S novými funkcemi Feed Image Editoru vytvoříte transparentní pozadí a vylepšíte SEO

Článek zveřejněn 18.01.2022

Trápí vás zdlouhavé odstraňování pozadí z produktových obrázků nebo se potýkáte se snižováním jejich datové velikosti? Vývojový tým FIE pro vás v nedávné době přinesl dvě novinky, se kterými se i tyto image marketingové úkony stanou jednoduché. Pojďme si představit aktuality ve Feed Image Editoru.

Jak na automatizovanou tvorbu transparentního pozadí

Většina srovnávačů zboží požaduje, aby měly produktové obrázky bílé pozadí. Pokud má pozadí vašich obrázků jinou barvu, obsahuje grafické či textové prvky nebo je obrázek zasazený do prostředí, nedostane se toto zboží do inzerce.

Jak tomu předejít? S Feed Image Editorem to jednoduše zvládnete pomocí návodu v článku Odstraňte pozadí produktových obrázků.

Chcete vaši inzerci odlišit od konkurence? V článku výše najdete také tip, jak vylepšit kontury produktů přidáním efektu Stín a dodat jim 3D efekt funkcí Odraz.

Jak snížit datovou velikost produktových obrázků

Příliš velké obrázky mohou zapříčinit delší načítání stránek. Návštěvníci webů je často rovnou opustí. Snižuje se tím jejich bounce rate, který je jeden z hlavních faktorů, podle kterých Google určuje řazení stránek.

Jak tedy efektivně komprimovat obrázky, aby zlepšily vaše SEO? I pro tento úkon pro vás Feed Image Editor připravil šikovnou funkci a návod v článku Zlepšete SEO obrázků pomocí automatické komprese.

Používáním funkcí automatické komprese obrázků FIE zabráníte nízkému řazení stránek s vaší nabídkou. Zdroj: feed-image-editor.cz

Vývojáři do aplikace přidali mnoho užitečných funkcí. Mezi ty nejdůležitější patří:

  • Rozšíření podporovaných formátů - odteď si dokážete Feed Image Editor aktivovat u všech typů exportů, které podporuje Mergado.
  • Intuitivnější UI - nové uspořádání pravého panelu vás bude pomocí textových popisů vést krok za krokem.
  • Interaktivní galerie šablon - při volbě výstupního formátu se zobrazí předpřipravená galerie šablon. 
  • Naznačení záporného přesahu obrázku v editoru šablon - při nastavení záporného přesahu produktového obrázku se vám znázorní šířka jeho přesahu. Zobrazování přesahu můžete mít aktivní nebo neaktivní.
  • Jednodušší editace vrstev polygon a křivka - velikost polygonu a křivky změníte kolečkem myši. Použitím tlačítka Delete odstraníte vybraný bod z polygonu. Při změně formátu šablony se vám objekt přizpůsobí.
  • Nastavitelný přesah dekorační čáry textu - dekorační čáru, kterou umístíte pod, nad nebo přes text použijte s nastavením tloušťky a nově, i s vlastním přesahem délky.

Projděte si nové funkci rovnou appce a zjistěte, kde všude vám pomohou.

Aktivujte si Feed Image Editor

Feed Image Editor je mocná zbraň v rukou e-shopařů a marketérů, pomocí které komplexně vytváří poutavou obrazovou inzerci. Přidejte se mezi uživatele aplikace, kteří spravují obrázky automatizovaně a hromadně, a vyzkoušejte si výhody Feed Image Editoru na prvních deset dní zdarma.

Mohlo by vás zajímat:

Vodoznaky v inzerci vás už trápit nemusí. Feed Image Editor je nechá zmizet

Taky patříte mezi e-shopaře, kteří při nastavování produktových obrázků do inzerce tráví mnoho času odstraňováním vodoznaků? Tento neoblíbený úkon vám nově pomůže vyřešit aplikace Feed Image Editor. Díky ní vodoznaky smažete na pár kliknutí a vaše obrázky budou vypadat bezchybně.

17.05.2022
Jak profitovat z nových funkcí na srovnávačích Biano a FAVI

Prodáváte zboží ze sekce home & decor? Specializované srovnávače Biano a FAVI přinášejí novinky, které vám pomohou zajistit větší úspěch online kampaní. Objevte například další prodejní nástroj Biano Studio nebo souhrnný tahák k parametrům zboží na FAVI.

12.04.2022
Odstranění pozadí rychle a jednoduše? S Feed Image Editorem to zvládnete na pár kliknutí

Umět automatizovaně měnit citlivost odstranění pozadí a vyhladit ořezané hrany objektů v produktových obrázcích je užitečná funkce pro marketéry a e-shopaře. Aplikace Feed Image Editor se ve svých aktuálních releasech zaměřuje na zjednodušení úkonů spojených s úpravou pozadí.

22.02.2022

Přidat komentář