Nový element GIFT

Jak již říká nadpis, Heureka tento týden přišla s celkem příjemnou novinkou. Není to nic závratného, ale potěší to. Je jí nový tag (též zvaný element či značka) GIFT v XML specifikaci.

Co to znamená pro e‑shopy

Je to ulehčení práce při zpracování vaší inzerce na cenových srovnávačích. Dosud se různé benefity jako doprava zdarma nebo dárek zdarma přidávaly různě do elementů PRODUCT nebo PRODUCTNAME. Tato práce nyní z části odpadá, protože Heureka nám umožnila přidávat dárky přímo do nového elementu GIFT. Můžeme jen spekulovat o tom, zda byl tento tah takticky naplánován právě na vánoční období, které je v e‑commerce již v plném proudu.

Jak si přidat element GIFT do vašeho XML feedu

U nás v Mergadu jsme na podobné novinky samozřejmě připraveni. Úprava, jakou je přidání elementu, je jednou z těch jednodušších, které si můžete v Mergadu udělat sami za pár vteřin.

Jak to vypadá přímo na Heurece

Přímo na Heurece se toto nastavení zobrazí standardně ve srovnání produktů na tzv. produktové kartě. Jak to vypadá si můžete prohlédnout na obrázku.

Ukážka elementu GIFT v praxi

Zobrazení hodnoty elementu GIFT v praxi

Závěr

V případě, že váš e‑shop nabízí nějaké benefity, je více než vhodné dát o nich nakupujícímu vědět. V případě dárku zdarma doporučujeme použít element GIFT, který se nakupujícímu zobrazí hezky barevně odlišený. Pokud jste již tento element vyzkoušeli, rádi uvítáme vaše postřehy v komentářích.

Jakub Nožička

Kuba vám odpoví, když napíšete dotaz na Mergadovu českou podporu. Je také autorem řady článků a návodů. To proto, že ví, jaké trable řešíte nejčastěji. Když zrovna nepracuje pro Mergado hraje na basu s kapelou Ponk, se kterou získal hudební cenu Anděl.