Nová verze Mergada je na světě

Článek zveřejněn 10.08.2017

Nové formáty v Mergadu

Mergado se rozrůstá i do šířky – tedy alespoň co se podporovaných formátů týče. Naposledy jsme přidali tři nové formáty, které můžete využít pro klasickou produktovou inzerci na srovnávačích i v dynamické reklamě. Které to jsou?

Export Google AdWords pro dynamický remarketing

Ten může být zdrojem dynamických obsahových reklam. Do AdWords ho vložte zde: 

Rumunské Glami

Módní srovnávač asi netřeba představovat, XML feed zůstává i pro zahraniční trhy velmi podobný. Chystáte se expandovat? Dejte nám o tom vědět!


Sitemap.xml

Nový formát, který vám umožní vytvářet dynamické reklamy na Googlu z celého vašeho webu – nebo jen z těch částí, které v Mergadu vyberete. Například budete chtít skrýt všechny odkazy s prioritou nižší než 1 apod. 

Hodnocení aplikací 

O tom, že je možné aplikace hodnotit, jsme psali už před měsícem. Nově vás o jejich hodnocení budeme žádat skrze notifikace, a to buď po vypnutí aplikace nebo po třech týdnech jejího užívání. Předem děkujeme za všechna hodnocení i tipy na vylepšení!

Napojení do Skliku přes API

Polehoučku přecházíme na modernější spojení s Sklikem – nově v Keychainu nastavíte propojení pomocí API klíče. Do budoucna plánujeme tento typ spojení implementovat i do vytváření exportu pro Sklik, které zatím stále funguje na jméno a heslo. 


Vylepšení auditu

Audit XML je určitě nejčastěji využívanou částí Mergada – jestli jste na něj náhodou ještě nenarazili, pak tohohle nelítostného kontrolora vašeho XML vřele doporučujeme. Nově se naladil pozitivně – kromě chyb, které se ve feedu nachází vám nabídne taky jejich opravu či vylepšení. Nemusíte nikde hledat návod nebo postup, najdete je hned u popisu chyby. 

Odpárování v Heureka Watchdog

Dlouho očekáváné vylepšení je tady - manuálně spárované produkty nyní můžete v aplikaci Heureka Watchdog i odpárovat. V případě chyby nebo nutnosti změny teď máte snadné řešení. 

Doporučené elementy

Pro vytváření výběrů se často používají stejné nebo podobné elementy. Nyní je najdete pod nadpisem doporučené elementy ve chvíli, kdy kliknete do okna vyhledávání a najdete je rychleji a bez zbytečného vypisování nebo rolování. 

Nová hlavní strana Mergada

Po úvodní straně exportu jsme se podívali i na úvodní stranu všech exportů v Mergadu. A proměnili jsme ji tak, aby vám na první pohled poskytovala užitečné informace - o počtu prokliků, objednávek nebo výši tržeb. Porovnáváme přitom údaje za posledních 28 dnů.

Změnily se taky ikonky, označující stav daného exportu - zelená fajfka hovoří jasně, šedé "i" značí, že export nikdo nestahuje, červený nebo oranžový vykřičník pak upozorňuje na chybu. Vysvětlivky se vám vždy zobrazí i po najetí na ikonu. 

Kromě toho máte možnost se rychle dostat na nedávno otevřené exporty - po kliknutí na ikonu v levém horním rohu se vám zobrazí posledních pět navštívených exportů.

Vylepšení se dočkal i vnitřek Mergada, což ocení zejména vývojáři aplikací, jejich soupis najdete ve vývojářské části fóra. 

Bidding Fox

Chcete být na Heurece vidět a přitom mít rozpočet pod kontrolou? Využijte služeb biddingového automatu. Několikrát denně přepočítává cenu CPC a drží pozici vašeho zboží tak, jak jste nastavili. 

Mergado Keychain

Keychain je klíčenka. A Mergadova klíčenka slouží k uložení hesel i dalších informací, nezbytných pro fungování ostatních aplikací. Mergadova klíčenka je zdarma a „spolupráci“ s ní vyžaduje řada jiných aplikací.

Přidat komentář