Srpen ve znamení užitečných novinek v Mergadu

Článek zveřejněn 26.08.2019

Máme před sebou konec léta a zároveň další vylepšení Mergada, které zkvalitní nejen chod, ale i ovládání platformy. Aktuální release přináší velké množství novinek, jejichž první část si dnes představíme. Které přidané funkcionality by vám neměly uniknout? Následující článek vám to prozradí.

Čerstvé novinky z naší dílny

Jednou z aktualit je vylepšení funkce sledování produktů při průchodu pravidly. Tu jsme integrovali do nového designu stránky Produkty. Funkce tak dostala u každého produktu vlastní záložku, v níž se dá snadno aktivovat. Rovněž se na tomto místě zobrazují všechny změny, které se udály po nasbírání dat v rámci aplikování pravidel. Nově jsou graficky zvýrazněny rozdíly v hodnotách, změněných jednotlivými pravidly.

Funkce sledování produktů při průchodu pravidly.

Vylepšení se dočkalo i pravidlo pro nastavení UTM parametrů - dá se explicitně nastavit jako cílový element, do kterého se mají UTM parametry přepsat. Zároveň si stávající pravidla tohoto typu ponechávají již nastavený element (ten jim Mergado předtím nastavovalo na pozadí).

Užitečné a oblíbené pravidlo Hromadně přepsat hodnoty je upgradnuté v režimu regulárních výrazů. V pravém sloupci se dají aktuálně využívat číslované zpětné reference. Ty odkazují na text, který regulární výrazy odchytává do levého sloupce.

Příklad pravidla Hromadně přepsat hodnoty v režimu regulárních výrazů.

Drobné UI vylepšení na stránce Produkty si všimnete pod názvem uloženého výběru. Je jím nová ikonka s proklikem na vytvoření pravidla, která vám pomůže s předvyplněním zobrazeného výběru.

Vylepšení UI na stránce Produkty.

Další změny v Mergade

Novými přírůstky do skupiny formátů, se kterými umí Mergado pracovat jsou :

  • Geizhals.at CSV🇦🇹
  • 2Performant CSV🇷🇴
  • Google Nákupy/Merchant pro Maďarsko a pre Rumunsko🇭🇺🇷🇴

Práce na optimalizaci pokračuje směrem k responzivnější UI v situacích, kdy dělá internetový prohlížeč na pozadí paralelně více dotazů na náš server. Naši vývojáři si posvítili i na pomalé pravidlo Hromadně přepsat dle výběru a zrychlily ho více než 10 krát. V praxi tak představuje zrychlení na reálných datech z 1+ hodiny na 5 minut.

Detailní výpis nejnovějších oprav na naší platformě najdete spolu s popisem logování webhooků ve vlákně Novinky a release v Mergadu na našem fóru.

Naši šikovní vývojáři stihli v létě vedle odpočinku i novinku v podobě nového typu pravidla Import datového souboru. Jste na něj zvědavý? Další článek bude věnován právě jemu. Zatím nám můžete dát vědět, jak se vám novinky z aktuálního releasu líbí a sledovat naše fórum.

Mohlo by vás zajímat:

Upravujte feedy ze Shoptetu pomocí Mergada

V nedávném release Mergada jsme mimo jiné představili kompletní formát pro Shoptet. To znamená, že Mergado dokážete využít pro úpravu Shoptet feedu pro zbožové srovnávače a také pro úpravy dodavatelských feedů pro import do Shoptetu.

18.06.2019
Představujeme změnu vzhledu stránky Přehled

Stránka Přehled je to první, co uživatel v Mergadu uvidí, když vstoupí do konkrétního exportu. Proto jsme se rozhodli na ní informace o aktuálním provozním stavu exportů zobrazit přehledněji. Díky tomu snáz zjistíte, jestli je váš export v pořádku či ne.

25.07.2019

Přidat komentář