Nastavte feed z Mergada pro Google Ads DSA pomocí našeho obrazového průvodce

Lukáš Horák
15. 3. 2019
2 minuty čtení

Usnadněte si nastavení dynamických reklam ve vyhledávání na Googlu. Máme pro vás návod, jak si vše jednoduše nastavit v Google Ads i Mergadu. Pojďte si ukázat, jak máte postupovat.

Usnadněte si nastavení dynamických reklam ve vyhledávání na Googlu. Máme pro vás návod, jak si vše jednoduše nastavit v Google Ads i Mergadu. Pojďte si ukázat, jak máte postupovat.

Nahrávejte data do Google Ads automatizovaně

Pomocí Mergada si dokážete nastavit feed pro automatizované nahrávání dat přímo do Google Ads. V prvé řadě je potřeba, abyste si vytvořili nový feed, který bude mít na výstupu formát pro Google Ads DSA.

Samotné nastavení v Ads musíte provést nadvakrát

1. Nejdříve si musíte uložit feed z Mergada – stačí kliknout na odkaz pro zobrazení výstupní URL a feed se stáhne do vašeho počítače.

2. Stažený feed si do Google Ads přidáte tímto způsobem:

3. Jakmile feed přidáte, v Ads se vám zpřístupní tzv. časový rozvrh, jehož pomocí budete moct plánovat intervaly nahrávání dat ze zadané URL adresy. Tímto způsobem docílíte, že budou data z Mergada proudit do Google Ads automaticky.

4. Časový rozvrh pro pravidelné nahrávání feedu z Mergado vytvoříte následovně:

A to je vše. Úspěšným provedením tohoto nastavení zautomatizujete výměnu dat mezi Mergadem a Google Ads a získáte tak čas na další práci. Nevykonávejte jednotlivé úkony v inzerci zboží ručně – používejte Mergado. Že ještě nevíte, co umí? Přihlaste se na naše bezplatné školení a odstartujte éru automatizované správy vašich datových feedů.

Lukáš Horák

Lukáš se v Mergadu stará o většinu komunikace v češtině. Prostřednictvím blogu, e‑mailu a sociálních sítí pravidelně zásobuje čtenáře aktualitami z e‑commerce a novinkami a tipy z Mergada. Pokud zrovna není copywriterem, užívá si prosté věci jako badminton, výlety mezi utajené skvosty osmdesátkové hudby a plody moře podávané s červeným vínem.