Tipy a triky pro práci s aplikací Data Owl – 1. díl

Článek zveřejněn 16. 12. 2016
| 2 minuty čtení
Na úvod si připomeňme, jak Data Owl funguje: Data ze statistik srovnávačů (Heureky a Google Analytics) stahuje Mergado pravidelně. A soví aplikace vám k nim dává přístup –  skrze nové elementy, které z dat vychází (například nejoblíbenější zboží nebo počet prokliků) můžete svou inzerci nastavit přesněji.
 
Podrobnější představení najdete v tomto článku.
 
Zní to hezky, říkáte si, ale co konkrétně s tím můžu dělat? Máme pár tipů, kde může být Data Owl obecně prospěšný, a o ty se s vámi rádi podělíme. Do budoucna pak věříme, že budou nápady na další použití chodit už přímo od vás. 
 

Nechci biddovat položky, které jsou vidět bez biddingu 

Díky nastavení v Data Owlu můžete ušetřit na biddingu položek, které se v produktovém detailu zobrazí vysoko díky své ceně. Najdete je nejhůře na pátém místě a pro jejich zobrazení není nutné klikat na tlačítko “Další nabídky obchodů”.
 
V Data Owlu tedy zaškrtněte vytvoření elementu H_PRICE_POSITION_1. 
 
 
Následně v Mergadu vytvořte výběr s tímto elementem, který vybere produkty s požadovaným umístěním. 
 
 
Na kartě Pravidla potom upravte bidding podle potřeby. 
 
 

Tady něco nehraje

Chytrá sova vám pomůže odhalit problémy v inzerci, které byste jinak identifikovali jen obtížně. Představte si třeba situaci, kdy váš produkt patří mezi oblíbené (má vysokou popularitu), ale přesto nemá žádný proklik. Pak je asi něco špatně – možná vypadl bidding. Vyfiltrováním takových produktů a jejich následnou kontrolou můžete předejít ztrátám.
 
Začněte tedy zjištěním, jaké je rozložení popularity u produktů z vaší nabídky. Na kartě Pravidla Upravit elementy element H_POPULARITY uvidíte, jak populární vaše produkty jsou (čím větší číslo, tím populárnější). V našem případě mají nejoblíbenější produkty hodnotu 10. 
 
 
Následně tuto hodnotu zadáme do výběru produktů a podle výsledků zkontrolujeme nebo upravíme konkrétní položky.
 
 
 
Tohle je jenom začátek triků s Data Owlem, v příštím týdnu se můžete těšit na další tipy. Pokud byste měli jakékoli dotazy nebo nápady k aplikaci, ozvěte se nám do fóra!
 
 
Napsal / Kateřina Šmajzrová / 16. 12. 2016

Katka se panu Mergadovi stará o české texty, hlídá aby jim bylo rozumět a aby vás bavily. Taky točí videa a webináře pro ty, kdo jsou spíš na obrázky než na texty. Mimo to ráda chodí po horách a čte.

Témata: Aplikace

Přidat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.