Berlínské Expo do našeho týmu přineslo inspiraci 

Natália Saganová
25. 2. 2019
2 minuty čtení
Berlínské Expo do našeho týmu přineslo inspiraci

Při zvuku budíku před druhou hodinou ráno mě napadá otázka, jestli se vůbec vyplatilo jít spát. Při představě cesty, která nás čeká, to asi nebyl až tak špatný nápad. Já a moji kolegové se vydáváme na cestu do Berlína, kde se koná E‑commerce Berlin Expo.

Při zvuku budíku před druhou hodinou ráno mě napadá otázka, jestli se vůbec vyplatilo jít spát. Při představě cesty, která nás čeká, to asi nebyl až tak špatný nápad. Já a moji kolegové se vydáváme na cestu do Berlína, kde se koná E‑commerce Berlin Expo.

Mergado i všechny týmy ze skupiny Profitak se rády vzdělávají a zajímají se, jak se e‑commerce posouvá dopředu. Proto jsme se vydali navštívit berlínské e‑commerce expo, omrknout nabídku vystavovatelů, vybrat si z bohatého výběru přednášek a načerpat inspiraci do další práce.

Dobrodružství začalo hned v noci. Spoje do Vídně nejely podle našich představ, a tak jsme měli na letišti poměrně slušnou možnost se dospat. Let do Berlína už byl rychlý a bezproblémový. Po příletu jsme se ubytovali, občerstvili a vydali se nasát atmosféru tohoto města.

Prošli jsme několik památek jako Eastside Gallery, sochu Molecule Man, Braniborskou bránu, Memoriál holokaustu a Memoriál berlínské zdi. Nemohly chybět ani ochutnávky místní gastronomie jako kebab a currywurst. Po prvním turisticky zaměřeném dni jsme byli rádi, když jsme padli do postele, abychom načerpali síly na druhý den. Na ten jsme měli naplánovanou návštěvu berlínského E‑commerce expa.

Druhý den se nesl ve znamení E‑commerce Expa

Berlínský veletrh byl plný stánků nejrůznějšího zaměření. Našli jsme tam firmy, které se zabývají produktovými fotkami, e‑shopovými řešeními či logistikou. Povedený stánek měl na expu například vyhledávač Idealo.

V průběhu celého dne se na čtyřech místech konaly přednášky od odborníků z e‑commerce. Jednu vedl i Pavel Šíma z českého Roivenue, kterého jsme zašli podpořit a podívat se na práci jeho společnosti. Vydařená byla i schůzka se zástupkyní ShopAlike, se kterým máme do budoucna velké plány.

Berlínské expo bylo inspirativní. Těšíme se, jak nově získané poznatky zapojíme do naší práce a těšíme se na další veletrhy, které ještě tento rok navšívíme.

Chcete vědět, jak vypadala naše pracovní cesta do Berlína? Natočili jsme z ní tento krátký vlog.

Natália Saganová

Natálka v Mergadu začínala jako copywriterka, a proto na blogu narazíte i na její články. Teď ji nejčastěji uvidíte před hledáčkem kamery nebo jako hlavní organizátorku každoročního MergadoFestu. Šéfka copy týmu nepohrdne dobrým jídlem a ráda cestuje, nejlépe obojí dohromady. Je milovnice jógy, dobré knihy a tance.