Porozumějte detailně chování zákazníků pomocí nástroje Samba.ai

Článek zveřejněn 27.11.2019

Chcete pro e-shop vytvořit funkční cross-channel marketingové kampaně, ale nevíte, kde začít? Odrazuje vás při tvorbě takových strategií délka testování, cena práce a další překážky? Využijte služby nástroje Samba.ai. Je řízený umělou inteligencí, která zpracovává nákupní cykly každého zákazníka tak, aby co nejsnáz dostal přesně to, co potřebuje.

Umělá inteligence s novou generací nástrojů

Umělá inteligence společnosti Samba zpracuje chování zákazníka na vašem webu a na základě získaných dat sama navrhne, vytvoří a povede vaše kampaně. Její pomocí bude váš e-shop distribuovat zprávy přes vybrané marketingové kanály – mailing, Facebook nebo push notifikace v prohlížeči. Kromě služby rozesílání zpráv obsahuje Samba.ai bohatou analytickou sekci. Díky ní pochopíte, co na stránkách vašeho e-shopu funguje a co je potřeba zlepšit.

Náhled služby Samba.ai. Zdroj: www.samba.ai/blog

Nebuďte na správu feedů sami, připravujte data s Mergadem

Pro správné fungování Samby jsou základem dobře připravená data. Ta jsou systému poskytována ve třech základních datových feedech – pro zákaznická data, produkty a objednávky. Samba stahuje každý den soubory v XML formátu a své uživatele informuje o chybách, které se ve feedech nacházejí.

A právě tady přichází ke slovu Mergado. Ať už máte malý obchod, nebo prodáváte tisíce produktů, využijte náš feed marketingový nástroj pro opravu struktury souborů – proces integrace dat do Samby, a tím i úspěch vašich kampaní, tak velmi urychlíte.

 

Samba One pomůže i webům mimo e-commerce

Společnost Samba brzy uvede další šikovný nástroj. Služba Samba One bude přinášet obsah, který lépe zaujme i návštěvníky webů mimo e-commerce.

Abyste službu efektivně využili, je zejména potřeba definovat si tzv. konverzní cíle – musíte pochopit, čeho se snaží návštěvník vašich stránek dosáhnout (založit si životní pojištění, požádat o hypotéku, atd.). Samba One pak bude vybrané cíle zákazníků pravidelně sledovat a pomocí inteligentního scoringového modelu předpoví jejich další kroky a urychlí k nim cestu.

Tento proces Samba One zvládne bez použití datových feedů, jejichž příprava obvykle zabírá delší čas. Stačí přidat pouze jeden řádek skriptu v kódu stránky a celá služba může být tedy nasazena, začít se učit a dodávat hodnotu během několika dní.

 

Usnadněte si práci v online marketingu. Využívejte nástroje, které odráží požadavky dynamicky se rozvíjejícího trhu. Pokud se rozhodnete používat Sambu i Mergado, získáte dva silné pomocníky, se kterými se k provozní efektivitě dostanete automatizovanou cestou s minimem rizik. Zajímá vás, jak v Sambě přistupují k automatizaci datových feedů? Pusťte si přednášku Václava Trunce MergadoFestu 19.

 

Mohlo by vás zajímat:

Dostaňte data z Google Sheets do Mergada

Před časem jsme si ukázali, jak dostanete data z Mergada do Google Sheets. Dnes vám předvedeme opačnou cestu. Ušetří vám spoustu času, protože s ní pomocí CSV souboru rychle naimportujete data podle vaší potřeby do Mergada. Ukažme si dvě varianty, jak na to.

22.11.2019
Dostaňte data z Mergada do Google Sheets

Potřebujete monitorovat data z Mergada, filtrovat je nebo sdílet se členy týmu? V novém miniseriálu vám ukážeme, jak je snadno dostanete z Mergada do vámi používaných služeb. Jako první si předvedeme, jak data z Mergada posílat do služby Google Sheets.

25.10.2019
S Mergado videonápovědami upravíte inzerci rychleji

Posuňte práci s Mergadem správným směrem pomocí video tipů na nastavení vaší inzerce. Ať už jste s naším nástrojem teprve začali, anebo patříte do skupiny pokročilých uživatelů, připravili jsme pro vás praktický souhrn těch nejpoužívanějších operací v Mergadu.

01.11.2019

Přidat komentář