Nahrávání CSV souborů do Mergada? Na to máme Import Ant!

Kateřina Šmajzrová
6. 6. 2017
2 minuty čtení
Nahrávání CSV souborů do Mergada? Na to máme Import Ant!

Nová aplikace pro Mergado, Import Ant, vám dost možná dlouho chyběla — data do Mergada mohla vstupovat jen na začátku procesu ve vstupním feedu. Nově ale můžete velké množství změn najednou importovat v CSV souboru.

Představte si třeba situaci, kdy chcete svou strategii pro bidding připravit s jiným nástrojem. Výborně, pro každý produkt máte konkrétní strategii nebo cenu za bidding, zároveň ale několik pravidel v Mergadu, které upravují další části vaší inzerce. Na ruční úpravy raději nemyslet. Co teď? Využijte Import Ant, aplikaci, s jejíž pomocí můžete do Mergada nahrávat CSV soubory. Pojďme si ji představit. 


Jak aplikace funguje?

Aplikace obsahuje jednoduchý formulář — v něm vyberete soubor k importu. 

V dalším kroku pak nastavíte element (sloupec), podle kterého se má soubor spárovat s daty v Mergadu. Aplikace vám nabídne názvy sloupců z prvního řádku CSV souboru, je tedy důležité mít elementy uvedené v něm. 
 

Názvy elementů z nahrávaného dokumentu se ale nemusí shodovat s elementy v Mergadu - v následujícím kroku vám totiž aplikace nabídne možnosti párování a snadno jí tak řeknete, který element je který. 

Aktualizovaná data  se zapíší do výstupního feedu v okamžiku, kdy má aplikace zpracován nahraný soubor, a dá pokyn Mergadu k přegenerování exportu. Po jeho dokončení budou data na výstupu.
 
V CSV souborech používejte kódování UTF‑8 a jako oddělovač čárku. 
 

Šikovná věcička, což? Aplikaci si, jak je u nás dobrým zvykem, můžete vyzkoušet na deset dní zdarma, poté vás vyjde na 386 korun měsíčně pro celý e‑shop.

S dotazy ohledně aplikace se můžete obracet zejména do fóra nebo na podporu Mergada.

Kateřina Šmajzrová

Katka se panu Mergadovi stará o české texty, hlídá aby jim bylo rozumět a aby vás bavily. Taky točí videa a webináře pro ty, kdo jsou spíš na obrázky než na texty. Mimo to ráda chodí po horách a čte.