Novinky z WordPressu a WooCommerce vám pomohou vylepšit nákupní zážitek

Článek zveřejněn 07.04.2020

Platformy WordPress a jeho e-shopový modul WooCommerce v minulých týdnech představily své nové verze. Obsahují užitečné aktualizace, které využijete i v našem Mergado Packu. Pojďme si je blíže popsat, abyste pochopili, jak jejich pomocí zmodernizujete způsob, kterým zde inzerujete zboží.

Jaké novinky na jaře 2020 představily platformy WordPress a WooCommerce

Buďte víc vidět s aktualizacemi z WordPressu 5.4

Kromě mnoha dalších aktualizací platforma přidala bloky do knihovny.

Blok ikon sociálních sítí

Tento blok umožňuje snadné přidání odkazů na sociální sítě uvnitř vašich příspěvků a stránek WordPress.

Blok ikon sociálních sítí ve WordPressu 5.4.

Blok ikon sociálních sítí ve WordPressu 5.4. Zdroj: www.wpbeginner.com/news/whats-coming-in-wordpress-5-4-features-and-scree...

 

Bloky tlačítek

Nový blok tlačítek nyní umožňuje přidat více než jedno tlačítko vedle sebe. Máte zde na výběr ze dvou různých stylů, dokážete použít svůj vlastní text a barvy pozadí a další drobná vylepšení.

Blok tlačítek ve WordPressu 5.4. Zdroj: www.wpbeginner.com/news/whats-coming-in-wordpress-5-4-features-and-scree...

WordPress 5.4 zahrnuje nástroj, který umožní uživatelům snadno vybrat blok, který chtějí změnit. Toto vylepšení využijí uživatelé, kteří používají vnořené bloky jako Skupina nebo Sloupce.

Ikona nástroje pro změny v blocích ve WordPressu 5.4. Zdroj: www.wpbeginner.com/news/whats-coming-in-wordpress-5-4-features-and-scree...

Získejte větší přehled nad inzercí s WooCommerce 4.0

Vylepšený WooCommerce mimo dalších aktualizací nabízí nový dashboard, propracovanější reporty či vylepšení správy skladu.

S touto novinkou získáte rychlý přehled o důležitých prodejních datech. Kromě toho lépe nahlédnete do jejich podrobností pomocí analytického řídicího panelu pro správu obchodu. Tento panel nakonfigurujte podle svých potřeb, díky tomu hlouběji nahlédnete do metrik, na kterých vám nejvíce záleží.

Nový dashboard ve WooCommerce 4.0. Zdroj: https://woocommerce.com/woocommerce-4-0

Reporty jsou nově filtrovatelné a rozšiřitelné, což získávání přehledu značně zrychluje. Máte k dispozici reporty o platbách, příjmech, oblíbených produktech, kategoriích, daních a několik dalších. Pro jednoduchou integraci s jinými systémy, můžete využít export dat.

Nové reporty ve WooCommerce 4.0. Zdroj: https://woocommerce.com/woocommerce-4-0

S touto novinkou získáte přístup k důležitým funkcím z libovolné obrazovky WooCommerce v programu WP-Admin. Funkce je přes Activity Panel napojená na API. Vaši práci zefektivní zejména při vyplňování objednávek, spravování skladu či reakcí na recenze.

Nástroje správy skladu ve WooCommerce 4.0. Zdroj: https://woocommerce.com/woocommerce-4-0

 

Nová vylepšení zhodnotíte i v Mergado Packu

Pokud pro inzerci prostřednictvím WooCommerce používáte Mergado a na propojení těchto platforem využíváte náš modul, máme pro vás dobré zprávy. Tento plugin nedávno získal vylepšený vzhled a je také kompatibilní na nejnovější verzi WooCommerce 4.0 – zvládnete proto problémy související s Plánovačem akcí, multisite režimem, použitím kupónu a další.

Podrobnosti si přečtěte v tomto vlákně našeho fóra.

 

Březen se na WordPressu a WooCommerce – a tedy i v patřičném Mergado modulu – nesl ve znamení mnoha novinek. Využijte je naplno. A pokud jste v používání Mergado Packu noví a potřebujete poradit, jak s ním co nejplnohodnotněji pracovat, pusťte si video Napojte svůj e-shop na marketingové nástroje. Zodpoví vaše základní i pokročilé otázky.

 

Mohlo by vás zajímat:

Jaké novinky u nás přibyly během léta? Pusťte si jejich přehled ve videu Mergado Meeting #7

Během letních prázdnin jsme v našich týmech odpočívali, ale také pracovali na nových funkcích pro ještě lepší chod Mergada. Množství přidaných formátů, vychytávku Oneliner a další novinky vám představí náš ostřílený specialista Luděk Volejník.

09.09.2021
Kolik recenzí můžete naráz sbírat s Mergado Packem?

Produktové recenze jsou jedním z klíčových kritérií při nákupním rozhodování. S Mergado Packem pro PrestaShop a WooCommerce je posbíráte hned pro pět známých srovnávačů zboží a marketingových služeb, jakými jsou GLAMI TOP či Heureka Ověřeno zákazníky.

25.08.2021
Seznamte se s podporou WebP pro WordPress. Co přinese vašemu feedu?

Vydání třetí verze Mergado Packu je velkým milníkem pro nástroj i jeho uživatele. Za pozornost stojí i další tip z dílny páčku a potěší hlavně e-shopárov, kteří využívají WordPress s WooCommerce. Objevte s námi podporu WebP - datově úspornou alternativu ke klasickým formátem obrázků.

17.08.2021

Komentáře

Mne fascinuje velikost komunity. Uživatele WordPressu to asi nepřekvapí. Ale v katalogu modulů uvádí přes 5 milionů aktivních instalací. To mi přijde jako hodně velké číslo.

Michal Janík (admin)/Středa, 8. Duben 2020 - 6:47

Přidat komentář