E-shopy na Bianu osloví nové zákazníky pomocí funkce Visual Search

Specializovaný zbožák Biano oficiálně představil nový design webu. V jeho rámci poskytl e-shopům a uživatelům možnosti využívání funkce Visual Search. Tato novinka pomocí umělé intelegence zanalyzuje obrázky vybraného zboží a nabídne podobné nebo stejné produkty.

Pro objevení vytouženého zboží stačí nahrát fotku či obrázek

Často se stane, že člověk zahlédne produkt, který se mu zalíbí, ale protože nezná jeho název či výrobce, už se mu nepodaří ho zpětně objevit. Právě z toho důvodu Biano spustilo obrazové vyhledávání pro nábytek a dekorace.

Funguje tak, že pokud se zákazníkovi něco zalíbí na internetu, při zahraniční návštěvě, či při obědě, a neví, kde toto zboží pořídit, stačí, aby ho vyfotil a nahrál na web zbožáku. Jeho systém zanalyzuje obrázek a přiřadí k němu reálné produkty z katalogu Biana, odkud je zákazník jednoduše nakoupí v konkrétním obchodě.

Kde na webu Biana nakupující vizuální vyhledávání najdou

  • její panel najdou na homepage
  • a po celém webu ve formě růžové ikonky s foťákem v hlavičce webu
Přístup k funkci Visual Search na webu Biana. Zdroj: biano.cz

Co musí váš e-shop pro využívání Visual Search splňovat

Pokud na Bianu aktivně inzerujete, vaše nabídka se automaticky stává součástí této funkce. Abyste Visual Search mohli využít naplno, srovnávač doporučuje ve feedu posílat co nejvíce produktových obrázků v maximálním rozlišení. Funkce se naplno spouští 7. července.

V jakých státech je funkce dostupná

Využijí ji e-shopaři se všech státům, na jejichž online trzích Biano funguje:

  • Česká republika
  • Slovensko
  • Rumunsko
  • Brazílie
  • Holandsko

První z řady AI produktových novinek

Tato novinka, kterou pro přehlednost a vyšší atraktivitu už nyní kladně hodnotí nakupující i e-shopy, je první ze série dalších produktových vylepšení prostřednictvím umělé inteligence. Systém vyvinul interní tým Biana, který má v letošním roce představit další novinky na bázi AI.

 

Přibližte zboží nakupujícím jednoduše pomocí obrazového vyhledávání. Je to další způsob, jak se vaše nabídka dostane do jejich povědomí. Vaše obrázky dokážete komplexně vylepšit pomocí aplikace Feed Image Editor. Vyzkoušejte ho na prvních deset dní zdarma a uvidíte, s čím vším vám pomůže.

 

Mohlo by vás zajímat:

Poznejte Biano Button. Funkce zobrazení podobných produktů vám zvýší prodej

Přemýšlíte, jak v segmentu nábytku a dekorací přilákat více zákazníků? Biano pro vás připravilo novou funkci Biano Button. Funguje na principu similarity – tedy zobrazení podobných produktů. Pojďme si tuto novinku představit blíže.

09.03.2021
Poraďte si snadno s implementací Biano Pixelu. Na pomoc přichází Mergado Pack

Chcete se s e-shopem vydat na srovnávač Biano? Při nastavení propagace určitě nepřehlédněte remarketingový nástroj Biano Pixel, se kterým vaše produkty posunete na přední pozice. Lepších výsledků ale docílíte pouze správnou implementací.

18.02.2021
Zvedněte prodej módy v roce 2021. Pomocí informací a novinek ze specializovaných srovnávačů

Přemýšlíte, jak letos zvýšit obrat v online prodeji módy či nábytku? Srovnávač GLAMI v rámci projektu Fashion (Re)search zveřejnil přehled módní e-commerce za 2020. Jeho predikce a tipy vám ukážou cestu, jak zefektivnit fungování vašeho obchodu. A pokud inzerujete na Bianu, brzo budete moct začít využívat novou administraci e-shopu.

02.02.2021

Přidat komentář