Nejpoužívanější úpravy v Mergadu

Článek zveřejněn 10.09.2019

Mergado se vyvíjí dynamickým tempem a změny jsou viditelné nejen v samotném používání, ale i v preferovaných funkcích mezi zákazníky. Pojďme se podívat, jaké jsou aktuálně nejčastěji využívané úpravy feedu.

Zkontrolujte stav feedu pomocí bezplatného auditu. Získáte kompletní analýzu a doporučení, jak ho s Mergadem opravit.

Oprava elementu CATEGORYTEXT a PRODUCTNAME na párování

Jednou z hlavních činností vykonávaných na porovnávačích je párování. Správné zařazení produktů do příslušných kategorií je důležité pro přiřazení e-shopu k vytvoření produktové karty. Napárování produktů je rozhodující hlavně na Heurece a nebo Zboží.cz. Často se stává, že produktový název či kategorie nejsou v požadované formě. Oprava přes element CATEGORYTEXT a PRODUCTNAME je možná manuálně, nebo hromadným pravidlem.

Mergado ulehčuje svým uživatelům práci s nastavením kategorií pomocí implementovaného našeptávače, který je k dispozici pro vyhledávače Heureka, GLAMI, Zboží.cz, FAVI, Google Nákupy, Shopalike, Compari.ro a Árukereső.hu. Všechny formáty jsou dostupné i v jednotlivých jazykových verzích – např. porovnávač FAVI má našeptávání ve slovenštině, češtině, rumunštině, maďarštině a polštině.

Automatizované párování produktů na Heurece přináší Mergado aplikace Pairing Bear. Ta využívá data poskytované z Heureky a její fungování je postavené na shodě EAN kódů. V případě, že daný produkt EAN kódem nedisponuje, je tu k dispozici párovací aplikace Heureka Watchdog. Zaujala vás tato appka? Najdete ji v Mergado Storu a můžete si ji vyzkoušet na 10 dní zdarma.

Nastavení dopravy přes element DELIVERY

Cena za dopravu představuje jeden z hlavních faktorů, které zákazník na porovnávačích sleduje. Element DELIVERY zahrnuje informace o typech dopravy, ceně a podporovaných dopravcích. Nastavení dopravy se dá upravit jednoduše pomocí pravidla Nastavení ceny dopravy, které funguje v exportu, jak pro Zboží.cz, tak i pro Heureku.

Doplnění parametrů přes element PARAM

Element PARAM je součástí mnohých XML, například i pro Heureku a obsahuje informace o produktech, jako jsou barvy či velikosti. Je podstatný nejen pro správné filtrování v sortimentových skupinách, ale u některých typů i povinný (textil). Co však s chybějícím elementem?

Nový si vytvoříte velmi lehce. Na kartě Elementy si vpravo vyberete přidat nový element. Stejně si můžete parametry naplnit pomocí stránky Pravidla a využit jedno z nich – Nastavit parametry produktů. Manuální editace je navíc možná i na stránce Produkty.

 

Naplnění parametrů pomocí pravidla v Mergade.

Porovnávač Heureka udává doporučené vyplnění parametrů pro zobrazování produktů v konkrétním filtrování a GLAMI přidalo nedávno povinné označení materiálu produktů.

Nastavení biddingu na výběry produktů

Bidding na konkrétní výběr produktů se řadí také mezi časté činnosti specialistů či marketérů. Jedná se o funkci manuálního biddingu, kterou vám může Mergado nabídnout. Využívá se například při zboží, které se naopak řadí mezi sezónní a je ho potřeba v určitém období propagovat víc nebo jindy naopak méně. K biddingu vám poslouží pravidlo Hromadně přepsat podle hodnot a nebo Hromadně přepsat podle výběru.

V případě automatického biddingu můžete využív appku Bidding Fox, která vám ušetří čas a pokryje i takové produkty, které byste jinak nebidovali. Tento pomocník vám ulehčí kromě jiného i sledování konkurence a poskytne kompletní reporty s aktuálními daty o vašem e-shopu

Kontrola hodnot produktů a jejich počet na stránce ELEMENTY

Na stránce ELEMENTY můžete vidět všechny hodnoty napříč celou řadou produktů, kterým kontrolujeme data, jaké jsou parametry nebo ceny pro lepší pracování s cenovými hladinami. Můžete tu také odhalit duplicitní hodnoty v elementech, např. Vícenásobný EAN kód apod. Chcete vědět, jak si přesně poradit s duplicitními produkty ve feedu? Přečtěte si tento článek.

 

Posuňte vaši práci s Mergadem na vyšší level a nahlédněte i na další videonápovědy, které pro vás pravidelně připravujeme na našem Youtube kanále. Brzy vám přineseme i další tipy ze základního využívání, s kterým se každodenně setkáváme.

Mohlo by vás zajímat:

Video-nápověda: Jak na rychlou manuální editaci hodnot v Mergadu?

Manuální změny v Mergadu jsou užitečnou funkcí pro menší skupinu konkrétních produktů. Pokud potřebujete často editovat právě tento typ sortimentu, sledujte, jak si jednoduše upravíte důležité detaily ve feedu. Specialista Luděk Volejník vás ve videu provede touto nenápadnou, ale zato všestrannou funkcionalitou.

03.08.2021
Vyřešte skrývání nevýhodných produktů jednou provždy

Sledujete výkonnost vašeho e-shopu a potřebujete skrýt produkty, které se vám nevyplatí inzerovat? V Mergadu najdete na míru připravené funkce, se kterými upravíte feed na pár kliků. Podívejte se, jak se skrýváním sortimentu pracuje náš support master.

27.07.2021
Jak importovat feed do Mergada z úložiště Dropbox

Využíváte pro svůj e-shop cloudové úložiště Dropbox? Ušetřete si čas při hledání návodu, jak zvládnout import feedu do Mergada. Připravili jsme pro vás jednoduchý postup, se kterým nastavíte správně sdílení souboru bez problémů.

02.03.2021

Přidat komentář