Spusťte si nový formát Zboží.cz

Při přechodu na nový feed máte dvě možnosti. Buď můžete zaúkolovat vývojáře, aby vám strukturu feedu upravili podle nové specifikace, což stojí čas i peníze nebo využijete služeb aplikace Mergado. Naši vývojáři připravili velmi jednoduchý postup, který zvládne opravdu každý. Pojďme se na něj mrknout.

Jak na to bez výpadku?

Základem je element ITEM_ID. Pokud ve svém feedu již tento element s platnými hodnotami máte, můžete přejít na nový formát ihned kliknutím na červené tlačítko v Mergadu. Ano, to je opravdu všechno!V případě, že ITEM_ID ve feedu nemáte, existují dvě možnosti:

  • Pokud administrace vašeho eshopu povoluje možnost posílání tohoto elementu a jeho unikátních hodnot pro každý produkt, zvolte tuto možnost. Poskytovatel eshopu vám rád poradí, jak na to.
  • Pokud výše zmíněnou možnost nemáte, vytvořte si jedinečné identifikátory v Mergadu, a to pomocí Mergado_ID.


Když vám ve feedu element ITEM_ID zcela chybí, přidáte jej v odkazu Pravidla Upravit elementyPřidat nový element. Zde zadáte ITEM_ID kliknete na tlačítko přidat.Pak naplníte hodnotu tohoto elementu pomocí pravidla Přepsat. Jako novou hodnotu si vyberete dole pod tabulkou %@MERGADO_ID%, což je unikátní číslo, které vám Mergado vygeneruje pro každý produkt zvlášť. Kliknutím na něj vložíte tuto hodnotu do tabulky.Poté samozřejmě aplikujete pravidla.

Produkty s novým ITEM_ID doporučujeme nechat několik dnů "uležet", aby si Zboží spojilo konkrétní produkty s konkrétním ITEM_ID. Zboží si konkrétní spojení produktu s identifikátorem zaeviduje a pak můžete kliknout na kouzelné červené tlačítko Změnit výstupní formát na nové Zboží.cz.

Ano, to je celé. Není to nijak zvlášť složité a opravdu už nastal nejvyšší čas. Pro jistotu znovu zopakuji - pokud nepřejdete na nový formát Zboží.cz do 1.8.2016, vaše inzerce bude vypnuta.

Přidat komentář