Poznejte široké možnosti práce s regulárními výrazy

Článek zveřejněn 27.01.2020

Ať už řešíte nastavení inzerce, novou kampaň nebo úpravu dat v Mergadu, s regulárními výrazy zvládnete každé složitejší úkoly. Poznejte jejich princip a naučte se je vhodně používat během každodenních úkonů.

 

Značky tvoří základ úspěchu

V regulárních výrazech nehledejte žádnou těžkou matematiku. Jde o šikovného pomocníka v podobě textových znaků, který pracuje na základě určitých syntaktických pravidel. Všeobecně jej využijete při práci s Excelem, u programování na různých platformách, aplikacích, nebo i v Google tabulkách.

Funkce vám výrazně ušetří čas při hromadných úpravách dat. Používá se při vyhledávání textu, který tvoří jednoduché značky jako je tečka, hvězdička, otazník nebo symbol plus. Ty nejdůležitější značky z řad používaných regulárů najdete v této přehledné tabulce.

Přehledná tabulka některých znaků, které se používají v Mergade.

Urychlení práce s Mergadem

Když používáte Mergado a opakovaně se potkáváte se složitějšími nebo neřešitelnými úkoly, nevzdávejte to. Sáhněte po regulárech, které jsou plně implementovány i v Mergadu. Ulehčí vám práci s různými činnostmi jako je odstranění duplicitních slov, tvorba výběrů a proměnných, získávání specifických informací, nebo nahrazení konkrétního textu u produktů. 

Nejčastější využití regulárů najdete u pravidel Nájít a nahradit či Hromadné přepisování dle hodnot. S jejich pomocí napřiklad:

  • odstraníte velikost z elementu PRODUCTNAME
  • zkontrolujete EAN kód a hromadně ho odstraníte z popisku produktu
  • zkrátite URL adresu produktů
  • naplníte parametr hodnotami z jiného elementu

 

Regulární výrazy si vytvoříte i mimo Mergado, např. na stránce regex101.com. Podrobnější postup práce s tímto webem naleznete na našem fóru

Vytvoření nového výběru s pomocí kritéria "Končí na regulární výraz" \?. * při zkrácení URL adresy produktu ve feedu.
Založení nového pravila typu Najít a nahradit, kde pro výše vytvořený výběr přepíšeme hodnotu na prázdnou.

Funkce regulárních výrazů vám ušetří čas v pokročilých úkonech a stane se každodenní oporou. Důležitá je však znalost základních pravidel a naučit se je efektivně aplikovat. Osvojte si používání regulárů na jednom z mergadovských školení. Náš Luděk vám na praktickém workshopu ukáže základní značky, pomůže vytvořit první reguláry a přesvědčí vás, že není potřeba se jich vůbec bát..

 

Mohlo by vás zajímat:

Služby našeptávače v Mergadu jsou sázka na jistotu

Usnadněte si správu inzerce a nastavujte správně kategorie zboží pomocí stromů produktů. Jsou k dipozici pro mnoho zbožáků a každý z nich má vlastní strukturu. Neztrácejte se v nich. Zjistěte, které kategorie Mergado našeptává.

18.12.2019
Zachovejte hodnoty v elementech podle potřeby s pravidlem Import datového souboru

Naše podpora denně pomáhá s nastavením Mergada e-shopařům i agenturám, které řídí inzerci velkým klientům. Před časem jsme dostali zajímavý dotaz, jak zachovat cenu ve výstupním feedu velkoobchodníka, i když se v průběhu roku mění její výše v rámci nastavování slevových akcí u jednotlivých maloodběratelů.

17.12.2019
Zbavte se častých chyb v XML feedu

Chcete využívat Mergado efektivně, ale narážíte na opakující se překážky? Minulý článek vám přinesl tipy na nejčastější úpravy feedu. V nasledujících řádcích se podíváme na časté chyby, jakými jsou např. prázdný element MANUFACTURER, anebo chybějící identifikátor v Google Nákupech.

02.10.2019

Přidat komentář