Modul Mergado Pack pro PrestaShop

 

Používáte PrestaShop verze 1.6 nebo 1.7? Pak si stáhněte modul Mergado Pack. Pomůže vám vytvářet lepší datové XML soubory, hlásit konverze do Heureky, Zboží.cz a mnoho dalších funkcí. A navíc je zdarma!

Modul obsahuje celý balíček funkcí pro marketing. Není to tedy pouze modul k exportu zboží pro zbožové srovnávače. Umožňuje nastavit mnohem víc.

 

Vybrané funkce:

 • XML export Mergado: produkty, kategorie, nákladový feed
 • XML import cen z Mergada
 • generování feedů v dávkách - pro robustnější generování feedů
 • multistore podpora
 • Statistika a měření konverzí
  • Heureka + dostupnostní feed + Ověřeno zákazníky
  • Sklik - nový konverzí kód
  • Zboží.cz
  • Google Ads
  • Google Analytics
  • Google Tag Manager
  • Facebook Pixel
  • GLAMI piXel - podpora pro všechny jazykové mutace Glami
  • GLAMI TOP - recenze od Glami
  • Biano pixel
  • Etarget
  • Najnakup.sk
  • Pricemania.sk
  • Kelkoo - měření konverzí

 

Stáhnout zdarma - odkaz pro stažení addon Mergado Marketing Pack

Stáhnout modul Mergado Pack verze 2.3.2 pro PrestaShop (zip file).
Modul je určený pro PrestaShop 1.6+ i nejnovější verzi 1.7+
Kompletní přehled funkcí modulu

 

 

Záznam z webináře k Mergado Packu pro PrestaShop

PRŮVODCE

Proces instalace je standardní, jako je u modulů pro PrestaShop běžné.

 1. V administraci obchodu přejděte do menu Moduly a vpravo nahoře zvolte: Přidat nový modul Vybrat soubor (vyberte ZIP soubor s modulem z Vašeho úložiště) -> Nahrát tento modul.
   
 2. Po úspěšném nahrání modulu klikněte na tlačítko Nainstalovat.
   
 3. Následně se Vám může zobrazí informační hlášení, že modul není z oficiálního zdroje, tedy že nebyl stažen přímo z PrestaShop Addons. Zvolte Pokračovat, modul se normálně nainstaluje a budete jej moci začít používat.

Pozn.: Podporovány jsou všechny verze PrestaShopu počínaje 1.5. Máte-li starší verzi PrestaShopu, nezoufejte, je velmi pravděpodobné, že i zde bude modul fungovat.

Pro korektní instalaci nové verze modulu jej stačí jen nahrát v administraci PrestaShopu stejně jako nový modul (v menu Moduly → Přidat nový modul). Objeví se upozornění, že je dostupná nová verze modulu. Klikněte Aktualizovat.
 
Je možné zvolit i "čistou" instalaci modulu, kdy nejprve současný modul odinstalujete a potom odstraníte. Následně nahrajete soubor s novou verzí modulu a zvolíte "Nainstalovat".
 

Po dokončení instalace je zapotřebí modul nastavit. Je to velmi snadné:

 1. Nejprve je třeba přejít na nastavení modulu. Klikněte na Katalog → Mergado marketing pack. Otevře se stránka s vlastním Menu pro nastavení modulu.
   
 2. Pod záložkou Nastavení exportu zvolte jazykovou verzi a měnu, pro kterou chcete získat Mergado feed a potvrďte kliknutím na Uložit.
 3. Na záložce Reklamní systémy můžete nastavit službu Ověřeno zákazníky české i slovenské Heureky a měření konverzí české i slovenské Heureky a Zboží.cz, dále služby Adwords (Google Ads), Facebook Pixel aj., pokud tyto služby využíváte.
 4. Pod záložkou Cron najdete URL adresy, které si můžete nastavit u svého webhostingu pro automatické spouštění exportu cronem. Můžete jej také kdykoliv spustit ručně.
 5. Pod záložkou XML Feedy najdete seznam XML exportů, které můžete použít jako vstupní datový soubor do Mergada.

FAQ

Modul Vám umožní vyexportovat z vašeho PrestaShopu data v XML formátu, ve specifikaci Mergado XML. Taková data se hodí pro napojení do Mergada, kde je lze převést na několik set dalších formátů (pro zbožové srovnávače jako je Heureka, Zboží.cz, Glami, ... ; reklamní systémy typu AdWords, Facebook; pro Vaše odběratele v libovolně nadefinovaném formátu; pro další e-shopové platformy, jako např. Shoptet).

Modul je zdarma.

Modul přidáte do svého e-shopu standardním způsobem, jako ostatní moduly. Výše najdete odkaz pro stažení modulu a také postup instalace.

Standardním způsobem, jak probíhá odinstalace modulů na PrestaShopu.

Pokud si nebudete vědět s něčím rady při instalaci nebo prvotním nastavení modulu, napište nám na naši technickou podporu: mergado@mergado.cz

Budeme rádi, pokud nám o ní dáte vědět na naši technickou podporu: mergado@mergado.cz

Modul obsahuje automatickou kontrolu novější verze a pokud se nová verze objeví, zobrazí se v administraci vašeho e-shopu notifikace, že si můžete modul aktualizovat.

Ano, je zapotřebí modul nastavit pro jeho správnou funkci. To provedete ve 3 snadných krocích:

 1. na první záložce modulu "Nastavení exportu" si zvolte, v jaké jazykové verzi a měně chcete XML feed (nebo více feedů) generovat. Typický příklad: čeština + CZK, slovenština + EUR, atd.
 2. na záložce Cron se zpřístupní odkazy pro generování XML feedů. Pro jednorázové vygenerování na tyto odkazy stačí kliknout a feed se vygeneruje (nebo přegeneruje, pokud již existuje). Pro automatizaci generování v pravidelných časových intervalech zkopírujte odkazy a nastavte si je u vašeho webhostingu do úloh spouštěných cronem (více k nastavení cronu píšeme v další otázce & odpovědi).
 3. na záložce XML feedy si můžete XML feed stáhnout a odkaz na něj použít pro vytvoření nového exportu do Mergada.

Cron je zjednodušeně řečeno automatický spouštěč úloh, takže může např. v pravidelném čase spouštět generování XML feedu s produkty z vašeho e-shopu. Cron se nastavuje u vašeho webhostingu. Ohledně nastavení cronu je tedy zapotřebí přihlásit se do administrace vašeho webhostingu a tam si nastavení cronu dohledat, případně kontaktujte vašeho webhostera pro bližší informace. Ukázka nastavení cronu u webhostingu společnosti WEDOS: https://kb.wedos.com/cs/webhosting/cron.html

Ano je to možné, modul je určen pro verze PrestaShopu 1.5+, 1.6+ a 1.7+.

Ano, modul Mergado Pack pro PrestaShop má v sobě implementovánu řadu reklamních systémů, které pro svůj e-shop můžete použít a stačí je pouze v nastavení modulu na kartě "Reklamní systémy" aktivovat. Najdete tam např. nastavení pro měření konverzí AdWords, Zboží.cz, Heureky, Skliku, Facebook pixel, Ověřeno zákazníky Heureky a další.

Bezplatná technická podpora

Budete-li potřebovat ohledně instalace či nastavení modulu poradit nebo nám chcete sdělit zpětnou vazbu, neváhejte využít naše diskuzní fórum, kde se Vám může věnovat kromě naší technické podpory také komunita dalších uživatelů PrestaShopu.

A pokud nechcete diskutovat přes fórum, můžete nás kontaktovat také emailem na adrese mergado@mergado.cz nebo napsat dotaz.