Google Nákupy

Využijte Mergado pro optimalizaci vašich Google Shopping kampaní a zvyšte své prodeje. S nástroji pro snadnou správu a efektivní segmentaci produktů dosáhnete lepší viditelnosti a zvýšení ROI. Podrobné návody a pokročilé funkce na Mergado.cz vám umožní využít plný potenciál Google Nákupů.

Podporované formáty Google Nákupy

Google Merchants
Google Produktové recenze

Google Shopping nebo také Google Nákupy jsou jedním z největších srovnávačů zboží na světě a patří mezi nejlepší zdroje tržeb v online inzerci. Přes Google Nákupy můžete propagovat své zboží téměř ve všech zemích na světě. Fungují podobně jako lokální porovnávače Heureka.cz či Zboží.cz – jejich cílem je přivést na váš e‑shop nejrelevantnější zákazníky, kteří jsou rozhodnuti nakoupit.

Google Shopping kampaně představují jeden z typů Google Ads reklam. Nahrání produktů do Google Merchant Center je zdarma. Platíte až tehdy, pokud se rozhodnete jít do placené reklamy.

E‑shopařům stačí k inzerci aktivní účet Google Merchant Centre a Google Ads. GMC k tomu vyžaduje speciálně upravený feed z, aby měl Google z čeho brát data o vašich produktech. S tím vám dokáže pomoct automatizovaný nástroj Mergado.

Jak vám s inzercí na Google Nákupech pomůže Mergado? 

  • Mergado je no-code nástroj na úpravu produktových dat, pomocí kterého nastavíte inzerci pro Google Nákupy hromadně a automatizovaně.
  • Pro všechny domény nabízíme Audit feedu a automaticky párujeme zboží se správnými zbožovými kategoriemi.
  • S Mergadem jednoduše vytvoříte několik typů Google Ads kampaní — DSA kampaň, dynamický remarketing i produktovou kampaň v Google Nákupech.
  • Inzerujte jen to,  co vám přináší zisk. Se skrytím nenaskladněných produktů či nesezónním zbožím pomůžou naše výběry.

Využijte naše aplikace pro výkonnější inzerci na Googlu 

  • Obrázky, které jsou pro inzerci na Google Shoppingu velmi důležité, hromadně upravíte v aplikaci Feed Image Editor.
  • Lákají vás zahraniční trhy? S překladem feedu si poradí aplikace Mergado Translate. Vaší inzerci na nových trzích už tak nic nebrání.
  • Ušetřete čas při tvorbě PPC kampaní pro Google Ads. Vyzkoušejte aplikaci PPC Wolf pro automatizovanou tvorbu reklam.

Jak inzerovat na Google Nákupech?

1

JAKÁ JE SPECIFIKACE FEEDU PRO GOOGLE SHOPPING?

Všechny informace ohledně specifikace feedu pro Google Nákupy najdete ve Specifikaci produktových dat. Stěžejní při inzerci na jakémkoli kanále je mít dokonale vyladěný feed. I drobné nedostatky můžou vést k nezalistování produktů a snižují tak výkon kampaně.

2

JAKÉ FORMÁTY FEEDU GOOGLE SHOPPING PŘIJÍMÁ?

Zdrojem dat jsou tradiční importy XML

3

JAKÝM ZPŮSOBEM POSÍLAT PRODUKTOVÝ FEED DO GOOGLE SHOPPING?

Soubory musí být uloženy na URL adrese.

Odborné články o Google Nákupy