Feed Image Editor si umí hrát s obrázky. Hrajte si taky!

Kateřina Šmajzrová
18. 11. 2016
2 minuty čtení
Feed Image Editor, princip fungování

Jak už asi víte, do rodiny Mergadových aplikací přibyl již před časem Feed Image Editor. Drobné poporodní problémy trochu oddálily spuštěni jeho plné verze, ale teď už je fit a připraven pomoci vám s produktovými kampaněmi na Facebooku.

Mezi ostatními aplikacemi v Mergado Store Feed Image Editor díky svému zaměření vyčnívá – snadno díky němu upravíte velikost nebo ke svým původním obrázkům přidáte informace o slevě, dárku nebo posledních kusech, které jsou skladem. A právě tyto informace, navíc podané vizuálně atraktivně, mohou být rozhodující pro vaše budoucí zákazníky – upřímně, kdo z nás někdy na hezký obrázek na Facebooku neklikl?  Pojďme se tedy podívat, co přesně tenhle benjamínek umí. 

Změna velikosti 

Podstatný rozdíl, že? Správná velikost je k nezaplacení, ale kdo se má v těch pixelech pořádně vyznat… FIE to naštěstí bez problémů zvládá a vám tahle starost odpadá.   

Šablony

Kromě úpravy velikosti umí FIE i další kouzla – k obrázkům svého zboží můžete pomocí barevných šablon snadno přidávat doprovodné texty, které vám pomohou zvýšit účinnost reklamy. Jednotlivé šablony si navíc můžete uložit pro pozdější použití.  

FIE a Mergado

Aplikace využívá ke svému fungování výběry produktů z Mergada – můžete tedy použít některý z již existujících výběrů nebo vytvořit nový na míru. V případě, že do vašeho výběru přibydou nové položky, úprava obrázků se aplikuje také na ně – nemusíte tedy při každé změně sortimentu kontrolovat a přidávat obrázky znovu.   

FIE vs FIE Express

Dorazili jste do Mergado Store a nemůžete si vybrat, jestli Feed Image Editor nebo Feed Image Editor eXpress. Ani s jedním neprohloupíte, verze eXpress ale neumožňuje přidávání textových a grafických doplňků, pomůže vám „jen“ s úpravou velikosti. Pro začátek tak může stačit, ale zrovna před Vánocemi bych tipovala, že se vám budou hodit i barevné pruhy se slevami nebo značky pro akční nabídku. 

Jdu na to

Chcete to zkusit? Není nic jednoduššího – appka je na 10 dní zdarma, můžete se tedy svými upravenými obrázky pokochat bez závazků. Stačí v Mergadu aplikaci aktivovat nebo navštívit Mergado Store. Po deseti dnech přejdete do placeného režimu. Pro práci s FIE se vám budou hodit výběry, dopředu si tedy vytvořte v Mergadu potřebné skupiny produktů. A pak už si můžete začít hrát! 

Rada na závěr

FIE nedoporučujeme používat pro úpravy obrázků na Heureku, Zboží.cz a další srovnávače, některé z nich je penalizují. Chcete-li být v obraze o tom, co se kolem Feed Image Editoru děje, sledujte jeho Facebook, Twitter nebo fórum

Kateřina Šmajzrová

Katka se panu Mergadovi stará o české texty, hlídá aby jim bylo rozumět a aby vás bavily. Taky točí videa a webináře pro ty, kdo jsou spíš na obrázky než na texty. Mimo to ráda chodí po horách a čte.