Bez Heureky

Iniciativa e-shopu Alza.cz, který vyzval ostatní e-shopy k ukončení inzerce ve vyhledávači zboží Heureka. Jako příčinu vzniku iniciativy "Bez Heureky" uvedla Alza.cz ztrátu v důvěru nestrannosti Heureky. Vycházela přitom z prodeje Heureky, kdy nadnárodní společnost Naspers prodala Heureku skupině investorů kolem Jakuba Haverlanta (skupina Rockaway), Daniela Křetínského, Patrika Tkáče či Petra Kellnera, kteří zároveň vlastní podíly v některých internetových obchodech (např. Mall.cz, CZC.cz, Vivantis aj.). Heureka od začátku prodeje deklarovala zachování nestrannosti s tím, že půjde o samostatnou právnickou osobu bez napojení na jiné společnosti. Prodej důkladně zkoumal a nakonec schválil Úřad na ochranu hospodářské soutěže.

Odborné články o iniciativě Bez Heureky:

Heureka splnila podmínky ÚOHS

O změně majitele Heureky se toho napsalo, na můj vkus, až příliš mnoho. Tedy hodně se psalo o pocitech a málo se stavělo na skutečných faktech. To mne zajímalo málo, protože jsem se bavil prací na nových funkcích pro vás. Nyní se ale situace změnila - Heureka totiž zareagovala na podmínky Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže které jí, v souvislosti se změnou vlastníka, uložil a nasadila řadu novinek. Ty jsou důležité a je jich tolik, že namísto jediného článku budeme potřebovat rovnou celý seriál k jejich analýze. Začneme jej od shrnutí situace.

15.07.2016
Heureka & Rockaway story

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dospěl při posuzování konsolidace Heureky a Rockaway k závěrečnému stanovisku.

20.05.2016