Novinky z WordPressu a WooCommerce vám pomohou vylepšit nákupní zážitek

Platformy WordPress a jeho e-shopový modul WooCommerce v minulých týdnech představily své nové verze. Obsahují užitečné aktualizace, které využijete i v našem Mergado Packu. Pojďme si je blíže popsat, abyste pochopili, jak jejich pomocí zmodernizujete způsob, kterým zde inzerujete zboží.

Jaké novinky na jaře 2020 představily platformy WordPress a WooCommerce

Buďte víc vidět s aktualizacemi z WordPressu 5.4

Kromě mnoha dalších aktualizací platforma přidala bloky do knihovny.

Blok ikon sociálních sítí

Tento blok umožňuje snadné přidání odkazů na sociální sítě uvnitř vašich příspěvků a stránek WordPress.

Blok ikon sociálních sítí ve WordPressu 5.4.

Blok ikon sociálních sítí ve WordPressu 5.4. Zdroj: www.wpbeginner.com/news/whats-coming-in-wordpress-5-4-features-and-scree...

 

Bloky tlačítek

Nový blok tlačítek nyní umožňuje přidat více než jedno tlačítko vedle sebe. Máte zde na výběr ze dvou různých stylů, dokážete použít svůj vlastní text a barvy pozadí a další drobná vylepšení.

Blok tlačítek ve WordPressu 5.4. Zdroj: www.wpbeginner.com/news/whats-coming-in-wordpress-5-4-features-and-scree...

WordPress 5.4 zahrnuje nástroj, který umožní uživatelům snadno vybrat blok, který chtějí změnit. Toto vylepšení využijí uživatelé, kteří používají vnořené bloky jako Skupina nebo Sloupce.

Ikona nástroje pro změny v blocích ve WordPressu 5.4. Zdroj: www.wpbeginner.com/news/whats-coming-in-wordpress-5-4-features-and-scree...

Získejte větší přehled nad inzercí s WooCommerce 4.0

Vylepšený WooCommerce mimo dalších aktualizací nabízí nový dashboard, propracovanější reporty či vylepšení správy skladu.

S touto novinkou získáte rychlý přehled o důležitých prodejních datech. Kromě toho lépe nahlédnete do jejich podrobností pomocí analytického řídicího panelu pro správu obchodu. Tento panel nakonfigurujte podle svých potřeb, díky tomu hlouběji nahlédnete do metrik, na kterých vám nejvíce záleží.

Nový dashboard ve WooCommerce 4.0. Zdroj: https://woocommerce.com/woocommerce-4-0

Reporty jsou nově filtrovatelné a rozšiřitelné, což získávání přehledu značně zrychluje. Máte k dispozici reporty o platbách, příjmech, oblíbených produktech, kategoriích, daních a několik dalších. Pro jednoduchou integraci s jinými systémy, můžete využít export dat.

Nové reporty ve WooCommerce 4.0. Zdroj: https://woocommerce.com/woocommerce-4-0

S touto novinkou získáte přístup k důležitým funkcím z libovolné obrazovky WooCommerce v programu WP-Admin. Funkce je přes Activity Panel napojená na API. Vaši práci zefektivní zejména při vyplňování objednávek, spravování skladu či reakcí na recenze.

Nástroje správy skladu ve WooCommerce 4.0. Zdroj: https://woocommerce.com/woocommerce-4-0

 

Nová vylepšení zhodnotíte i v Mergado Packu

Pokud pro inzerci prostřednictvím WooCommerce používáte Mergado a na propojení těchto platforem využíváte náš modul, máme pro vás dobré zprávy. Tento plugin nedávno získal vylepšený vzhled a je také kompatibilní na nejnovější verzi WooCommerce 4.0 – zvládnete proto problémy související s Plánovačem akcí, multisite režimem, použitím kupónu a další.

Podrobnosti si přečtěte v tomto vlákně našeho fóra.

 

Březen se na WordPressu a WooCommerce – a tedy i v patřičném Mergado modulu – nesl ve znamení mnoha novinek. Využijte je naplno. A pokud jste v používání Mergado Packu noví a potřebujete poradit, jak s ním co nejplnohodnotněji pracovat, pusťte si video Napojte svůj e-shop na marketingové nástroje. Zodpoví vaše základní i pokročilé otázky.

 

Mohlo by vás zajímat:

Mergado Pack: Jak přidat kódy produktů do vašeho WooCommerce e-shopu?

Plugin Mergado Pack se opět hlásí o pozornost s novinkami, které uživatelům přinesl poslední release. Kromě zajímavých vylepšení se v tomto článku zaměříme na novou možnost přidávat EAN kódy v produktovém feedu.

27.05.2021
Ovládněte dynamický remarketing Google Ads s webem bez košíku. Pomocí Mergado Packu a Google Web Designeru

U sektorů mimo e-shopy vyžaduje nastavení dynamického remarketingu technické úpravy na webu, přípravu vlastního feedu a také dynamického banneru, který bude informace z připraveného feedu zobrazovat. Jak to celé připravit se dozvíte v článku PPC specialistky Hany Kobzové.

20.04.2021
Jak optimalizovat e-shop na WooCommerce pro lepší rychlost

Nabídněte vašim zákazníkům rychlý a dobře fungující e-shop. Pokud je váš online obchod postaven na platformě WooCommerce, máme pro vás konkrétní rady pro jeho optimalizaci na lepší výkon. Spolu s Tomášem Lešňovským z firmy Adalo v dalším podcastu Mergado To Go projdeme všechny kroky, jak zajistit spolehlivou stránku pro nakupující i její správce.

08.04.2021

Komentáře

Mne fascinuje velikost komunity. Uživatele WordPressu to asi nepřekvapí. Ale v katalogu modulů uvádí přes 5 milionů aktivních instalací. To mi přijde jako hodně velké číslo.

Michal Janík (admin)/Středa, 8. Duben 2020 - 6:47

Přidat komentář