PARAM


PARAM je element XML pro Heureka.cz i Heureka.sk. Skládá se ze dvou podelementů, PARAM_NAME, který obsahuje název parametru a VAL, který obsahuje jeho hodnotu. V praxi by tak např. informace o tom, že zboží má červenou barvu vypadalo asi takhle: <PARAM><PARAM_NAME>Barva</PARAM_NAME><VAL>Červená</VAL></PARAM>.

Velmi důležitý je parametr u mnoha sortimentních skupin pro správné spárování, např. u textilu je navíc povinný.

Odborné články o PARAM pro Heureku:

Na Zboží.cz už můžete být unikátní, logo

Z loňského roku nám „zbyly“ na stole ještě nějaké novinky, o kterých jsme vám neřekli. Teď přichází jejich čas – podíváme se na nové možnosti ve vyhledávání samostatných nabídek na Zboží.cz.

Naplnění PARAMetrů produktů z jejich názvu

Možná jste se ve svém e-shopu setkali s produkty, které mají informace o barvě a velikosti všude možně, jen ne v elementu PARAM, kam patří. Jak je tam dostat?

Videonávod: Vytvoření nového elementu a element PARAM

"Element PARAM chybí nebo je prázdný." 

S takovou hláškou se v auditu nebo výsledcích Repairmana setkáte často. Jak si s ní poradit? Inu, ideálně vytvořením chybějícího elementu. 

Heureka parametry PARAM

Už jste to slyšeli? Heureka od 11. ledna 2016 posílí důraz na uvádění parametrů u nabídek e-shopů, a to v kategoriích Digitální kamery, Sluchátka a Jízdní kola. Přečtěte si, co by o tom měly e-shopy vědět.

Mr. Mergado and PARAMs

Parametry PARAM hrají klíčovou roli v inzerci na Heurece. Řada e-shopů je přitom v XML neuvádí, nebo je uvádí chybně. Připravil jsem proto nové pravidlo, kterým nastavíte parametry jednodušeji.

Logo Heureka

Od 1. listopadu změní Heureka značení "šedého dovozu" zboží. Podívejte se na tříminutové video, jak zboží nově značit i jak to řešit v Mergadu.

Nové funkce jsem pro vás připravil v administraci Mergado účtu. Povězme si, které to jsou, a k čemu vám mohou pomoci.
Přihlásit se k odběru RSS - PARAM