Registrace, fakturace a nahrání dat do Mergada


Registrace do Mergada

Registrovat do Mergada se můžete ZDE.

Možná si řeknete, že toho chceme vědět zbytečně moc, ale každá z těch informací je pro nás důležitá. Spousta klientů se registruje na mailové adresy, které nepoužívají a pak se diví, proč jim nechodí faktury. Nebo místo fakturačních údajů uvedou fiktivní údaje a jsou překvapení, pro koho je ta faktura, co jim přišla.

Při nahrávání více eshopů není třeba více registrací - pod jedním účtem můžete spravovat libovolné množství eshopů.

Fakturační období

Správné nastavení fakturačního období vám pomůže ušetřit čas i peníze. Za půlroční platbu máte slevu 10% za roční fakturaci dokonce 20%. Proč je dobré platit na tak dlouho dopředu? Nemusíte na to myslet a ušetříte čas sobě i nám. Více k tématu naleznete v tomto článku.

Jak nahrát data do Mergada

Po registraci do Mergada a přihlášení do administrace uvidíte zásadní zlačítko: „Vytvořte si svůj první eshop.“ Kliknete na něj a nahrejte váš datový feed. Adresa feedu je podobná jiným internetovým adresám a zpravidla má koncovku .xml. Může vypadat třeba takto: http://www.muj-eshop.cz/zbozi.xml
V dalších krocích si vyberete typ exportu – jestli chcete vytvořit feed pro Heureku, Google nákupy, Zboží.cz nebo jiný vyhledávač. Dále vás už navede administrace.