Blending Bull od základů: Založte datový zdroj hladce a rychle

Článek zveřejněn 17.03.2022

Poraďte si se založením datových souborů pomocí pár rychlých kliků v appce Blending Bull. Ušetříte tím spoustu času při editování CSV a XML feedu. Alikaci jsme vám už představili. Dnes vám prakticky ukážeme, jak podniknout úvodní kroky v jejím rozhraní.

Zakládáme datový zdroj

Co je datový zdroj? Adresa, ze které stahujete data. Na jejím vstupu může být jeden nebo i více souborů. Jak s takovým souborem pracovat? Podívejte se na konkrétní postup použití appky Blending Bull.

1. Po přihlášení do aplikace přejděte do části Datové zdroje.

2. Klepněte na tlačítko Nový datový zdroj a do políčka vložte URL adresu zdroje.

3. Všechny přidané zdroje se přesunou do přehledného seznamu, kde najdete i základní informace o všech souborech.

4. Následně v části Soubory vytvořte Nový soubor.

5. Unikátně jej pojmenujte a v případě potřeby definujte i adresu souboru.

6. Klikněte na Pokračovat na datové zdroje.

7. Ve druhém kroku nadefinujte zdroje, které budete zpracovávat pomocí tlačítka Nový datový zdroj souboru.

8.  Zdroj pojmenujte a vyberte z nabídky datových zdrojů.

9. Následně v poli náhledů uvidíte začátek nebo níže i konec datového zdroje.

10. V obou případech dokážete ze zdroje smazat nepotřebné údaje přes pole Odstranit text. Stačí je z náhledu zkopírovat do spodního políčka a kliknout na Uložit.

Aplikace pracuje na úrovni znaků. Při práci s textem si proto dejte například pozor na bílé znaky ve zdroji (řádkové zlomy a mezery).

11. Stejně postupujte i u dalších datových zdrojů.

12. Na závěr klikněte na Dokončit a první soubor je hotový.

Na hlavní stránce s přehledem souborů teď nově najdete vytvořený soubor. Pomocí ikonky kopírování si vyzkoušíte jeho funkčnost například v prohlížeči.

Důležitou částí je také záložka Historie, kde jsou hromadně zaznamenány všechny datové zdroje, soubory nebo filtr všech položek. Dostanete se do ní také pomocí symbolu hodinek v pravé části přehledu souborů.

Blending Bull kontroluje datové zdroje každých 30 minut. Na záložce Historie také najdete statusy všech zdrojů, které vám ukáží, co se děje s daty na vstupu.

Co nabízí sekundární menu aplikace

Sekundární menu se nachází u vytvořeného souboru a najdete zde možnosti:

  • výchozí stránku Upravit soubor – zde budete pracovat s vytvořenými pravidly
  • záložku Použité datové zdroje – na tomto místě dokážete přehodit a upravit patičku nebo hlavičku zdroje či změnit pořadí souborů
  • samotné Nastavení souboru

 

Automatizujte zpracování dat s Blending Bullem. Využijte aplikaci k editaci datových feedů a zbavte se jejich pracného ručního upravování. Její pomocí navýšíte tržby z vyhledávačů zboží a výrazně ušetříte čas. Vyzkoušejte ji nově na 30 dní zdarma.

Blending Bull na 30 dní zdarma
  • univerzální CSV a XML editor bez omezení formátu feedu
  • zrychlete práci s jednoduchými i složitými datovými soubory

Mohlo by vás zajímat:

Blending Bull od základů: Jak využijete aplikaci v praxi?

Prozkoumejte všechny možnosti, které nabízí aplikace Blending Bull. V první části našeho chytrého průvodce se naučíte založit datový zdroj a zorientujete se v jejím rozhraní. Ve druhém článku přiblížíme, jak vám appka usnadní práci při běžných e-shopařských úkonech.

21.04.2022
S aplikací Blending Bull zpracujete datové feedy rychleji

Seznamte se se všestranným CSV a XML editorem do hloubky v jeho úvodním videu. Jaké funkce nabízí aplikace Blending Bull? A jak dokáže marketérům a e-shopařům ulehčit práci s daty? Aplikací z Mergado Store vás provede Michal Janík.

12.01.2022
Potřebujete editovat problematické feedy? S appkou Blending Bull to je jednoduché

Potýkáte se při marketérské práci s neobvyklými formáty datových souborů? Nebo provádíte pouze jednoduché úpravy a nechcete kvůli nim pořizovat drahý editor? Využijte novou verzi aplikace Blending Bull, kterou jsme obohatili o užitečné funkce pro editaci XML a CSV feedů.

18.11.2021

Přidat komentář