GLAMI

GLAMI v sobě kombinuje prvky vyhledávače zboží a sociální sítě. Zaměřuje se na módu a doplňky a umožňuje uživatelům z řad koncových zákazníků e-shopů prohlížet zboží, vytvářet kolekce, ty sdílet a komentovat. Zdrojem dat jsou tradiční importy XML.

Kde můžete s GLAMI inzerovat?

GLAMI kromě České republiky působí v dalších 17ti evropských státech a v Brazílii. Nově jsou to země Pobaltí Litva, Lotyšsko a Estonsko.

 

🇨🇿 GLAMI.CZ 🇷🇺 GLAMI.RU 🇬🇷 GLAMI.GR 🇧🇷 GLAMI.COM.BR
🇸🇰 GLAMI.SK 🇭🇺 GLAMI.HU 🇹🇷 GLAMI.COM.TR 🇱🇹 GLAMI.LT
🇩🇪 GLAMI.DE 🇪🇸 GLAMI.ES 🇸🇮 GLAMI.SI 🇱🇻 GLAMI.LV
🇫🇷 GLAMI.FR 🇷🇴 GLAMI.RO 🇭🇷 GLAMI.HR 🇪🇪 GLAMI.EE
🇮🇹 STILEO.IT 🇧🇬 GLAMI.BG 🇪🇺 GLAMI.ECO  

 

Jak inzerovat na GLAMI?

Jakýkoliv obchodník, jehož e-shop nabízí vhodné zboží. Může využít placenou i neplacenou verzi inzerce. Na GLAMI platíte ve chvíli, kdy se někdo proklikne z tohoto zbožáku na váš e-shop. Cena za proklik se liší podle toho, v jaké kategorii prodáváte a podle zařízení, ze kterého se zákazníci na váš e-shop prokliknou. Pro neplacenou verzi musíte mít na vašem e-shopu nainstalovaný Glami pixel.

Všechny informace ohledně specifikace feedu pro GLAMI najdete na: https://www.glami.cz/info/feed/

Zdrojem dat jsou tradiční importy XML.

Soubory by měly být uloženy na URL adrese.

Všechny produkty zasílané na GLAMI, musí mít systém velikostí a hodnotu velikosti správně vyplněnou. Výjimkou jsou brýle, šály a kabelky. Více na: https://www.glami.cz/info/feed/

Ano. Glami v XML feedu vyžaduje uvádět informace o složení výrobku včetně jeho procentuálního zastoupení v produktu. Tento požadavek se týká pouze textilního zboží. Pokud složení neuvedete, nebude možné produkt promovat PPC systémem. Tyto informace obsahuje údaj Materiál či Složení a jeho hodnota, kterou musíte zadat ve tvaru název materiálu a procenta, např. Bavlna 100%. Více na: https://www.glami.cz/info/feed/

 

Jak vám s inzercí na GLAMI pomůže Mergado?

Mergado je feed marketingový nástroj, jehož pomocí dokážete hromadně a automatizovaně nastavovat inzerci pro řadu velkých zbožových srovnávačů, včetně GLAMI.

  • Mergado podporuje všech 14 GLAMI formátů.
  • Pro všechny domény nabízíme Audit feedu a našeptáváme automaticky strom kategorií.
  • Náš nástroj také podporuje služby GLAMI pixel a GLAMI TOP. Používáte či pro inzerci na GLAMI chcete používat některé e-shopové platformy? Propojte je pohodlně s Mergadem pomocí modulů Mergado Pack.
  • Obrázky, které jsou na GLAMI stěžejní hromadně upravíte v appce Feed Image Editor.

 

Zkuste Mergado na 30 dní zdarma

 

Mergado Pack a GLAMI 

Mergado Pack je bezplatný nástroj, který usnadňuje správu online marketingu a pomůže vám s implemantací dalších služeb GLAMI do vašeho e-shopu. Modul pro PrestaShop, OpenCart nebo WordPress s WooCommerce jednodušše vyexportuje vaše produktové feedy, implementuje GLAMI piXel, zákaznické recenze TOP a spoustu dalšího.

 

 

Logo Mergado Glami XML

Pomocí modulu Mergado Pack vygenerujete produktový feed z vašeho e-shopu ve specifikaci Mergado XML. Tento feed následně převedete pomocí nástroje Mergado na formát GLAMI XML, který použijete pro nahrání vašeho produktového katalogu na srovnávač GLAMI. Přegenerování XML feedů nastavíte v různých časech, tak aby zůstaly vždy aktuální a reflektovaly změny ve vaší produktové nabídce. Mergado Pack si poradí i s velkým počtem produktů v řádech tisíců pomocí funkce postupného generování. Nemusíte se tak bát nahrát celou vaši produktovou řadu na GLAMI.

 

 

Logo Glami piXel

Mergado Pack podporuje implementaci GLAMI piXelu jednodušše přímo do vašeho e-shopu. Prostřednictvím služby piXel zjistí GLAMI, jaké akce zákazník na vašem webu provádí a poté přizpůsobí výpis produktů na jejich stránkách dle preferencí zákazníků – například podle oblíbených barev, značek, cen a podobně. Srovnávač přednostně zobrazuje nabídku obchodů, se kterými mají zákazníci již zkušenosti a tím vám pomáhá se zvýšení prodejů.

GLAMI piXel aktivujete jednoduše vyplněním vašeho GLAMI API klíče a povolením funkce piXelu v administraci Mergado Pack modulu.

