Začátek října patří online slevám GLAMIDAYS

Článek zveřejněn 03.09.2019

Specializovaný porovnávač GLAMI působící v oblasti módy připravuje i tento rok svoji zavedenou akci GLAMIDAYS. Ta se bude již počtvrté konat na podzim a předpřipraví tak e-shopy na náročné období blížících se Vánoc. Přiblížíme si, na co všechno byste se měli nachystat a jaké další novinky má GLAMI v plánu.

Úspěšné pokračování i tento rok

Zapište si datum 4.–7. října, kdy se spolu s GLAMI ponoříme do velkým slev. Mezinárodní porovnávač do akce nově zapojí, včetně České republiky, všech 8 zemí, ve kterých působí. Cílem je zvýšení tržeb pro zúčastněné e-shopy.

Jaké podmínky musí e-shop splnit

Každý obchodník se musí na slevovou akci dopředu připravit a to vytvořením unikátního kódu pro zákazníky. Samotná sleva by měla být dostatečně atraktivní – GLAMI doporučuje rozmezí mezi 20 až 70 %, přičem se může vztahovat i na celý sortiment nebo obchod. Účast je pro e-shopy zadarmo a neplatí nic navíc ani v rámci CPC. Zároveň musí mít obchodníci po dobu trvání akce aktivovaný přednostní režim.

Mergado tip

Unikátní kód GLAMIDAYS je potřeba nahrát do vaší GLAMI administrace v části slevové kupóny. Následně ho můžete zadat manuálně nebo pomocí parametrů v XML feedu: <PROMOTION_ID>12</PR­OMOTION_ID>.

GLAMI vám dává možnost nastavit kód slevy na konkrétní produkty a to právě prostřednictvím XML feedu.

GLAMI administrace - část slevové kupóny.

Ten si vytvoříte v administraci a následně ID zadáte při vybraných produktech ve feedu. Zároveň záleží i na tom, jestli chcete přidat ID na celý sortiment nebo jen na konkrétní produkt – buď si zvolíte ve výběru všechny produkty a nebo si vytvoříte specifický výběr.

ID kupónu z GLAMI v Mergadu.

Jestli si přidáte víc kupónů na jednotlivé části sortimentu, můžete využít typ pravidla Hromadně přepsat podle výběru a následně přegenerovat.

Pravidlo v Mergadu - Hromadně přepsat podle výběru.

Důležitým krokem je technická kontrola fungování kódu GLAMIDAYS na vašem e-shopu. Nezapomeňte si v průběhu akce pohlídat i nastavené logo vašeho obchodu na Glami (v záložce Logo a v části úvodní fotka e-shopu).

Průvodce materiály

Fashion porovnávač si pro své uživatele připravil přehledného průvodce materiály. V souvislosti s aktuálními změnami v označování složení oblečení obsahuje informace o původu, vlastnostech a ekologickém dopadu. Roku 2019 dominuje proto téma ekologie, udržitelnosti a podpora lokální módy. Nový projekt Glami.eco cílí právě tímto směrem. Bude se zaměřovat na udržitelné značky a pokud je váš e-shop v angličtině, můžete se zapojit.

Využívejte GLAMI co nejefektivněji a nezapomeňte na nedávno spuštěnou povinnou specifikaci složení materiálů. Pomocí Mergada si můžete tuto novinku lehce nastavit a to hned dvěma způsoby. Nevíte si rady? Náš článek vám napoví. Sledujte naši rubriku Novinky z porovnávačů cen, kde vám přinášíme aktuální informace i z prostředí GLAMI.

Mohlo by vás zajímat:

Pochopte rozdíly mezi Heurekou a GLAMI

Každý zbožák je jiný a na obsah feedů má vlastní požadavky. Konzultanti naší podpory se často setkávají s nesrovnalostmi uživatelů Mergada ohledně specifikací jednotlivých srovnávačů. S tím jsme se rozhodli skoncovat. V tomto článku si popíšeme hlavní rozdíly mezi Heurekou a GLAMI, abyste pochopili, co je potřeba v Mergadu nastavit odlišně.

17.07.2019
Specifikujte materiálové složení na GLAMI snadno pomocí Mergada

Velkým e-shopařským tématem poslední doby je povinná podpora tagu PERCENTAGE, který GLAMI zavádí od 1. 8. 2019. S aktuálním releasem, který proběhne 11. 7. v 16 hodin, začne Mergado specifikaci materiálového složení pro GLAMI podporovat.

11.07.2019

Komentáře

Dobrý den, děkuji za připomenutí. Některé mé klientské e-shopy jistě rádi uslyší o něčem, co opět může podpořit prodej nebo alespoň přilákat ty správné návštěvníky.
Ať se vám daří!

- Karel Hanousek

Karel Hanousek/Úterý, 3. Září 2019 - 15:07

Přidat komentář