Narodila se nová aplikace!

Článek zveřejněn 22. 09. 2017
| 2 minuty čtení

Včera ráno spatřila poprvé světlo světa naše nová aplikace – a protože umí moc dobře kontrolovat indexaci na Seznam.cz, začali jsme jí říkat Seznam Index Checker. Než se napijeme na její zdraví, pojďme se podívat, co všechno svede.

K čemu slouží?

Aplikace Seznam Index Checker je první aplikací zaměřenou na SEO vašeho e‑shopu – dokáže totiž říci, kolik URL adres z feedu v Seznam Indexu je, a kolik jich v indexu chybí. Tyto informace následně aplikace propisuje do grafu a vy tak můžete sledovat vývoj zaindexovaných stránek.

Aplikace zobrazí i informaci o tom, kolik zaslala požadavků k indexaci stránek, které zatím nejsou v indexu, nebo graf celkového množství stránek v indexu. Zároveň vypíše i chyby nebo přesměrování, které seznam bot eviduje.

Jak funguje?

Aplikace spolupracuje se službou Seznam Webmaster a po úvodním propojení této služby s aplikací v Mergadu bude Seznam Index Checker monitorovat stav indexu, tedy kolik stránek vyhledávač Seznam indexuje. Tohle samozřejmě zahrnuje i produkty z feedu.

Když aplikace zjistí, že Seznam neví o všech stránkách, tak mu je pošle (přes seznamácké API) k přednostní indexaci. Díky tomu se seznam dozví o nových stránkách webu velice brzo a obecně se zvýší zaindexovanost vašich produktů.

Jak aplikaci zapnout?

Seznam Index Checker najdete tradičně v Mergado Store. Pro fungování aplikace je nutné se nejdříve registrovat do služby Seznam Reportér, po registraci a ověření webu zkopírujte váš API klíč do aplikace v Mergadu.

Aplikace se zapíná pro e‑shop, bez ohledu na počet exportů. A na prvních 10 dní je, jako ostatní, zdarma, tak ji vyzkoušejte!

Napsal / Kateřina Šmajzrová / 22. 09. 2017

Katka se panu Mergadovi stará o české texty, hlídá aby jim bylo rozumět a aby vás bavily. Taky točí videa a webináře pro ty, kdo jsou spíš na obrázky než na texty. Mimo to ráda chodí po horách a čte.

Témata: Aplikace

Přidat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.