Category XML v Mergado Packu pro Prestashop

Nedávno jsme vám představili Mergado Category XML, neboli feed, který usnadní PPC reklamu pro jednotlivé kategorie z vašeho sortimentu. Nově ho umí vytvořit i bezplatný modul pro PrestaShop.

Pokud váš e‑shop běží na platformě PrestaShop, otevírají se vám s Mergado Category XML nové možnosti inzerce. Podobně jako s jednotlivými produkty můžete nyní pracovat i s celými kategoriemi. 


Jak feed vytvořit?

V administraci PrestaShopu přejděte do modulu Mergado Marketing Pack a na první kartě s nastavením exportu přepněte volbu “Exportovat Mergadovy kategorie?” na “ANO”. Následně pod záložkou Cron objevíte adresu pro automatické spouštění generování, kterou využijete pro nastavení Cronu u vašeho hostingu. Jakmile generování alespoň jednou proběhne, pod záložkou XML Feedy najdete URL adresy těchto feedů s kategoriemi, které jednoduše napojíte do Mergada.

 

Jaké informace se do feedu propisují?
 

Aktuálně, ve své verzi 1.4 obsahuje elementy:

  • CATEGORY_ID — unikátní ID dané kategorie.
  • CATEGORY_NAME — krátký název kategorie.
  • CATEGORY — plné označení kategorie, včetně kategorií nadřazených.
  • CATEGORY_URL — URL stránky dané kategorie.
  • CATEGORY_DESCRIPTION — textový popis kategorie.
  • CATEGORY_MIN_PRICE_VAT — cena nejlevnější položky zboží v dané kategorii.
  • CATEGORY_MAX_PRICE_VAT - cena nejdražší položky zboží v dané kategorii.

Jak feed napojit do Mergada?

Stejně jako jiné feedy – Mergado rozpozná formát feedu a navrhne vám výstupní feed. Ten zvolte také jako Mergado Category XML a začněte feed upravovat k obrazu svému. 

K čemu feed použít?

Elementy z Mergado Category XML snadno využijete jako zdroj dat pro PPC inzerci, například:

Data z XML:

  • CATEGORY_NAME: Horská kola
  • CATEGORY_URL: mergadoshop.com/horska_kola
  • CATEGORY_MIN_PRICE_VAT: 2636

Příklad inzerátu:

    Horská kola
    Oblíbené modely od 2363 Kč. Pro Vás doprava a jeden servis zdarma!
 

Specifika feedu

Pravděpodobně vás překvapí podivný tvar vašich dat – Mergado obalí vaše informace z feedu do elementu CDATA, aby byla zajištěna jejich neměnnost a bezpečnost. V samotné inzerci se potom tento text nezobrazí, můžete být bez obav. 

Závěrem

Pevně věříme, že vám nový typ feedu i možnost jeho vytvoření v modulu Mergado Marketing Pack pro PrestaShop pomůže s automatizací vaší PPC reklamy. Budeme rádi za vaše tipy na její nastavení i náměty na vylepšení našeho Category XML.

O Mergado Category XML se bavíme i na fóru, mrkněte se. 

Kateřina Šmajzrová

Katka se panu Mergadovi stará o české texty, hlídá aby jim bylo rozumět a aby vás bavily. Taky točí videa a webináře pro ty, kdo jsou spíš na obrázky než na texty. Mimo to ráda chodí po horách a čte.