Navažme na 7 tipů, jak vylepšit inzerci na Hledejceny.cz, HeureceZboží.cz a podívejme se, jak vylepšit XML pro vyhledávač zboží Srovnáme.cz tak, aby vašemu e‑shopu vydělal více peněz.

Jak vylepšit inzerci na Srovnáme.cz

1) Uvádějte všechny povinné XML elementy

V XML pro Srovnáme.cz jsou povinné elementy: CATEGORYTEXT, DELIVERY_DATE, DESCRIPTION, IMGURL, ITEM_ID, MANUFACTURER, PRICE_VAT, PRODUCTNAME, URL. Ty by ve vašem XML chybět neměly.

2) Uvádějte cenu za proklik

Podobně, jako u Hledejceny.cz, i Srovnáme.cz značí nabídku za proklik v XML elementem TOLL. Ten odpovídá MAX_CPC ze Zboží.cz či HEUREKA_CPC z Heureky.

3) Uvádějte cenu dopravy

Srovnáme.cz podporuje XML element DELIVERY dle specifikace Heureky, tedy včetně podelementů DELIVERY_ID, DELIVERY_PRICE a DELIVERY_PRICE_COD. Zde najdete více o XML elementu DELIVERY.

Náhled produktové karty Srovnáme.cz

Ilustrační náhled produktové karty Srovnáme.cz se zvýrazněnými zajímavostmi.

4) Nasaďte měření konverzí

Podobně jako Heureka či Zboží.cz i Srovnáme.cz má nástroj, který umožní sledovat konverze Vašeho e‑shopu. Díky němu získají administrátoři Srovnáme.cz lepší přehled o tom, jak funguje inzerce Vašeho e‑shopu a mohou Vám lépe poradit při řešení chyb či nízkého výkonu inzerce.

5) Neměňte URL zboží

XML element URL vstupuje do identifikace vašeho zboží. Mělo by být v čase neměnné, jinak hrozí odpárování zboží.

6) Uvádějte velké obrázky

Minimální doporučený rozměr obrázků je 512 * 512 pixelů.

7) Využijte slevové vouchery

Propagaci slevových voucherů nabízí Srovnáme.cz inzerentům zdarma. Podrobnosti ve článku o slevových voucherech na Srovnáme.cz.

8) Nezapomínejte na satelitní vyhledávače zboží

Při vyhodnocování výsledků, např. pomocí Google Analytics, nezapomeňte na to, že z jedné peněženky (kreditky) čerpají i vyhledávače zboží Naakup.czPorovnání-ceny.cz. Výsledky proto vyhodnocujte společně.

Jak doplnit chybějící XML elementy v Mergadu

Přihlaste se do Mergada. Zde můžete vytvořit buďto vlastní XML pro Srovnáme.cz, např. z XML pro Heureku, nebo, pokud máte / budete mít v Mergadu také XML pro Heureku, tak do tohoto XML doplnit chybějící elementy. Heurece elementy navíc vadit nebudou a Srovnáme.cz toto XML lépe zpracuje. Navíc řadu těchto elementů podporují také Hledejceny.cz, tak ušetříte čas při správě inzerce hned třikrát.

Pro optimalizaci inzerce na Srovnáme.cz pokračujte do Mergada »

 

 

Pan Mergado

Pan Mergado je největší dříč v našem týmu. Maká ve dne i v noci, aby byla data e‑shopů v tom nejlepším pořádku a přinášela užitek. Zde na blogu píše návody, zprávy i své vlastní názory. No ano, je to virtuální postava, ale my ho máme rádi. Fakt.