Jde to i jinak: Usnadněte si nastavení pravidel v Mergadu

Jedna z hlavních věcí, o kterou nám v Mergadu jde, je, aby si zde uživatelé pomocí intuitivního a nenáročného nastavení dokázali vytvořit přehledné prostředí, ve kterém se jim bude dobře pracovat. Nastavení pravidel je v Mergadu typická oblast, k níž se dá přistoupit jednodušeji, než si uživatelé na první pohled myslí.

Jedna z hlavních věcí, o kterou nám v Mergadu jde, je to, aby si v něm uživatelé dokázali vytvořit přehledné prostředí, ve kterém se jim bude dobře pracovat. Nastavení pravidel je v Mergadu typická oblast, k níž se dá přistoupit jednodušeji, než si uživatelé na první pohled myslí. A právě snadnějšímu způsobu nastavení pravidel se budeme v dnešním článku věnovat.

Používejte jedno pravidlo

Najít a nahradit

Na příkladu výše vidíme, že si uživatel pro odstranění velikostí z názvu vytvořil pro každou velikost čtyři pravidla. Toto řešení je poměrně zdlouhavé a dá se v něm snadno udělat chyba. Ale vše se dá vyřešit pomocí jednoho pravidla Najít a nahradit.

Proto doporučujeme tento postup:

  1. Použijte jedno pravidlo Najít a nahradit, v němž se bude hledat regulární výraz a hledaný text se v elementu PRODUCT oddělí svislítkem, které reprezentuje “nebo”.
  2. Zatrhněte Hledat jako regulární výraz a do Najít zadejte: XL|“XL”|- XL|, XL.
  3. Tímto způsobem vytvoříte ze čtyř pravidel jedno univerzální.

Mergado tip

Pokud odstraňujete i další velikosti, můžete je všechny obsáhnout do jednoho pravidla. Toto je už poměrně pokročilý úkon. Doporučujeme proto začít s jednoduchými úpravami pomocí regulárních výrazů.

Hromadně přepsat dle výběru

Další příklad je nepřehledné používání pravidel typu Přepsat, kterými se do parametru Barva ukládají hodnoty. Místo velkého počtu pravidel stačí opět použít jedno. V tomto případě je na místě použít pravidlo Hromadně přepsat dle výběru.

V něm postupujte obdobně jako v prvním příkladu:

  1. Zvolte element PARAM|Barva.
  2. Pro jednotlivé výběry nastavte konkrétní barvy.
  3. Takto opět vytvoříte jedno přehledné pravidlo namísto množství “malých“ pravidel.

Mergado tip

Pokud by v barvách byl systém ve smyslu přesného umístění v textu (v názvu produktu), šlo by barvu do proměnné načíst regulárním výrazem. Pravidlo by se tím zobecnilo a nebylo by zapotřebí dělat příliš výběrů produktů.

Hromadně přejmenovat kategorie

Také uživatel ve třetím příkladu se rozhodl přepsat kategorie pomocí několika jednotlivých pravidel. I zde je k přepsání kategorií pohodlnější zvolit pravidlo Hromadně přejmenovat kategorie (nebo Hromadně přepsat dle výběru).

Postup je opět obdobný:

  1. Vyberte příslušný element (CATEGORYTEXT).
  2. Pro každý výběr zvolte konkrétní kategorii.
  3. Takto opět vytvořte jedno univerzální pravidlo.

Mergado tip

Už jste zkoušeli použít pravidlo Hromadně přepsat hodnoty? Toto všemocné pravidlo vám dokáže našeptat správnou kategorii. Využívejte ho namísto častého používání pravidla Přepsat či manuální editace.

Ušetřete si čas i starosti. Naučte se v Mergadu používat regulární výrazy a „hromadná“ pravidla. S jejich prvním nastavením vám moc rádi pomůžeme a vyřešíme spolu postup individuálně. Zavolejte nám nebo napište některému z konzultantů našeho supportu.

Lukáš Horák

Lukáš se v Mergadu stará o většinu komunikace v češtině. Prostřednictvím blogu, e‑mailu a sociálních sítí pravidelně zásobuje čtenáře aktualitami z e‑commerce a novinkami a tipy z Mergada. Pokud zrovna není copywriterem, užívá si prosté věci jako badminton, výlety mezi utajené skvosty osmdesátkové hudby a plody moře podávané s červeným vínem.