Nahrávání CSV souborů do Mergada? Na to máme Import Ant!

Článek zveřejněn 06. 06. 2017
| 2 minuty čtení

Představte si třeba situaci, kdy chcete svou strategii pro bidding připravit s jiným nástrojem. Výborně, pro každý produkt máte konkrétní strategii nebo cenu za bidding, zároveň ale několik pravidel v Mergadu, které upravují další části vaší inzerce. Na ruční úpravy raději nemyslet. Co teď? Využijte Import Ant, aplikaci, s jejíž pomocí můžete do Mergada nahrávat CSV soubory. Pojďme si ji představit. 

Jak aplikace funguje?

Aplikace obsahuje jednoduchý formulář — v něm vyberete soubor k importu. 

V dalším kroku pak nastavíte element (sloupec), podle kterého se má soubor spárovat s daty v Mergadu. Aplikace vám nabídne názvy sloupců z prvního řádku CSV souboru, je tedy důležité mít elementy uvedené v něm. 
 

Názvy elementů z nahrávaného dokumentu se ale nemusí shodovat s elementy v Mergadu - v následujícím kroku vám totiž aplikace nabídne možnosti párování a snadno jí tak řeknete, který element je který. 

Aktualizovaná data  se zapíší do výstupního feedu v okamžiku, kdy má aplikace zpracován nahraný soubor, a dá pokyn Mergadu k přegenerování exportu. Po jeho dokončení budou data na výstupu.
 
V CSV souborech používejte kódování UTF‑8 a jako oddělovač čárku. 
 

Šikovná věcička, což? Aplikaci si, jak je u nás dobrým zvykem, můžete vyzkoušet na deset dní zdarma, poté vás vyjde na 386 korun měsíčně pro celý e‑shop.

S dotazy ohledně aplikace se můžete obracet zejména do fóra nebo na podporu Mergada.

Napsal / Kateřina Šmajzrová / 06. 06. 2017

Katka se panu Mergadovi stará o české texty, hlídá aby jim bylo rozumět a aby vás bavily. Taky točí videa a webináře pro ty, kdo jsou spíš na obrázky než na texty. Mimo to ráda chodí po horách a čte.

Témata: Aplikace

Komentáře

Dobrý den, tato aplikace už není dostupná? Je možné nějak do Mergada importovat CSV soubor pro ruční změnu X set produktů?

Petr Havránek / 22. 05. 2019 - 13:47

Dobrý den Petře, funkce importu CSV pro ruční změnu hodnot ve feedu je nově dostupná přímo jako samostatné pravidlo. Budeme rádi, když ho vyzkoušíte.

Radim Zhoř (admin) / 01. 10. 2019 - 14:30

Přidat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.