Slunečná sobota a další vychytávky v Data Owlu

Článek zveřejněn 18. 04. 2017
| 2 minuty čtení
Nejspíš to máte podobně – volný víkend, venku hezky, 25 stupňů, čas vyrazit k vodě nebo na kolo, kdo by seděl doma. Zato deštivá sobota s teplotami kolem 10 stupňů vás spíš udrží u počítače a, to je pro e‑shopy důležité, u nákupů online. 
 
 
Možná už se svými e‑shopy taková data sledujete, ale zatím nebyl čas ani kapacity je využít. Data Owl toto nyní výrazně zjednodušuje a umožňuje vám na základě vašich zkušeností a předpovědi počasí pracovat s online inzercí velmi kreativně – např. nastavením speciálního biddingu na slunečnou a deštivou sobotu (v závislosti na vašem sortimentu) nebo „jen“ jiný bidding na konkrétní hodinu v pátek, kdy všichni z práce objednávají, co nestihli vyřídit přes týden.
 
Jak to chodí právě ve vašem e‑shopu zjistíte ze statistik, která vám dá Data Owl k dispozici. Elementy, ve kterých informace o počtu dnů ve feedu, popularitě nebo proklikovosti najdete, si nově můžete v Mergadu nechat vyexportovat do CSV souboru (vyberte možnost: včetně skrytých elementů). 
 
A jaké elementy konkrétně ve feedu přibyly?
 

Datum a čas

  • Den v týdnu, D_DAY_OF_WEEK — element nabývá hodnot 1 až 7, kdy 1 = pondělí a 7 = neděle.
  • Aktuální datum, D_CURRENT_DATE - element mění hodnotu po prvním zpracování aktuálního dne. Formát data je YYYY-MM-DD např. datum 26. 1. 2017 bude zapsáno jako 2017-01-26.
  • Hodina zpracování, D_EXECUTE_HOUR - Obsah odpovídá hodině zpracování produktu aplikací při aplikaci pravidel. Nabývá celých hodnot od 0 do 23.

Počasí

Někdy je venku tak, že je lepší nevystrčit nos z domu a raději vyřešit nákupní resty. V tuto chvíli to ale vaše inzerce neví. Díky novince — předpověď počasí se to už dozví.
 
Zdrojem dat je http://openweathermap.org/ a prozatím z něj bereme data o počasí pro Prahu a Bratislavu. 
  • Aktuální teplota, W_CZ_TEMPERATURE — teplota ve stupních Celsia (°C). Hodnota v elementu pro 16,5 °C bude 16,5.
  • Aktuální počasí, W_CZ_WEATHER — slovní popis aktuální předpovědi v anglickém jazyce např. light rain.
  • Aktuální kód počasí, W_CZ_WEATHER_CODE - tento element obsahuje kód aktuální předpovědi pro snazší zápis ve výběrech hodnoty. Jeho hodnota může být např. 500 což odpovídá light rain.
 
Tipy a triky pro práci s Data Owlem (včetně nastavení biddingu na deštivé počasí) najdete ve videozáznamu z webináře (nebojte se, je krátký a mnoho času vám nezabere – neručíme ale za čas, který potom budete chtít strávit vylepšováním inzerce :) ). 
 
 
Napsal / Kateřina Šmajzrová / 18. 04. 2017

Katka se panu Mergadovi stará o české texty, hlídá aby jim bylo rozumět a aby vás bavily. Taky točí videa a webináře pro ty, kdo jsou spíš na obrázky než na texty. Mimo to ráda chodí po horách a čte.

Témata: Aplikace

Přidat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.