Mergado Pack: Jak přidat kódy produktů do vašeho WooCommerce e-shopu?

Článek zveřejněn 27.05.2021

Plugin Mergado Pack se opět hlásí o pozornost s novinkami, které uživatelům přinesl poslední release. Kromě zajímavých vylepšení se v tomto článku zaměříme na novou možnost přidávat EAN kódy v produktovém feedu.

Co je nového ve světě e-shopových platforem?

  • Od posledních novinek přibyly v Mergado Packu události pro Facebook Pixel, pomocí kterých zacílíte remarketingové publikum mnohem lépe. Novým eventem je přechod k zaplacení InitiateCheckout a událost Search nově obsahuje parametr s hledaným výrazem.
  • Významným krokem je podpora generování EAN kódů.

Potřebujete se zorientovat v problematice EAN kódů? Podívejte se na náš praktický návodný článek, ve kterém se dozvíte, kde je tento údaj potřebný a jak si ho správně nastavit pro vaše zboží.

Mergado Pack si poradí už is EAN kódy

WordPress a WooCommerce jsou základním kamenem pro tvorbu online obchodu. Narozdíl od systému PrestaShop, který je určen přímo pro e-shop a primárně již pole pro zápis produktových dat obsahuje, platforma WooCommerce tuto možnost nenabízí.

Řešením a oblíbenou metodou e-shopařů je volba externího pluginu. Při jeho použití odpadá práce s implementací vlastního řešení a přechod k jinému pluginu je výrazně jednodušší.

Nejpoužívanější pluginy pro přidání kódů EAN, ISBN, UPC a dalších jsou:

Příklad nastavení EAN-u s pluginem Product GTIN (EAN, UPC, ISBN) pro WooCommerce

  1. Plugin si jednoduše nainstalujete z WordPress repozitáře.
  2. Po nainstalování a aktivaci pluginu se v administraci produktů na kartě Sklad zobrazí nové pole pro zápis EAN kódu.
  3. Formát i možnosti zobrazení si samozřejmě můžete upravit v nastavení pluginu na stránce WooCommerce> Nastavení> Product GTIN.
Nastavení EAN kódu ve WooCommerce. Zdroj: Test website Mergado

Export EAN kódu pomocí pluginu Mergado Pack

Pokud používáte jeden z výše zmíněných pluginů, Mergado Pack ho pozná a umožní export hodnoty kódů do produktového feedu do elementu <EAN>.

</DESCRIPTION_SHORT>
<EAN>5997591700738</EAN>
</ITEM>

Využíváte více pluginů, které mohou přidat EAN kód k produktu? V nastavení Mergado Packu si jednoduše vyberete, které hodnoty mají být pro export použity.

Nastavení pluginu ve Woocommerce. Zdroj: Test website Mergado

Provozujete obchod na jiné e-shopové platformě? Modul Mergado Pack jich ovládá hned několik a poradí si s implementací známých reklamních nástrojů, mezi které patří GLAMI Pixel, Heureka měření konverzí, Google Ads nebo funkce pro maďarský srovnávač Árukereső.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mergado Pack pro WooCommerce vám nově pomůže sbírat recenze pro Biano Star

Mnoho uživatelů se při online nákupech bojí pořizovat nábytek naslepo. Když si ho nemohou prohlédnout na vlastní oči, často jim ve výběru pomáhají recenze ostatních zákazníků. Právě takovou funkci v roce 2021 představil specializovaný srovnávač Biano.

29.03.2022
Mergado Pack v. 3 pro PrestaShop zjednodušuje mnoho e-shopařských úkonů

Snadnější práce na tvorbě feedů, chytré generování v dávkách a možnost předvyplnění vstupního feedu a formátu. To jsou ty největší změny, které e-shopaři zužitkují díky Mergado pluginu pro PrestaShop.

08.03.2022
ePrivacy Cookies 2022 a Mergado Pack pro PrestaShop

Před Vánoci jsme vám přinesli návod, jak uživatelé Mergado Packu pro WooCommerce svůj web připraví pro novelu zákona o elektronických komunikacích pro rok 2022. V tomto článku si popíšeme, jak tuto situaci vyřeší obchodníci na PrestaShopu.

01.02.2022

Přidat komentář