Pracujte ve Feed Image Editoru s vlastními obrázky a tvary!

Kateřina Šmajzrová
25. 1. 2017
2 minuty čtení
Novinky ve Feed Image Editoru

Naposledy bylo o téhle šikovné appce na úpravu obrázků slyšet spolu se soutěží o láhev kapitána Mergada. Od té doby se ale hodně věcí změnilo a takové zápolení by dnes mělo úplně jinou podobu!

Pro ty, kteří o této Mergadově aplikaci ještě neslyšeli vůbec, ji krátce představím. Feed Image Editor pracuje s obrázky vašeho zboží, které míří do produktových reklam na Facebooku. Dokáže upravit jejich velikost tak, aby se zobrazovaly správně a umožňuje přidávat doplňkové informace o produktech přímo do obrázku. 

2v1 aneb vlastní obrázek do vlastního obrázku

Hraní si s trojúhelníky a kolečky bylo jistě zajímavou výzvou, pokradmu ale stejně všichni čekali, až bude možné importovat vlastní „opravdový“ obrázek – logo, výzvu k akci, maskota. Kluci na tom v lednu zapracovali a hle, Feed Image Editor od tohoto týdne dokáže i takové kousky!   Přidávat můžete obrázky ze souborů PNG a JPG. Aktuálně lze nahrát až 3 vlastní obrázky. Malý tip: Povšimněte si “šoupátka” na změnu velikosti — snazší už to ani být nemohlo! 

 

 

 

 

 

 

FIE pro Instagram? Žádný problém! 

Další žhavou novinkou je formát 1080 x 1080 px, který využijete jak na Facebooku, tak hlavně pro inzerci na Instagramu, kde kvalitní fotky frčí a můžete tam skrze ně přilákat zákazníky, kteří se jinak o vašem zboží nedozvědí. 

Na velikosti teď už nezáleží

Schválně, co říkáte na takový obrázek?   Žádná sláva, že? Naštěstí i tady udělá Feed Image Editor práci za nás. Nově totiž umí zvětšit původní produktový obrázek tak, aby vyplnil na maximum prostor zvoleného výstupního formátu a nedošlo tak k jeho ořezání nebo deformaci. Na vás zůstává jen výběr dostatečně velkého obrázku, ty malé by při zvětšení mohli připomínat spíš náhodný shluk pixelů.     Stačí jednoduše zatrhnout políčko s tímto požadavkem:  Přesvědčil vás? Feed Image Editor si snadno aktivujete v Mergado Store a hned můžete začít s vylepšováním své produktové reklamy.  Nepřesvědčil vás? Na 10 dní si ho můžete zapnout zdarma! Chcete zůstat v obraze a mít přehled o novinkách? Mrkněte do fóra Feed Image Editor Live. 

Kateřina Šmajzrová

Katka se panu Mergadovi stará o české texty, hlídá aby jim bylo rozumět a aby vás bavily. Taky točí videa a webináře pro ty, kdo jsou spíš na obrázky než na texty. Mimo to ráda chodí po horách a čte.