Nápověda


 

Co je to Mergado?

Mergado je nástroj k úpravám datových feedů, které posíláte do vyhledávačů zboží. Umí jak české vyhledávače (Heureka.cz, Zboží.cz, Google Nákupy, Srovname.cz, Hyperzbozi.cz a jiné), tak slovenské, rakouské, německé a mnohé další. (Seznam podporovaných formátů ZDE)
 

Důležitá poznámka: Samo Mergado žádné úpravy neprovádí. Veškeré úpravy jsou buď na vás nebo na agentuře, kterou si k úpravám objednáte.

Máme však nástroje, které vám úpravy ulehčí

 

Jak to funguje?

Mergado funguje jako prostředník mezi vaším eshopem a vyhledávačem zboží.
eshop-mergado-zbozak

Každý vyhledávač zboží má trochu jiné požadavky. Používá trochu jiné názvy, jiné kategorie a abyste nemuseli zasahovat do vašeho eshopu, tyto potřebné úpravy pro každý vyhledávač zvlášť provedete v Mergadu. Vaše data na eshopu zůstanou v podobě, která vám vyhovuje a vyhledávače zboží dostanou to, co chtějí.

 

Co mohu přes Mergado nastavit?

Pomocí Mergada lze měnit mnohé. Můžete:

  • vytvořit nový formát feedu (například z feedu Heureky vytvořit feed pro Google nákupy)
  • upravovat elementy - přidávat nové elementy do feedu, skrýt nepotřebné
  • párovat nespárované zboží na Heurece (pomocí aplikace Heureka Watchdog)
  • nastavovat ceny za proklik
  • editovat jednotlivé produkty
  • pracovat s hromadnými úpravami
  • vytvořit jednoduchou kampaň pro Sklik
  • upravovat kategorie produktů
  • a mnohé další

 

Jak zjistím nedostatky svého feedu?

K odhalení základních chyb vám poslouží náš AUDIT. Je zcela zdarma a můžete jej využívat opakovaně. Rychlost zpracování auditu záleží na množství produktů ve feedu a vytíženosti systému. Může trvat od jednotek minut po několik hodin, v průběhu nichž provede ve vašem feedu i stovky tisíc kontrol.

Další informace o vašich datech vám mohou poskytnout prémiové aplikace Heureka Watchdog a Pricing monitor.

 

Co když mám jen jeden datový feed?
 

Pomocí Mergada si i z jednoho datového feedu můžete vytvořit formáty pro několik vyhledávačů. Stačí znovu vložit adresu feedu a jako výstupní formát určit další vyhledávač.

Pozn.: Jediná omezení jsou v cenách a jazycích, a sice pokud váš feed neobsahuje ceny v Eurech, nemůžete si z feedu české Heureky vytvořit feed slovenské Heureky. Stejně tak pokud máte české popisky zboží, těžko vám feed přijme rakouský vyhledávač.

 

Možnosti optimalizace inzerce

Inzerci si můžete pomocí Mergada optimalizovat sami (k tomu můžete využít tuto nápovědu, případně se zúčastnit našeho školení) nebo využít optimalizaci od profesionálů - certifikovaných agentur. Tato optimalizace bývá buď jednorázová (párování zboží, jednorázové nastavení cen za proklik, doplnění bonusů) nebo kontinuální, která je vhodná spíše pro větší eshopy. Při ní specialisté pravidelně vyhocují, které zboží vám přináší zisk, které je ztrátové, vylaďují ceny za proklik a párují nespárované zboží do produktových karet. Pro další informace kontaktujte některou z certifikovaných agentur.

 

Funguje to?

Mergado je v současné době jediným nástrojem svého druhu na českém trhu, navíc s tradicí již od roku 2009. Pro optimalizaci inzerce jej používá velká část českých agentur. Jsou to firmy, které pracují pro ty největší hráče na trhu a mají početné týmy specialistů. Mnozí z nich pracují většinu času právě na optimalizaci inzerce pro vyhledávače zboží a právě naše aplikace je jejich každodenním chlebem.

 

Proč inzerovat ve vyhledávačích zboží?

Inzerce ve vyhledávačích zboží je prostě efektivní, mnohem efektivnější než například PPC. Chodí tam zákazníci, kteří buď chtějí nakoupit nebo o nákupu uvažují, proto je konverzní poměr z inzerce ve vyhledávačích zboží nesrovnatelně vyšší než z jiných formátů inzerce.