Co by měly e‑shopy vědět o lednových novinkách ve zpracování parametrů Heurekou

Článek zveřejněn 17. 12. 2015
| 2 minuty čtení

O parametrech

Parametry jsou elementy v nabídkových XML e‑shopů, které uvádějí vlastnosti zboží. Vypadají například takto:

<PARAM>
  <PARAM_NAME>Barva</PARAM_NAME>
  <VAL>Červená</VAL>
</PARAM>

Jde tedy o element PARAM, který obsahuje dvě zanořené položky, název parametru PARAM_NAME a hodnotu VAL (z anglického value). Jedna položka zboží SHOPITEM může obsahovat více parametrů s různými názvy.

Je uvádění parametrů povinné?

Uvádění parametrů zboží v nabídkových XML e‑shopů není novinka. XML Heureky je podporuje již mnoho let. Dříve bylo jen doporučené. Postupně však sílí využívání parametrů Heurekou, a tak nyní v nápovědě najdete seznam doporučených parametrů pro jednotlivé kategorie zboží. Jejích uvádění zvýší pravděpodobnost správného párování a zobrazování nabídek e‑shopu.

Novinka od 11. ledna 2016

Novinkou bude důraz na uvádění parametrů v následujících kategoriích:

  • Digitální kamery: parametr Barva
  • Sluchátka: parametr Barva
  • Jízdní kola: parametry Barva a Velikost

Pokud e‑shop povinné parametry uvádět nebude, vypadne z filtrování variant a z Košíku.

Názor pana Mergada

Uvádění parametrů je vhodné jak na Heurece, tak např. v Google Nákupech (zde jsou pro ně speciální elementy color, gender, age_​group a další). Jejich rozumné uvádění doporučuji už dlouho. Pro správce e‑shopů by tedy neměly být novinkou.

Pokud vaše XML parametry neobsahuje, můžete je doplnit pomocí Mergadova pravidla, případně se podívat na můj slovenský blog, kde kolega Daniel uveřejnil video s příkladem práce s parametry v Mergadu.

Napsal / pan Mergado / 17. 12. 2015
Pan Mergado je největší dříč v našem týmu. Maká ve dne i v noci, aby byla data e‑shopů v tom nejlepším pořádku a přinášela užitek. Zde na blogu píše návody, zprávy i své vlastní názory. No ano, je to virtuální postava, ale my ho máme rádi. Fakt.

Komentáře

Na takovémto serveru bych čekal trochu více než bezzubé přepsání výstrah Heureky. Ještě jsem neviděl, že by Heureka někoho kvůli parametrům nepárovala. Heureka parametry potřebuje pro svůj business a proto straší e‑shopy, aby ji je předávaly. Je však plno e‑shopů, které to prostě neumí a je to pro ně příliš nákladné, ne-li neproveditelné. A toho si je Heureka dobře vědoma — pokud nevymyslí nějaký rozumný systém, většina e‑shopů to stejně poskytovat nebude.

Dee / 29. 12. 2015 - 11:05

Přidat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.