Novinky z WordPressu a WooCommerce vám pomohou vylepšit nákupní zážitek

Platformy WordPress a jeho e-shopový modul WooCommerce v minulých týdnech představily své nové verze. Obsahují užitečné aktualizace, které využijete i v našem Mergado Packu. Pojďme si je blíže popsat, abyste pochopili, jak jejich pomocí zmodernizujete způsob, kterým zde inzerujete zboží.

Jaké novinky na jaře 2020 představily platformy WordPress a WooCommerce

Buďte víc vidět s aktualizacemi z WordPressu 5.4

Kromě mnoha dalších aktualizací platforma přidala bloky do knihovny.

Blok ikon sociálních sítí

Tento blok umožňuje snadné přidání odkazů na sociální sítě uvnitř vašich příspěvků a stránek WordPress.

Blok ikon sociálních sítí ve WordPressu 5.4.

Blok ikon sociálních sítí ve WordPressu 5.4. Zdroj: www.wpbeginner.com/news/whats-coming-in-wordpress-5-4-features-and-scree...

 

Bloky tlačítek

Nový blok tlačítek nyní umožňuje přidat více než jedno tlačítko vedle sebe. Máte zde na výběr ze dvou různých stylů, dokážete použít svůj vlastní text a barvy pozadí a další drobná vylepšení.

Blok tlačítek ve WordPressu 5.4. Zdroj: www.wpbeginner.com/news/whats-coming-in-wordpress-5-4-features-and-scree...

WordPress 5.4 zahrnuje nástroj, který umožní uživatelům snadno vybrat blok, který chtějí změnit. Toto vylepšení využijí uživatelé, kteří používají vnořené bloky jako Skupina nebo Sloupce.

Ikona nástroje pro změny v blocích ve WordPressu 5.4. Zdroj: www.wpbeginner.com/news/whats-coming-in-wordpress-5-4-features-and-scree...

Získejte větší přehled nad inzercí s WooCommerce 4.0

Vylepšený WooCommerce mimo dalších aktualizací nabízí nový dashboard, propracovanější reporty či vylepšení správy skladu.

S touto novinkou získáte rychlý přehled o důležitých prodejních datech. Kromě toho lépe nahlédnete do jejich podrobností pomocí analytického řídicího panelu pro správu obchodu. Tento panel nakonfigurujte podle svých potřeb, díky tomu hlouběji nahlédnete do metrik, na kterých vám nejvíce záleží.

Nový dashboard ve WooCommerce 4.0. Zdroj: https://woocommerce.com/woocommerce-4-0

Reporty jsou nově filtrovatelné a rozšiřitelné, což získávání přehledu značně zrychluje. Máte k dispozici reporty o platbách, příjmech, oblíbených produktech, kategoriích, daních a několik dalších. Pro jednoduchou integraci s jinými systémy, můžete využít export dat.

Nové reporty ve WooCommerce 4.0. Zdroj: https://woocommerce.com/woocommerce-4-0

S touto novinkou získáte přístup k důležitým funkcím z libovolné obrazovky WooCommerce v programu WP-Admin. Funkce je přes Activity Panel napojená na API. Vaši práci zefektivní zejména při vyplňování objednávek, spravování skladu či reakcí na recenze.

Nástroje správy skladu ve WooCommerce 4.0. Zdroj: https://woocommerce.com/woocommerce-4-0

 

Nová vylepšení zhodnotíte i v Mergado Packu

Pokud pro inzerci prostřednictvím WooCommerce používáte Mergado a na propojení těchto platforem využíváte náš modul, máme pro vás dobré zprávy. Tento plugin nedávno získal vylepšený vzhled a je také kompatibilní na nejnovější verzi WooCommerce 4.0 – zvládnete proto problémy související s Plánovačem akcí, multisite režimem, použitím kupónu a další.

Podrobnosti si přečtěte v tomto vlákně našeho fóra.

 

Březen se na WordPressu a WooCommerce – a tedy i v patřičném Mergado modulu – nesl ve znamení mnoha novinek. Využijte je naplno. A pokud jste v používání Mergado Packu noví a potřebujete poradit, jak s ním co nejplnohodnotněji pracovat, pusťte si video Napojte svůj e-shop na marketingové nástroje. Zodpoví vaše základní i pokročilé otázky.

 

Mohlo by vás zajímat:

Exportujte EAN kódy jednodušeji pomocí pluginu Česká služba

Mergado Pack pro modul WooCommerce získal novou funkci – export elementu EAN. S pomocí pluginu Český služby si odteď ulehčíte přidávání EAN kódů k produktům. Ukažeme si, jak postupovat při jejich nastavení.

30.06.2020
Sklik přechází na nový kód pro efektivnější měření konverzí

PPC systém Sklik nasadil vylepšený kód na měření konverzí. Od 1. července přinese uživatelům větší stabilitu naměřených dat a vylepší tím viditelnost jejich inzerce. Ukažme si, jak tuto novinku implementujete na váš e-shop.

04.06.2020
Všechno, co potřebujete vědět o spuštění e-shopu na WooCommerce: Analytika a reklamní systémy

Vedle základního nastavení musí e-shop věnovat pozornost i jeho viditelnosti mezi dalšími značkami. Zvolte si proto vhodný reklamní systém už při jeho vytváření. Spolu s důkladně nastavenou analytikou tak zaujmete potenciální nakupující lépe než jiné e-shopy. Projděte si naše tipy a zajistěte si bezchybné spuštění e-shopu.

07.05.2020

Komentáře

Mne fascinuje velikost komunity. Uživatele WordPressu to asi nepřekvapí. Ale v katalogu modulů uvádí přes 5 milionů aktivních instalací. To mi přijde jako hodně velké číslo.

Michal Janík (admin)/Středa, 8. Duben 2020 - 6:47

Přidat komentář