Historie

Historie Mergada

Historie software Mergado sahá do roku 2010. Michal Janík tehdy založil marketingovou agenturu. Věděl, že ve vyhledávačích zboží je pro e-shopy ukryt velký potenciál. Začal proto doporučení pro datové XML soubory sepisovat do dokumentů v PDF. Brzy se mu ale stalo tohle: „...Tehdy jsem pracoval pro malý e-shop. Běžel na pronajatém technickém řešení, za které platil asi 1.500 korun měsíčně. Data pro vyhledávače zboží byla v mizerné kvalitě, tak jsem dal doporučení pro popravu XML souborů. Dodavatel e-shopu řekl - No jistě, není problém, zaplaťte 30 tisíc korun - a klient řekl NE. Tak mi došlo, že přeci musí být způsob, jak problémy opravit rychle a levně...“. A tak vznikla myšlenka Mergada.

Nejprve bylo Mergado programováno pro Michalovy interní potřeby. Když ale zjistil, že vývoj tak velkého software sám nezaplatí a že není důvod jej nenabídnout kolegům z marketingové branže, přišel na svět pan Mergado tak, jak jej znáte dnes. Od února 2012 jej mohou využívat zákazníci veřejně.

Od března 2013 certifikuje tým Mergado marketingové odborníky, kteří jeho aplikaci využívají. Je hrdý na to, že dnes drží jeho certifikát skutečná špička české marketingové scény.

Michal Janík provozoval Mergado jako OSVČ až do roku 2015. V únoru začala činnost společnost Mergado technologies, s. r. o., která převzala veškerou činnost spojenou s provozem a vývojem software Mergado. Jediným společníkem této společnosti je Michal Janík.

Michal Janík
Počátky týmu.
Tým se rozrůstá.
Focení léto 2018.