Začínáme s Mergadem

Proč zbožové srovnávače?

Zbožové srovnávače jsou vysoce konverzním kanálem. Pomocí Mergada na nich můžete spravovat inzerci bez zásahů do administrace e-shopu.
Inzerce na “zbožácích” je vhodná pro většinu e-shopů a sortimentu. V případě, že nabízíte unikátní zboží, inzerci na zbožových srovnávačích doporučujeme zvážit.

Jak fungují vyhledávače zboží?

Váš e-shop připraví textový soubor s informacemi o zboží, tzv. feed (Mergado pracuje s datovým souborem XML formátem). Vyhledávač si ho stáhne, zpracuje a na základě těchto informací se pokusí zařadit vaši nabídku do výsledků vyhledávání.

Co je to Mergado a co vlastně umí?

Mergado je nástroj pro úpravu vašich feedů. Pracuje online, netřeba ho jakkoli instalovat. S Mergadem můžete svoji inzerci spravovat odkudkoli, a to s neomezeným počtem uživatelů. 

S čím vám může Mergado pomoci:

  • Optimalizace nákladů na inzerci ve vyhledávačích zboží - např. nastavení nabízené ceny za proklik podle ceny zboží, vyřazení vybraných produktů z přednostních (placených) výpisů.
  • Párování produktů díky změně názvu předávaného skrz službu srovnávače, názvu kategorie, doplnění chybějících dat (např. výrobce podle kategorie, popisu atd.).
  • Hromadné skrytí již neprodávaných nebo duplicitních produktů a zboží s nulovou cenou.
  • Jednoduché rozšíření o nepovinné elementy umožňující např. zobrazovat produkty v zápisu na Firmy.cz.
  • Odstranění drobných chyb, např. nepovolených znaků.
  • Provádění dočasných změn feedů, např. krátkodobé rozšíření názvu o akční výhodu (doprava zdarma, dárek), sezónní změna nabízené ceny za proklik (zvýšení ceny na léto, snížení na zimu či obráceně)

Začínáme s Mergadem

Připravili jsme pro vás průvodce prvními kroky v Mergadu. Pomocí těchto praktických ukázek si po vašem prvním přihlášení budete moct Mergado nastavit tak, aby vašemu e-shopu přineslo více tržeb na zbožových srovnávačích.

Registrace probíhá na hlavní stránce Mergada kliknutím na odkaz Vytvořit účet (obr.1), který vás přepne do registračního formuláře (obr.2), v němž je třeba vyplnit základní údaje.

obr.1

Jedná se o množství pro Mergado potřebných informací, je proto důležité vyplnit je přesně a pravdivě, abychom zajistili např. to, že vám všechny naše aktuality, upozornění či faktury budou zasílány na e-mail (krok 1), který skutečně používáte, či aby fakturační údaje obsahovaly reálné údaje o vaší firmě (krok 2).

Dalším krokem je vybrat si fakturační období za poplatky za Mergado (krok 3). Nelekejte se, tento výběr si můžete v budoucnosti přizpůsobit podle toho, jak to bude vyhovovat vám a nebo vašim klientům.

Před odesláním formuláře je ještě potřeba potvrdit, že souhlasíte s obchodními podmínkami (krok 4) vymezujícími práva a povinnosti obou stran.
 

obr.2

Na uvedený e-mail vám potom bude odeslán odkaz, jehož pomocí dokončíte registraci.

Po prvním přihlášení už pak do Mergada budete moct nahrát svůj první e-shop a dát se do správy inzerce pro zbožové vyhledávače.

Chtěli bychom dodat, že se platí za e-shopy, zřízení účtu samotného je tedy vždy zdarma. Jednomu uživateli stačí jeden účet. Pokud budete mít pod svým účtem několik e-shopů, v administraci se vám zobrazí přehledně oddělené.

Kroky popsané v postupu výše vám souhrnně předvede následující video.

Založení exportu je důležité pro to, abyste mohli využívat Mergado pro optimalizaci vaší inzerce ve zbožových vyhledávačích.
Pro založení nového exportu se přihlaste do administrace Mergada. Zde klikněte na odkaz Nový export (obr.3). V následujícím okně (obr.4) zadejte datový XML feed vašeho e-shopu. Díky tomu Mergadu umožníte, aby z něj pravidelně stahovalo data a upravovalo je dle vašich požadavků. XML feed najdete v administraci vašeho e-shopu. Během krátké chvíle si Mergado váš XML soubor stáhne, zkontroluje ho a vy můžete vybrat další nastavení.
 

obr.3