Mergadovo kluci navštívili BarCamp Budějce

V sobotu 25.2.2017 vyrazili zástupci týmů Mergada, Reglenda a Besteta na jihočeský BarCamp. Cesta brzy ráno ubíhala tak rychle, že nebýt malého bloudění těsně před cílem, tak bychom dorazili nejspíš jako úplně první účastníci.

BarCamp to byl z hlediska počtu účastníků menší, o to však intenzivnější byl networking. Hned ráno po oficiálním zahájení vystoupil Luděk Volejník z Mergadova týmu se svojí přednáškou Ekosystém obyvákového eshopu, která se podle ohlasů na Twitteru líbila.  Zazněla zde mj. informace o námi vyvíjeném marketingovém modulu pro PrestaShop Mergado Pack, který je k dispozici zdarma a pokrývá hned několik oblastí z internetového marketingu. Navíc pro české i slovenské prostředí. V přednášce se však objevilo mnoho dalších služeb, např. pro logistiku, fakturaci, apod., které při provozu e‑shopu “z obyváku” budete potřebovat. Dalším řečníkem byl Vláďa Přichystal za Besteto se svojí přednáškou 5 zaručených receptů, jak vybudovat úspěšný e‑shop. Vláďa zaujal svým netradičním pohledem na typy osobností v roli majitele e‑shopu a nejspíš se každý z publika (ať už má či nemá svůj e‑shop) v některém z prezentovaných profilů našel. Nebo alespoň někde na pomezí, mezi dvěma profily. :-) Vláďovu prezentaci najdete tady.   Ještě před obědem si střihl Mergado workshop náčelník brněnské výpravy Michal Janík na téma Tipy a triky jak vydělat e‑shopu peníze v produktových reklamních kampaních ❦ prakticky. Účastníci si tak mohli v praxi vyzkoušet užitečné tipy v Mergadu a jeho aplikacích, např. Feed Image Editoru. V odpoledních hodinách představili Jiří Guňka za Reglendo Bidding ve vyhledávačích zboží tajemství zbavený. I přes úzce profilované téma si svoje posluchače našel, možná i proto, že jeho krásně červené tričko s lišákem “Bidding Fox” nešlo po celý den na BarCampu přehlédnout. ;-)   Souběžně s Jirkou ve stejném čase, jen ve druhém sále, prezentoval Pavel Dedík svoji odbornou (a přitom dobře srozumitelnou) přednášku Jak probíhal vývoj platformy určené pro vývojáře. Přítomní vývojáři v sále tak mohli nakouknout do kuchyně vývojářů Mergada, kde se porcují “big data”. 

Jak probíhal vývoj platformy pro vývojáře from Pavel Dedík Na závěr děkujeme organizátorům Denise “Endis” Wágnerové a jejímu týmu, šikovnému fotografovi Tomáši Stiborkovi a všem dalším, kteří se na jihočeském BarCampu organizačně podíleli. P.S. Věřte, že nadpis článku není špatně, pokud mu nerozumíte, zkuste se podívat do slovníku :) 

Luděk Volejník

Senior konzultant Mergada Luďek působí v oblasti e‑commerce již přes 15 let. Ostřílený support master a lektor vás provede zákoutími Mergada i světem regulárních výrazů. Na svém kontě má stovky vyškolených uživatelů Mergada, kteří se stali uznávanými odborníky na feed marketing, PPC a SEO.