Proměnné, elementy a parametry

Využívání proměnných v pravidlech

Často je praktické pracovat s proměnnými. Ty jsou v pravidlech zobrazeny dole pod oknem „Nový obsah“.
Například potřebujeme v konkrétnín výběru přidat název výrobce před hodnotu PRODUCT. Uděláte to tak, že vytvoříte pravidlo Přepsat element PRODUCT. A nová hodnota bude kombinace dvou elementů. Dole pod tabulkou tedy kliknete v řádku Dostupné proměnné na %MANUFACTURER%, uděláte mezeru a kliknete na %PRODUCT%. Výsledný zápis tedy bude vypadat: %MANUFACTURER% %PRODUCT%.

Jak vytvořit nový element nebo skrýt stávající

V záložce pravidla naleznete napravo odkaz UPRAVIT ELEMENTY. Po jeho rozkliknutí se vám objeví seznam elementů. Zde můžete přidat nový element (začněte psát a našeptávač vám poradí) nebo pracovat se stávajícími. Nepotřebné elementy lze skrýt kliknutím na symbol oka.
Symbol seznamu vám vypíše obsahy elementů, pokud mají do 2000 různých hodnot. Například si takto můžete rozkliknout element DELIVERY_DATE a zjistíte, jaké hodnoty obsahuje. Možná budete překvapeni. Stejně tak hodnoty CATEGORYTEXTu často skýtají překvapení. Nejeden klient zde objevil chyby, které bylo nutné opravit.

Parametry

V rámci vytvoření nového elementu lze vytvořit i nový parametr. Zadáte jej tak, že za nápis PARAM dáte svislítko a dopíšete hodnotu parametru. Například PARAM|Distribuce. Pomocí pravidla mu poté přidělíte obsah. Ve feedu se pak zobrazí v podobě, jaká je pro parametry žádoucí.