Při zvuku budíku před druhou hodinou ráno mě napadá otázka, jestli se vůbec vyplatilo jít spát. Při představě cesty, která nás čeká, to asi nebyl až tak špatný nápad. Já a moji kolegové se vydáváme na cestu do Berlína, kde se koná E-commerce Berlin Expo.
Mergado i všechny týmy ze skupiny Profitak se rády vzdělávají a zajímají se, jak se e-commerce posouvá dopředu. Proto jsme se vydali navštívit berlínské e-commerce expo, omrknout nabídku vystavovatelů, vybrat si z bohatého výběru přednášek a načerpat inspiraci do další práce.
Dobrodružství začalo hned v noci. Spoje do Vídně nejely podle našich představ, a tak jsme měli na letišti poměrně slušnou možnost se dospat. Let do Berlína už byl rychlý a bezproblémový. Po příletu jsme se ubytovali, občerstvili a vydali se nasát atmosféru tohoto města.
Prošli jsme několik památek jako Eastside Gallery, sochu Molecule Man, Braniborskou bránu, Memoriál holokaustu a Memoriál berlínské zdi. Nemohly chybět ani ochutnávky místní gastronomie jako kebab a currywurst. Po prvním turisticky zaměřeném dni jsme byli rádi, když jsme padli do postele, abychom načerpali síly na druhý den. Na ten jsme měli naplánovanou návštěvu berlínského E-commerce expa.
Druhý den se nesl ve znamení E-commerce Expa
Berlínský veletrh byl plný stánků nejrůznějšího zaměření. Našli jsme tam firmy, které se zabývají produktovými fotkami, e-shopovými řešeními či logistikou. Povedený stánek měl na expu například vyhledávač Idealo.
V průběhu celého dne se na čtyřech místech konaly přednášky od odborníků z e-commerce. Jednu vedl i Pavel Šíma z českého Roivenue, kterého jsme zašli podpořit a podívat se na práci jeho společnosti. Vydařená byla i schůzka se zástupkyní ShopAlike, se kterým máme do budoucna velké plány.
Berlínské expo bylo inspirativní. Těšíme se, jak nově získané poznatky zapojíme do naší práce a těšíme se na další veletrhy, které ještě tento rok navšívíme.
Chcete vědět, jak vypadala naše pracovní cesta do Berlína? Natočili jsme z ní tento krátký vlog.
Přidat komentář