Mergado Pack: Jak přidat kódy produktů do vašeho WooCommerce e-shopu?

Plugin Mergado Pack se opět hlásí o pozornost s novinkami, které uživatelům přinesl poslední release. Kromě zajímavých vylepšení se v tomto článku zaměříme na novou možnost přidávat EAN kódy v produktovém feedu.

Co je nového ve světě e-shopových platforem?

  • Od posledních novinek přibyly v Mergado Packu události pro Facebook Pixel, pomocí kterých zacílíte remarketingové publikum mnohem lépe. Novým eventem je přechod k zaplacení InitiateCheckout a událost Search nově obsahuje parametr s hledaným výrazem.
  • Významným krokem je podpora generování EAN kódů.

Potřebujete se zorientovat v problematice EAN kódů? Podívejte se na náš praktický návodný článek, ve kterém se dozvíte, kde je tento údaj potřebný a jak si ho správně nastavit pro vaše zboží.

Mergado Pack si poradí už is EAN kódy

WordPress a WooCommerce jsou základním kamenem pro tvorbu online obchodu. Narozdíl od systému PrestaShop, který je určen přímo pro e-shop a primárně již pole pro zápis produktových dat obsahuje, platforma WooCommerce tuto možnost nenabízí.

Řešením a oblíbenou metodou e-shopařů je volba externího pluginu. Při jeho použití odpadá práce s implementací vlastního řešení a přechod k jinému pluginu je výrazně jednodušší.

Nejpoužívanější pluginy pro přidání kódů EAN, ISBN, UPC a dalších jsou:

Příklad nastavení EAN-u s pluginem Product GTIN (EAN, UPC, ISBN) pro WooCommerce

  1. Plugin si jednoduše nainstalujete z WordPress repozitáře.
  2. Po nainstalování a aktivaci pluginu se v administraci produktů na kartě Sklad zobrazí nové pole pro zápis EAN kódu.
  3. Formát i možnosti zobrazení si samozřejmě můžete upravit v nastavení pluginu na stránce WooCommerce> Nastavení> Product GTIN.
Nastavení EAN kódu ve WooCommerce. Zdroj: Test website Mergado

Export EAN kódu pomocí pluginu Mergado Pack

Pokud používáte jeden z výše zmíněných pluginů, Mergado Pack ho pozná a umožní export hodnoty kódů do produktového feedu do elementu <EAN>.

</DESCRIPTION_SHORT>
<EAN>5997591700738</EAN>
</ITEM>

Využíváte více pluginů, které mohou přidat EAN kód k produktu? V nastavení Mergado Packu si jednoduše vyberete, které hodnoty mají být pro export použity.

Nastavení pluginu ve Woocommerce. Zdroj: Test website Mergado

Provozujete obchod na jiné e-shopové platformě? Modul Mergado Pack jich ovládá hned několik a poradí si s implementací známých reklamních nástrojů, mezi které patří GLAMI Pixel, Heureka měření konverzí, Google Ads nebo funkce pro maďarský srovnávač Árukereső.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Kolik recenzí můžete naráz sbírat s Mergado Packem?

Produktové recenze jsou jedním z klíčových kritérií při nákupním rozhodování. S Mergado Packem pro PrestaShop a WooCommerce je posbíráte hned pro pět známých srovnávačů zboží a marketingových služeb, jakými jsou GLAMI TOP či Heureka Ověřeno zákazníky.

24.08.2021
Seznamte se s podporou WebP pro WordPress. Co přinese vašemu feedu?

Vydání třetí verze Mergado Packu je velkým milníkem pro nástroj i jeho uživatele. Za pozornost stojí i další tip z dílny páčku a potěší hlavně e-shopárov, kteří využívají WordPress s WooCommerce. Objevte s námi podporu WebP - datově úspornou alternativu ke klasickým formátem obrázků.

17.08.2021
Přivítejte novou verzi Mergado Packu. Co všechno nabízí e-shopům na WooCommerce?

Plugin Mergado Pack je po poslední úpravě bohatší o další vylepšení. Nastavení i seznamy feedů získaly přehlednější uspořádání a novinkou je také automat, který sám doporučí počet generovaných produktů. Pojďme se podívat, jak vypadá třetí verze Packu.

11.08.2021

Přidat komentář