Nahrávání CSV souborů do Mergada? Na to máme Import Ant!

Článek zveřejněn 06.06.2017

Představte si třeba situaci, kdy chcete svou strategii pro bidding připravit s jiným nástrojem. Výborně, pro každý produkt máte konkrétní strategii nebo cenu za bidding, zároveň ale několik pravidel v Mergadu, které upravují další části vaší inzerce. Na ruční úpravy raději nemyslet. Co teď? Využijte Import Ant, aplikaci, s jejíž pomocí můžete do Mergada nahrávat CSV soubory. Pojďme si ji představit. 

Jak aplikace funguje?

Aplikace obsahuje jednoduchý formulář - v něm vyberete soubor k importu. 

V dalším kroku pak nastavíte element (sloupec), podle kterého se má soubor spárovat s daty v Mergadu. Aplikace vám nabídne názvy sloupců z prvního řádku CSV souboru, je tedy důležité mít elementy uvedené v něm. 
 

Názvy elementů z nahrávaného dokumentu se ale nemusí shodovat s elementy v Mergadu - v následujícím kroku vám totiž aplikace nabídne možnosti párování a snadno jí tak řeknete, který element je který. 

Aktualizovaná data  se zapíší do výstupního feedu v okamžiku, kdy má aplikace zpracován nahraný soubor, a dá pokyn Mergadu k přegenerování exportu. Po jeho dokončení budou data na výstupu.
 
V CSV souborech používejte kódování UTF-8 a jako oddělovač čárku. 
 

Šikovná věcička, což? Aplikaci si, jak je u nás dobrým zvykem, můžete vyzkoušet na deset dní zdarma, poté vás vyjde na 386 korun měsíčně pro celý e-shop.

S dotazy ohledně aplikace se můžete obracet zejména do fóra nebo na podporu Mergada.

Komentáře

Dobrý den, tato aplikace už není dostupná? Je možné nějak do Mergada importovat CSV soubor pro ruční změnu X set produktů?

Petr Havránek/Středa, 22. Květen 2019 - 13:47

Dobrý den Petře, funkce importu CSV pro ruční změnu hodnot ve feedu je nově dostupná přímo jako samostatné pravidlo. Budeme rádi, když ho vyzkoušíte.

Radim Zhoř (admin)/Úterý, 1. Říjen 2019 - 14:30

Přidat komentář