 

 

Logo Glami TOP

Službu GLAMI TOP zákaznické recenze určitě využijete pokud je pro vás důležité být vidět na módním srovnávači. Pomocí dotazníku sbírá GLAMI hodnocení nákupu a e-shopu od vašich zákazníků. Po splnění podmínek budou vaše produkty označeny odznakem G-TOP nebo G-ověřeno a výrazně viditelnější pro nakupující. Zákazníci si tak mohou lépe vyfiltrovat vaše produkty a e-shopu to přinese více objednávek.

Funkci aktivujete v administraci Mergado Pack vyplněním vašeho GLAMI TOP API klíče, výběrem příslušné jazykové verze a povolením funkce GLAMI TOP. Pro správné zasílání emailů s dotazníky je ještě nutné přidat DNS záznamy dle specifikace GLAMI. Tato funkce následně zákazníkovi na konci nákupního procesu zobrazí výzvu se souhlasem pro zaslání dotazníku. 

 

 

Vyberte platformu vašeho eshopu a vyzkoušejte Mergado Pack.

 

 

 

 

 

Pusťte si video s radami, co si na GLAMI ohlídat

Inspirujte se tipy Jirky Drážného ze zlínské agentury PRIA SYSTEM:

 

Čtěte o GLAMI na našem blogu:

Které srovnávače zboží zvednou prodeje vašeho e-shopu

Zbožové srovnávače a vyhledávače jsou dlouhodobě efektivním nástrojem inzerce. Najdete mezi nimi několik univerzálních pro začátečníky i pokročilé prodejce. Ale i takové, které zatím neznáte, a přitom vám budou umět přivést nové zákazníky. Zorientujete se v nich pomocí Mergado průvodce.

22.10.2021
Srovnávače zboží: Jak předejdete nejčastějším chybám při nastavování kampaní

Inzerce na srovnávačích se e-shopům vyplatí a je jedno, jestli s podnikáním teprve začínáte, nebo se snažíte získat nové zákazníky. Pokud chcete předejít často opakovaným chybám při nastavování kampaní, máme pro vás rychlé tipy šité na míru pro Heureku, Google Nákupy nebo GLAMI.

12.10.2021
Velký přehled slovenské e-commerce

Slovenský online trh si v posledních letech vytvořil silné místo na mapě evropské e-commerce. Cílem zahraničních obchodníků je díky nízkým nákladům na správu e-shopu a rychlému tempu růstu e-commerce, které meziročně stouplo až o 29 %.

08.10.2021
Získejte co nejvíc z české e-commerce. Nabízí progresivní prostředí a mnoho příležitostí

Online trh v České republice v posledních zaznamenal výrazný růst. Pandemie Covidu-19 ho vloni částečně zpomalila, ale i tak zdejší e-commerce láká stále víc prodejců z řad Čechů i ze zahraniční.

24.02.2021
Zvedněte prodej módy v roce 2021. Pomocí informací a novinek ze specializovaných srovnávačů

Přemýšlíte, jak letos zvýšit obrat v online prodeji módy či nábytku? Srovnávač GLAMI v rámci projektu Fashion (Re)search zveřejnil přehled módní e-commerce za 2020. Jeho predikce a tipy vám ukážou cestu, jak zefektivnit fungování vašeho obchodu. A pokud inzerujete na Bianu, brzo budete moct začít využívat novou administraci e-shopu.

02.02.2021
Přílákejte další zákazníky. Pomohou vám předvánoční vychytávky ze srovnávačů

Srovnávače zboží a e-shopová řešení pro uživatele před Vánoci připravily několik užitečných vylepšení. Jaké nové funkce přibyly do Shoptetu, GLAMI nebo Heureky? Zorientujte se v novinkách a získejte jejich pomocí zákazníky, kteří nechávají nákup dárků na poslední chvíli.

03.12.2020
Nastavte si dopravu pro známé srovnávače a reklamní systémy

Kvalitně nastavená nabídka dopravců a cena dopravy jsou klíčové konkurenční zbraně e-shopů inzerujících na vyhledávačích zboží. Máme pro vás přehledného průvodce, který vám ukáže, jak v Mergadu nastavíte pravidla pro cenu dopravy na nejznámějších zbožácích.

03.06.2020
Zvyšte úspěšnost e-shopu na Slovensku pomocí služby GLAMI TOP

Srovnávač GLAMI v březnu spustil projekt GLAMI TOP i na slovenském trhu. Slovenští zákazníci získávají možnost hodnotit svoji spokojenost s nákupem či značkou. Přečtěte si, jaké výhody e-shopařům využívání této služby přináší.

12.03.2020
Srovnávač módy startuje projekt GLAMI TOP

Pokud je pro vás GLAMI důležitým kanálem pro prodej vašeho zboží, zbystřete pozornost. Srovnávač zaměřený na módu a doplňky přidává vylepšení – zákaznické recenze. Odlišení od konkurence je odteď snazší díky zpětné vazbě od nakupujících a přináší s sebou řadu výhod. Pojďme se na ně podívat.

08.01.2020
Nastavte si doručení do Vánoc na GLAMI a Zboží.cz

Špička vánočních nákupů je tady. Mnoho zákazníků bude objednávat zboží na poslední chvíli a jejich rozhodování do velké míry ovlivní informace o tom, jestli zboží dorazí včas pod stromeček. Podívejte se, jak nastavíte garanci doručení do Vánoc na GLAMI a Zboží.cz.

10.12.2019