Regulární výrazy

Regulární výraz si můžete představit jako šikovného vyhledávacího pomocníka, který vám přijde na pomoc, když nevíte, co přesně v textu nebo kódu hledáte, ale víte, jak zhruba to má vypadat. Tedy pokud například neznáte konkrétní číselnou kombinaci, kterou výraz obsahuje, ale víte, že má tato kombinace právě 8 číslic. Regulární výraz je textový řetězec, který pasuje na množinu řetězců na základě určitých syntaktických pravidel

V Mergadu vám regulární výrazy pomohou se separací části textu nebo vyhledáváním.

Odborné články o regulárních výrazech:

Snadná cesta k novým proměnným přes regulární výrazy

Při řešení nejasností ve správě inzerce v Mergadu se často setkáváme s tím, že jeho uživatelé málo využívají regulární výrazy. Ty jsou přitom skvělými pomocníky, se kterými si můžete ušetřit spoustu práce. Dnes si tedy ukážeme pár triků, po jejichž přečtení si řeknete: Regulár je kámoš!

22.02.2018

Potřebujete z některého elementu dostat kód zboží? Odebrat výrobce? Nebo text v elementu zkrátit na požadovanou délku? Ve chvíli, kdy nejde pravidlo nastavit jaksi „natvrdo“ můžete využít regulární výrazy. Poradíme vám jak na to. 

29.08.2017
Výměna pozic slov pomocí regulárních výrazů

Nedávno jsme se na technické podpoře Mergada setkali se zajímavým dotazem. A sice: jak to udělat, aby se dvě slova v jednom elementu mezi sebou prohodila?

28.02.2017
Naplnění PARAMetrů produktů z jejich názvu

Možná jste se ve svém e-shopu setkali s produkty, které mají informace o barvě a velikosti všude možně, jen ne v elementu PARAM, kam patří. Jak je tam dostat?

03.01.2017
Regulární výrazy pdf ke stažení

Říkáte si, že je na vánoční dárky ještě brzo? Ale kdeže! Tenhle třeba využijete ještě před Vánocemi, byla by škoda si ho schovávat až pod stromeček.

09.12.2016
regulární výrazy, 5. díl

V uplynulém měsíci jsme vám představili podivné značky, které usnadňují vyhledávání a práci s Mergadem. Teď už víte, že se jim neříká „podivné značky“, ale regulární výrazy a věříme, že jste se s nimi naučili pracovat. 

16.11.2016
regularni vyrazy 4. díl, logo

Seriál článků o regulárních výrazech se pomalu blíží do finále a proto bych vám rád v dnešním díle shrnul některé důležité poznatky a přidal pár skutečných regulárních fines, které jistě v práci s Mergadem oceníte. 

10.11.2016
chyby XML feed logo

Prvním krokem na cestě za lepší správou inzerce a vyššími zisky z ní může být právě audit XML feedu, který nabízí Mergado zdarma. Po jeho provedení na vás možná vybafne seznam chyb a doporučení a s nimi i otázka „Vážně je moje inzerce tak špatná?“ Namísto paniky se pojďme podívat, jak se s nejčastějšími chybami poprat. 

08.11.2016
regulární výrazy, Mergado

Tečky, otazníky i závorky a jejich použití v regulárních výrazech už znáte z předchozích dílů seriálu (pokud ne, najdete je tady: 1. díl2. díl). Teď přišel čas na představení a vysvětlení jejich praktického použití, které vám v Mergadu hodně usnadní práci. 

03.11.2016
V úvodním díle naší minisérie o regulárních výrazech jsme se věnovali tomu, co to vůbec jsou regulární výrazy a vysvětlili jsme používání některých základních značek. Nyní na tento úvod navážeme a představíme si další značky a jejich praktické využití. 
 
25.10.2016