Srpen ve znamení užitečných novinek v Mergadu

Petra Marková
26. 8. 2019
2 minuty čtení
Srpen ve znamení užitečných novinek v Mergadu

Máme před sebou konec léta a zároveň další vylepšení Mergada, které zkvalitní nejen chod, ale i ovládání platformy. Aktuální release přináší velké množství novinek, jejichž první část si dnes představíme. Které přidané funkcionality by vám neměly uniknout? Následující článek vám to prozradí.

Máme před sebou konec léta a zároveň další vylepšení Mergada, které zkvalitní nejen chod, ale i ovládání platformy. Aktuální release přináší velké množství novinek, jejichž první část si dnes představíme. Které přidané funkcionality by vám neměly uniknout? Následující článek vám to prozradí.

Čerstvé novinky z naší dílny

Jednou z aktualit je vylepšení funkce sledování produktů při průchodu pravidly. Tu jsme integrovali do nového designu stránky Produkty. Funkce tak dostala u každého produktu vlastní záložku, v níž se dá snadno aktivovat. Rovněž se na tomto místě zobrazují všechny změny, které se udály po nasbírání dat v rámci aplikování pravidel. Nově jsou graficky zvýrazněny rozdíly v hodnotách, změněných jednotlivými pravidly.

Vylepšení se dočkalo i pravidlo pro nastavení UTM parametrů — dá se explicitně nastavit jako cílový element, do kterého se mají UTM parametry přepsat. Zároveň si stávající pravidla tohoto typu ponechávají již nastavený element (ten jim Mergado předtím nastavovalo na pozadí).

Užitečné a oblíbené pravidlo Hromadně přepsat hodnoty je upgradnuté v režimu regulárních výrazů. V pravém sloupci se dají aktuálně využívat číslované zpětné reference. Ty odkazují na text, který regulární výrazy odchytává do levého sloupce.

Drobné UI vylepšení na stránce Produkty si všimnete pod názvem uloženého výběru. Je jím nová ikonka s proklikem na vytvoření pravidla, která vám pomůže s předvyplněním zobrazeného výběru.

Další změny v Mergade

Novými přírůstky do skupiny formátů, se kterými umí Mergado pracovat jsou :

  • Geizhals.at CSV🇦🇹
  • 2Performant CSV🇷🇴
  • Google Nákupy/​Merchant pro Maďarsko a pre Rumunsko🇭🇺🇷🇴

Práce na optimalizaci pokračuje směrem k responzivnější UI v situacích, kdy dělá internetový prohlížeč na pozadí paralelně více dotazů na náš server. Naši vývojáři si posvítili i na pomalé pravidlo Hromadně přepsat dle výběru a zrychlily ho více než 10 krát. V praxi tak představuje zrychlení na reálných datech z 1+ hodiny na 5 minut.

Detailní výpis nejnovějších oprav na naší platformě najdete spolu s popisem logování webhooků ve vlákně Novinky a release v Mergadu na našem fóru.

Naši šikovní vývojáři stihli v létě vedle odpočinku i novinku v podobě nového typu pravidla Import datového souboru. Jste na něj zvědavý? Další článek bude věnován právě jemu. Zatím nám můžete dát vědět, jak se vám novinky z aktuálního releasu líbí a sledovat naše fórum.

Mohlo by vás zajímat:

Petra Marková

Slovenský trh a libozvučnou slovenštinu má v Mergadu na starosti copywriterka Petra. Textuje, bloguje, překládá a s vášní tvoří obsah na sociální sítě. A když zrovna nehledá ta správná slova, věnuje svůj čas své bytové džungli, pečení, kavárnám nebo cestování.