Dostaňte data z Google Sheets do Mergada

Článek zveřejněn 22.11.2019

Před časem jsme si ukázali, jak dostanete data z Mergada do Google Sheets. Dnes vám předvedeme opačnou cestu. Ušetří vám spoustu času, protože s ní pomocí CSV souboru rychle naimportujete data podle vaší potřeby do Mergada. Ukažme si dvě varianty, jak na to.

1. Vytvořte nový export

Data z Google Sheets dokážete do Mergada snadno dostat tradiční cestou – pomocí nového exportu.

Postup:

  1. Vytvořte tabulku v Google Sheets.
  2. V sekci Sdílet (ikona v pravém horním rohu) nastavte možnost Získat odkaz - Všichni uživatelé, kteří mají odkaz.
  3. V nastavení klikněte na sekci Soubor a vyberte možnost Publikování na webu.
  4. V sekci Odkaz zvolte List 1 (ne Celý dokument) a vedle vyberte formát CSV s hodnotami oddělenými čárkou.
  5. Klikněte na Publikovat a zkopírujte odkaz.
  6. Zkopírovaný odkaz použijte jako zdrojový soubor pro nový export.
Příklad importu dat z Google Sheets do Mergada pomocí nového exportu.

Chcete si ze vstupního exportu Google Sheets do Mergada „namapovat“ elementy podle svých potřeb? Udělejte to pomocí našeho Custom formátu. Jeho správným použitím si budete moct být jistí, že nad exportem budou dobře fungovat pravidla i všechny další důležité procesy.

2. Použijte pravidlo Import datového souboru

K již existujícím položkám v Mergadu můžete importovat úpravy pomocí nedávno přidaného pravidla Import datového souboru. Nemusíte tak vytvářet nový export, ale k tomu stávajícímu jen přidáte nové pravidlo, které do Mergada snadno dostane vybraná data.

Postup na vytvoření odkazu CSV z Google Sheets jsme si popsali výše. Při tvorbě nového pravidla pak stačí vybrat, jestli ho chcete aplikovat na všechny produkty, nebo jen na konkrétní výběry

 

A to je vše. Využívání Google Sheets a jejich propojení s Mergadem nabízí zajímavé možnosti reportingu. Na našem fóru se na toto téma rozepsal náčelník Mergada, Michal Janík.

 

Mohlo by vás zajímat:

Dostaňte data z Mergada do Google Sheets

Potřebujete monitorovat data z Mergada, filtrovat je nebo sdílet se členy týmu? V novém miniseriálu vám ukážeme, jak je snadno dostanete z Mergada do vámi používaných služeb. Jako první si předvedeme, jak data z Mergada posílat do služby Google Sheets.

25.10.2019
Nastavte feed z Mergada pro Google Ads DSA pomocí našeho obrazového průvodce

Usnadněte si nastavení dynamických reklam ve vyhledávání na Googlu. Máme pro vás návod, jak si vše jednoduše nastavit v Google Ads i Mergadu. Pojďte si ukázat, jak máte postupovat.

15.03.2019
Zjednodušte si inzerci na Google Ads pomocí Mergada

V prvním díle článku o používání služby Google Ads jsme si řekli, že jejich pomocí přilákáte více zákazníků a dokážete zaujmout to publikum, které si zvolíte. Dnes si ukážeme, jak na Google Ads pomocí Mergada.

18.01.2019

Přidat komentář