S novinkami v Mergadu naimportujete CSV soubory e-shopu i přes URL

Článek zveřejněn 16.10.2019

Také patříte k uživatelům Mergada, kteří netrpělivě očekávali možnost importu datových CSV souborů do naší platformy? To už několik týdnů zvládnete pomocí pravidla Import datového souboru. Od odpoledne 16. 10. do tohoto pravidla vložíte datový zdroj také přes zadanou URL. A co je v dnešním release ještě nového?

Změňte tisíce položek během chvilky

K nasazení pravidla Import datového souboru do jádra Mergada jsme obdrželi mnoho kladných ohlasů. Našim uživatelům šetří spoustu času, protože s ním pomocí CSV souboru naimportují úpravy k již existujícím položkám. V novém release jsme tento proces ještě zjednodušili, protože pravidlo nyní podporuje vložení datového zdroje i přes zadanou URL.

Náhled vložení datového CSV přes URL.

Datový soubor se ze zadané URL bude stahovat před každým aplikováním pravidel. Všechna další nastavení, jako režim mapování, rozlišování velikosti písmen, či mapování dle :xid jsou podporována i v tomto novém režimu.

Aplikujte pravidla jen na část položek

V release 16. 10. také přinášíme možnost aplikovat pravidla na „sledované“ produkty – tedy produkty v exportu, které jsou označené ke sledování v jejich průchodu pravidly. Tuto možnost najdete na stránce Pravidla v rozkliknutelném tlačítku pro spuštění aplikace pravidel.

Tlačítko pro spuštění aplikace pravidel na sledované produkty.

A co je ještě nového?

  1. Nový e-shop lze v Mergadu vytvořit samostatně. Hodí se např. v situaci kolizí názvů domén přítomných ve feedech i z jiných e-shopů.
  2. Vylepšili jsme exportér pro formát Google Nákupy, který nyní umí správně exportovat i elementy s atributy.
  3. Na stránce Přehled jsme pro exporty formátů Heureka.cz a Heureka.sk opravili grafy přehledu statistik z Heureky.
  4. Opravili jsme chybu, kvůli které vyhledávání v modrém panelu občas nevracelo výsledky, pokud uživatel hledaný řetězec zadával příliš rychle.

 

Snižte nutnost ručních úprav v položkách e-shopu na minimum. Využijte znalosti z tohoto článku a ušetřete čas na jiné úkony při nastavování inzerce. Novinky a vylepšení vydáváme pravidelně – zkontrolujte si, jestli vám něco důležitého neuteklo. Všechny release notes Mergada najdete v tomto vlákně našeho diskuzního fóra.

 

Mohlo by vás zajímat:

Představujeme novou funkci maker v Mergadu

Poslední měsíce jsme usilovně pracovali na nové funkci, která možnosti inzerce v Mergadu posouvá opět o úroveň výš. Je jí první verze tzv. maker, která dnes po 16 hodině vyjde v rámci aktuálního releasu Mergado novinek. Pojďme si ukázat, v čem je její síla a jaké výhody s sebou přináší.

16.09.2019
Novinka CSV import přináší ulehčení práce v Mergadu

V první části našeho aktuálního releasu jsme vám představili vylepšení a opravy, které vám zjednodušší práci s Mergadem. Jednou z novinek je i nový typ pravidla Import datového souboru, který si dnes podrobně ukážeme.

27.08.2019
Srpen ve znamení užitečných novinek v Mergadu

Máme před sebou konec léta a zároveň další vylepšení Mergada, které zkvalitní nejen chod, ale i ovládání platformy. Aktuální release přináší velké množství novinek, jejichž první část si dnes představíme. Které přidané funkcionality by vám neměly uniknout? Následující článek vám to prozradí.

26.08.2019

Přidat komentář