E-shopy na Bianu osloví nové zákazníky pomocí funkce Visual Search

Článek zveřejněn 02.07.2020

Specializovaný zbožák Biano oficiálně představil nový design webu. V jeho rámci poskytl e-shopům a uživatelům možnosti využívání funkce Visual Search. Tato novinka pomocí umělé intelegence zanalyzuje obrázky vybraného zboží a nabídne podobné nebo stejné produkty.

Pro objevení vytouženého zboží stačí nahrát fotku či obrázek

Často se stane, že člověk zahlédne produkt, který se mu zalíbí, ale protože nezná jeho název či výrobce, už se mu nepodaří ho zpětně objevit. Právě z toho důvodu Biano spustilo obrazové vyhledávání pro nábytek a dekorace.

Funguje tak, že pokud se zákazníkovi něco zalíbí na internetu, při zahraniční návštěvě, či při obědě, a neví, kde toto zboží pořídit, stačí, aby ho vyfotil a nahrál na web zbožáku. Jeho systém zanalyzuje obrázek a přiřadí k němu reálné produkty z katalogu Biana, odkud je zákazník jednoduše nakoupí v konkrétním obchodě.

Kde na webu Biana nakupující vizuální vyhledávání najdou

  • její panel najdou na homepage
  • a po celém webu ve formě růžové ikonky s foťákem v hlavičce webu
Přístup k funkci Visual Search na webu Biana. Zdroj: biano.cz

Co musí váš e-shop pro využívání Visual Search splňovat

Pokud na Bianu aktivně inzerujete, vaše nabídka se automaticky stává součástí této funkce. Abyste Visual Search mohli využít naplno, srovnávač doporučuje ve feedu posílat co nejvíce produktových obrázků v maximálním rozlišení. Funkce se naplno spouští 7. července.

V jakých státech je funkce dostupná

Využijí ji e-shopaři se všech státům, na jejichž online trzích Biano funguje:

  • Česká republika
  • Slovensko
  • Rumunsko
  • Brazílie
  • Holandsko

První z řady AI produktových novinek

Tato novinka, kterou pro přehlednost a vyšší atraktivitu už nyní kladně hodnotí nakupující i e-shopy, je první ze série dalších produktových vylepšení prostřednictvím umělé inteligence. Systém vyvinul interní tým Biana, který má v letošním roce představit další novinky na bázi AI.

 

Přibližte zboží nakupujícím jednoduše pomocí obrazového vyhledávání. Je to další způsob, jak se vaše nabídka dostane do jejich povědomí. Vaše obrázky dokážete komplexně vylepšit pomocí aplikace Feed Image Editor. Vyzkoušejte ho na prvních deset dní zdarma a uvidíte, s čím vším vám pomůže.

 

Mohlo by vás zajímat:

Jak profitovat z nových funkcí na srovnávačích Biano a FAVI

Prodáváte zboží ze sekce home & decor? Specializované srovnávače Biano a FAVI přinášejí novinky, které vám pomohou zajistit větší úspěch online kampaní. Objevte například další prodejní nástroj Biano Studio nebo souhrnný tahák k parametrům zboží na FAVI.

12.04.2022
Mergado Pack pro WooCommerce vám nově pomůže sbírat recenze pro Biano Star

Mnoho uživatelů se při online nákupech bojí pořizovat nábytek naslepo. Když si ho nemohou prohlédnout na vlastní oči, často jim ve výběru pomáhají recenze ostatních zákazníků. Právě takovou funkci v roce 2021 představil specializovaný srovnávač Biano.

29.03.2022
Které srovnávače zboží zvednou prodeje vašeho e-shopu

Zbožové srovnávače a vyhledávače jsou dlouhodobě efektivním nástrojem inzerce. Najdete mezi nimi několik univerzálních pro začátečníky i pokročilé prodejce. Ale i takové, které zatím neznáte, a přitom vám budou umět přivést nové zákazníky. Zorientujete se v nich pomocí Mergado průvodce.

22.10.2021

Přidat komentář