Zachovejte hodnoty v elementech podle potřeby s pravidlem Import datového souboru

Článek zveřejněn 17.12.2019

Naše podpora denně pomáhá s nastavením Mergada e-shopařům i agenturám, které řídí inzerci velkým klientům. Před časem jsme dostali zajímavý dotaz, jak zachovat cenu ve výstupním feedu velkoobchodníka, i když se v průběhu roku mění její výše v rámci nastavování slevových akcí u jednotlivých maloodběratelů. Pojďme si ukázat, jak v Mergadu zachováte hodnoty v elementech podle potřeby pomocí nového pravidla Import datového souboru.

Nastavujte slevové akce tak, aniž se cena změní ve výstupním feedu

Produkty velkoobchodníka mají pevně stanovenou cenu na celý rok. V jeho průběhu se však vzhledem k různým slevovým akcím ceny v elementech PRICE a PRICE_VAT a ve vstupním feedu mění. Požadavek na naši podporu byl, aby se ve výstupním feedu neměnila cena a stále odpovídala fixní ceně podle ceníku, který se stanovuje jednou ročně. To vše z důvodu, aby velkoobchodní partner nemusel nastavovat stejné ceny ve slevových akcích a ostatní atributy (např. dostupnost a popis zboží) se aktualizovaly podle vstupního feedu.

 

Postup v Mergadu pomocí práce s pravidlem Import datového souboru

  1. Na stránce Produkty si stáhněte produkty do CSV.
  2. CSV si následně upravte tak, aby v něm zůstal jen první (párovací) sloupec a dva sloupce s cenou (PRICE a PRICE_VAT).
  3. Upravený CSV soubor přidejte do nového pravidla Import datového souboru.
    • Tímto pravidlem se vždy zaktualizují ceny podle toho, jaké jsou v CSV souboru.
    • Pokud by se na vstupu objevila nějaká snížená (či zvýšená) cena, pravidlo ji srovná na hodnoty stanovené ceny.
  4. Po uplynutí vámi zvolené doby (v tomto případě za jeden rok) si ze vstupních dat vytvoříte nové CSV, které potom aktualizujete v pravidle.
Náhled tvorby pravidla Import datového souboru.

Práci s pravidlem Import datového souboru jsme věnovali celý článek. Dozvíte se v něm, jaké musí CSV soubor splňovat podmínky pro nahrání i jaké párovací režimy pravidlo v Mergadu nabízí.

 

Tento způsob využití pravidla se hodí nejen všem velkoobchodníkům a agenturám, které spravují jejich inzerci, ale obecně všem uživatelům Mergada, kteří potřebují „zafixovat“ hodnoty v konkrétním elementu, který se později bude měnit. Máte další dotazy k nastavení pravidla? Napište nám.

 

Mohlo by vás zajímat:

Dostaňte co nejvíc z povánočního prodeje

Nevěnujte pozornost prodeji pouze do Vánoc. Čím dál více lidí si nechává nákup – klidně i dražšího – zboží na povánoční slevy. Připravte se důkladně na výprodeje v tomto období. Pokud se nad povánočními strategiemi zamyslíte správně, přinesou vašemu e-shopu další zisk.

11.12.2019
Porozumějte detailně chování zákazníků pomocí nástroje Samba.ai

Chcete pro e-shop vytvořit funkční cross-channel marketingové kampaně, ale nevíte, kde začít? Odrazuje vás při tvorbě takových strategií délka testování, cena práce a další překážky? Využijte služby nástroje Samba.ai.

27.11.2019
S Mergado videonápovědami upravíte inzerci rychleji

Posuňte práci s Mergadem správným směrem pomocí video tipů na nastavení vaší inzerce. Ať už jste s naším nástrojem teprve začali, anebo patříte do skupiny pokročilých uživatelů, připravili jsme pro vás praktický souhrn těch nejpoužívanějších operací v Mergadu.

01.11.2019

Přidat komentář