Začínáme s Mergadem

Proč zbožové srovnávače?

Srovnávače zboží jsou vysoce konverzním kanálem, kam uživatelé cíleně chodí nakupovat. Jejich konverze jsou proto několikanásobně vyšší než například u standardní PPC reklamy. Pomocí Mergada lze navíc spravovat inzerci na srovnávačích zboží bez zásahů do administrace e-shopu.
Inzerce na “zbožácích” je vhodná pro většinu e-shopů a sortimentu. Důkladně inzerci zvažte pouze v případě, kdy nabízíte unikátní zboží.

Jak fungují vyhledávače zboží

Váš e-shop připraví textový soubor s informacemi o zboží, tzv. feed. Vyhledávač si jej stáhne, zpracuje a na základě těchto informací se pokusí zařadit vaši nabídku do výsledků vyhledávání.

Co je to Mergado a co vlastně umí?

Mergado je nástroj pro úpravu vašich feedů. Pracuje online, netřeba jej jakkoli instalovat. S Mergadem můžete svoji inzerci spravovat odkudkoli, a to s neomezeným počtem uživatelů. 

S čím vám může Mergado pomoci:

 • Optimalizace nákladů na inzerci ve vyhledávačích zboží - např. nastavení nabízené ceny za proklik podle ceny zboží, vyřazení vybraných produktů z přednostních (placených) výpisů.
 • Párování produktů díky změně předávaného názvu, názvu kategorie, doplnění chybějících dat např. výrobce podle kategorie, popisu atd.
 • Hromadné skrytí již neprodávaných nebo duplicitních produktů a zboží s nulovou cenou.
 • Jednoduché rozšíření o nepovinné elementy umožňující např. zobrazovat produkty v zápisu na Firmy.cz.
 • Ostranění drobných chyb např. nepovolených znaků.
 • Provádění dočasných změn feedů např. krátkodobé rozšíření názvu o akční výhodu (doprava zdarma, dárek), sezónní změna nabízené ceny za proklik (zvýšení ceny na léto, snížení na zimu či obráceně).

Jak s Mergadem začít

 1. Nejprve je zapotřebí vytvořit si uživatelský účet
 2. Poté nahrajete do Mergada své XML feedy - zde: https://app.mergado.com/project/new/
 3. Propojíte Mergado s vyhledávači zboží
 4. zjistíte chyby
 5. opravujete
 6. Aktivujete aplikace

Využijte agenturu

Pokud nemáte čas nebo chuť studovat, jak inzerci optimalizovat svépomocí, pak jsou vám k dispozici naše certifikované agentury. Odborníci z těchto agentur pracují s Mergadem každý den a díky svým bohatým zkušenostem klientům zpravidla ušetří spoustu času i peněz.

Najít agenturu

 

Udělejte si audit XML

Pomocí našeho Auditu XML odhalíte základní formální chyby třinácti nejpoužívanějších formátů feedů. Audit je zdarma a k ničemu vás nezavazuje. Velkou část nalezených chyb lze opravit pomocí Mergada. K auditu potřebujete pouze URL vašeho XML feedu.

Jak funguje Mergado audit XML

Vyplňte jednoduchý formulář. Pan Mergado potřebuje znát adresu souboru s informacemi o zboží. Následně si jej stáhne a zkontroluje. Audit je automatický, může však trvat od několika minut až po několik hodin, záleží na počtu položek ve vašem feedu. Na uvedenou adresu pak Mergado odešle e-mail s odkazem na výsledky auditu.

Máte pocit, že ve vašem datovém souboru nemohou být chyby? Tak to nejste první. Řada uživatelů před auditem říkala, že informace generuje e-shop, a tak se tam nemá co pokazit. Mýlili se. Chyb mohou být v datovém souboru desítky, a to různých typů. Nechte si ten svůj zdarma zkontrolovat.

Spustit audit

Přečtěte si nápovědu a FAQ

Pokud dlouhé odstavce nejsou nic pro vás, zkuste naši videonápovědu. Základní práci s Mergadem i jednotlivými aplikacemi vám ukážeme v seriálu instruktážních videí.

Přečíst nápovědu

 

Někteří klienti o svých problémech raději diskutují. Těm je pak k dispozici Mergadovo Forum. Na fóru často potkáte některého z certifikovaných specialistů, který vám rád poradí s vaším problémem.