Narodila se nová aplikace!

Článek zveřejněn 22.09.2017

Včera ráno spatřila poprvé světlo světa naše nová aplikace – a protože umí moc dobře kontrolovat indexaci na Seznam.cz, začali jsme jí říkat Seznam Index Checker. Než se napijeme na její zdraví, pojďme se podívat, co všechno svede.

K čemu slouží?

Aplikace Seznam Index Checker je první aplikací zaměřenou na SEO vašeho e-shopu – dokáže totiž říci, kolik URL adres z feedu v Seznam Indexu je, a kolik jich v indexu chybí. Tyto informace následně aplikace propisuje do grafu a vy tak můžete sledovat vývoj zaindexovaných stránek.

Aplikace zobrazí i informaci o tom, kolik zaslala požadavků k indexaci stránek, které zatím nejsou v indexu, nebo graf celkového množství stránek v indexu. Zároveň vypíše i chyby nebo přesměrování, které seznam bot eviduje.

Jak funguje?

Aplikace spolupracuje se službou Seznam Webmaster a po úvodním propojení této služby s aplikací v Mergadu bude Seznam Index Checker monitorovat stav indexu, tedy kolik stránek vyhledávač Seznam indexuje. Tohle samozřejmě zahrnuje i produkty z feedu.

Když aplikace zjistí, že Seznam neví o všech stránkách, tak mu je pošle (přes seznamácké API) k přednostní indexaci. Díky tomu se seznam dozví o nových stránkách webu velice brzo a obecně se zvýší zaindexovanost vašich produktů.

Jak aplikaci zapnout?

Seznam Index Checker najdete tradičně v Mergado Store. Pro fungování aplikace je nutné se nejdříve registrovat do služby Seznam Reportér, po registraci a ověření webu zkopírujte váš API klíč do aplikace v Mergadu.

Aplikace se zapíná pro e-shop, bez ohledu na počet exportů. A na prvních 10 dní je, jako ostatní, zdarma, tak ji vyzkoušejte!

Seznam Index Checker

Aplikace Seznam Index Checker skrze propojení se Seznam Reportérem kontroluje, zda jsou vaše URL adresy ve feedu správně zaindexované. Navíc umí říct, kolik adres v Seznam indexu je a kolik jich chybí, a aplikace sama zašle požadavek na indexaci tam, kde je to potřeba.

Přidat komentář