Bidding Fox přináší vychytávky v podstránce Diagnostika

Aplikace Bidding Fox je s každým měsícem zkušenější a mazanější. Za poslední dobu zapracoval několik užitečných funkcionalit do své diagnostiky. Díky tomu teď zjistíte, jestli vaše produkty nevypadávají z biddingu, ohlídáte měření výkonu bidování a dokážete diagnostikovat strategie.

Vylepšená stránka produkty a detail strategie se základní dignostikou

Tým Bidding Foxu na podstránce Produkty upravil podobu hlavní nabídky filtrů.

Nově vidíte:

 • základní filtry
 • po rozkliknutí rozšířených i další možnosti (vyhledávání ve feedu, statistikách nebo ručních úpravách)

Zadání vlastního dotazu

Novinkou je možnost využití zadání vlastního dotazu – odteď můžete vyhledávat podle dotazů AND a OR. Díky tomu např. vyhledáte produkty, které nemají zapnutý PPC režim v kartě nebo produkty, které jsou do 5. místa podle ceny.

Detail strategie

Když v detailu strategií rozkliknete vybranou strategii, najdete zde její statistiky, historii, změny atd. Přibyl také box se základní diagnostikou.

Pomocí něj ověříte:

 • počet produktů, které do strategie spadají
 • kolik produktů plní zvolené cíle
 • informace o PPC režimu v produktových kartách
 • kolik produktů se blíží, nebo přesahuje maximální CPC nebo PNO

Zabraňte produktům vypadávat z biddingu

V kartě Validátory podstránky Diagnostika zjistíte, jestli se vaše produkty nevymykají standardním situacím. Kromě jiného např. ohlídáte podvodné prokliky na váš e-shop či odhalíte další biddingové automaty v produktové kartě. Nově zde také ověříte, jestli vaše produkty nevypadávají z biddingu – což může být jeden z důvodů, proč vám neroste počet objednávek.

Důvody výpadku produktů z biddingu:

 • nastavili jste nízké CPC, které konkurence přebiduje
 • delší lhůta dodání zboží (vzhledem k ostatním nabídkám – např. 3 dny vs. do měsíce)
 • cílíte na vysoké pozice, na které CPC nestačí
 • atd.
Tabulka produktů, které vypadly z biddingu. Zdroj: www.bidding-fox.cz

Vypadávání z biddingu snadno zabráníte

 1. zkontrolujte produkty a podívejte se na nastavení strategií, pod které spadají
 2. srovnejte vaše a konkurenční nabídky (poznáte tak, jestli nabízejí vyšší CPC na stejné pozici, na kterou cílíte i vy)
 3. zvyšte proto vaši nabídku (CPC zvyšujte postupně)
 4. pokud máte u vaší nabídky vyšší dostupnost než konkurence, rozmyslete se, jestli se vám nevyplatí zboží skladovat

Ohlídejte výpadky v měření prokliků

Aby vaše biddingové strategie správně běžely, potřebujete mít správně nastavené měření prokliků v Google Analytics nebo na srovnávači, kde máte appku Bidding Fox zapnutou. Jeho možné výpadky je nutné vždy co nejdříve odstranit.

Bidding Fox vás na výpadky měření umí nově upozornit v kartě Validátory na podstránce Diagnostika. Jestli v tabulce najdete nějaké produkty, zkontrolujte je co nejdřív.

Informace o výpadcích měření. Zdroj: www.bidding-fox.cz

Získávejte upozornění na výkyvy v inzerci rovnou do e-mailu. Automatické notifikace vás budou informovat o všem, co v nastavení vašich strategií neprobíhá správně.

 

Mohlo by vás zajímat:

Prezentace z MergadoFest19: Využijte naplno novinky z Mergada a jeho aplikací

Několik přednášek z MergadoFestu19 se týkalo témat, kterými Mergado a jeho aplikace v současnosti žijí. Pochopte, jak vám regulární výrazy a makra v Mergadu usnadní práci. Vychytejte svoji inzerci auditem obrázků. Poznejte všechny novinky z biddovacího automatu Bidding Fox.

01.10.2019
Bidding Fox posouvá aktuálnost dat na další level

Lišáci postupují mílovými kroky a jejich nejnovější vylepšení je zaměřeno na sledování nebo pracování s reporty. Díky nové funkci vám odpadává nutnost pokaždé manuálně stahovat exporty a Bidding Fox se o to automaticky postará za vás. Jak to celé funguje?

 

30.08.2019
Zjednodušte kontrolu kreditu pomocí appky Bidding Fox Credit

Jste freelancer nebo zaměstnanec agentury, který se stará o pravidelnou kontrolu kreditu velkého množství klientů? To určitě víte, kolik času dokáže taková kontrola zabrat. Díky týmu Bidding Fox se s tímto úkonem nově vypořádáte raz dva. Nová aplikace Bidding Fox Credit poskytuje automatický přehled o výši kreditu ve všech vašich e-shopech.

20.08.2019

Přidat komentář