idealo

Co je idealo

idealo je jednička mezi zbožovými srovnávači na německém e-commerce trhu. Vzniklo v roce 2000 a v současné době úspěšně působí ještě v několika dalších zemích Evropy.

Přes 50 tisíc partnerských e-shopů inzeruje na tomto zbožovém srovnávači dohromady zhruba 340 milionů produktů. O tyto nabídky se v berlínské headoffice stará celkem 900 zaměstnanců.

Kromě klasické funkce srovnání cen zboží, která zákazníka následně vede na stránky konkrétního e-shopu, je možné využít také službu idealo Direktkauf. Zákazník v tomto případě zboží nakoupí zrychleně, přímo na stránkách idealo. Bez přihlašování nebo registrace, stačí zadat doručovací adresu, vybrat platební metodu a potvrdit nákup. Jedná se vlastně o obdobu u nás dobře známého Heureka košíku.

 

 

Kde můžete s idealo inzerovat?

idealo působí celkem v 6 zemích Evropy. Kromě největšího Německa můžete přes idealo inzerovat také v Rakousku, Velké Británii, Španělsku, Francii a Itálii.

🇩🇪 idealo.de 🇬🇧 idealo.co.uk 🇫🇷 idealo.fr
🇦🇹 idealo.at 🇪🇸 idealo.es 🇮🇹 idealo.at

 

Jak inzerovat na idealo

Pro zalistování produktů do nabídky idealo je třeba mít do němčiny lokalizovaný e-shop, ideálně na německé doméně. V informacích na webu pak nesmí chybět obligátní záložka Impressum, která obsahuje základní informace o firmě. I to je podmínkou pro úspěšnou registraci e-shopu na idealo. Registraci provedete snadno přes online formulář: https://business.idealo.com/de/registration.

Na idealo lze inzerovat jen dobře porovnatelné zboží, ke kterému existují konkurenční nabídky. Pokud na vašem e-shopu nabízíte originální nebo hodně lokální produkty, pak se na tento srovnávač pravděpodobně ani nedostanete.

Všechny informace ohledně specifikace feedu pro idealo najdete na: 
https://connect.idealo.de/import/en/csv/

Idealo akceptuje formáty CSV, TXT a XML.

Soubory lze uložit na URL adresu. Tuto adresu najdete ve vašem shopsystému, nebo od dodavatele vašeho feedu. Alternativně lze feed hostovat na FTP nebo Webserveru (HTTP/HTTPS). Idealo si produktový feed stahuje obvykle každých 30 minut.

Ano, kromě feedu je možné napojit se na idealo přes API. Dokumentace k připojení je zde: https://import.idealo.com/docs/ V případě, že chcete vaše zboží prodávat přímo přes službu idealo Direktkauf, informace k připojení přes API jsou pod tímto odkazem: https://cdn.idealo.com/folder/Direktkauf/documentation/merchant-order-api-v2.html 

 

Jak vám s inzercí na idealo pomůže Mergado?

Mergado je feed marketingový nástroj, jehož pomocí dokážete hromadně a automatizovaně nastavovat inzerci pro řadu velkých zbožových srovnávačů, včetně idealo.

 

  • V Mergadu snadno překonvertujete váš aktuální feed na idealo formát, který je třeba pro funkční napojení na tento zbožový srovnávač.
  • Běží Váš e-shop na některé open-source e-shopové platformě? Propojte si ho pohodlně s Mergadem pomocí Mergado Packu
  • Obrázky, které jsou na zbožácích stěžejní, hromadně upravíte v appce Feed Image Editor.

Get a 30-day free trial

 

 

Čtěte o idealo na našem blogu:

Zabodujte na německém e-commerce trhu s udržitelností

Udržitelnost je téma, které německé zákazníky rok od roku stále více zajímá a které je v Německu aktuálně třetím nejdůležitějším kritériem při výběru zboží. Připravili jsme pro vás článek, ve kterém se dozvíte, jak váš byznys udělat udržitelnější a více tím zabodovat u německých zákazníků.

13.01.2021
S Mergadem do zahraničí: Německo (část 1.)

Německo je nejlidnatější stát EU. I zde je internetový obchod na vzestupu, a proto láká množství zahraničních podnikatelů. Obchodování online v Německu je více rozvinuté a německý zákazník je vnímán jako jeden z nejnáročnějších v Evropě. Pojďme si spolu udělat přehled úskalí, které je při vstupu na německý trh třeba znát.

23.08.2018
Mergadovy novinky, ilustrace

K novinkám z minulého týdne jsem přidal rovnou plný koš dalších vylepšení. Včetně velmi mocných početních operací nad elementy. Přečtěte si stručný přehled novinek.

24.07.2015
Idealo, Ladenzeile, Odpadneš, loga

Znáte to, někdy vývojáři usilovně makají - tohle přitáhnou, tamhle drobnost vylepší... Když si hotové úkoly poskládáte pod sebe na papír, tak je jich pěkná řádka. Ale jakoby se člověku sypaly mezi prsty - nové, dobře viditelné, funkce chybí. Přesně tak to u mne vypadá nyní. Až na to, že...

21.05.2015
Expanze e-shopu do zahraničí, ilustrace

Opravdu si myslím, že inzerce ve vyhledávačích zboží by měla být mezi prvními, kterou spustí váš e-shop při vstupu do zahraničí. Tady jsou důvody proč.

27.08.2014

Nově dokáži načíst a vyexportovat XML feedy pro dva TOP německé vyhledávače zboží Idealo.de a Billiger.de. Přečtěte si víc!

27.06.2013