Vytvořte si v Mergadu přehledné prostředí

Dnes se zaměříme na to, jak za pomoci správné práce s pravidly v Mergadu vytvoříte přehledné prostředí, v němž se budete snadno orientovat. Pro sepsání tohoto článku jsme se rozhodli po nedávné zkušenosti, kdy jsme se ve správě inzerce e‑shopu setkali s velmi rozsáhlým pravidlem, které bylo nepřehledné a pomalu se načítalo.

Dnes se zaměříme na to, jak za pomoci správné práce s pravidly v Mergadu vytvoříte přehledné prostředí, v němž se budete snadno orientovat. Pro sepsání tohoto článku jsme se rozhodli po nedávné zkušenosti, kdy jsme se ve správě inzerce e‑shopu setkali s velmi rozsáhlým pravidlem, které bylo nepřehledné a pomalu se načítalo.

Navzdory tomu, že hromadná pravidla jsou v Mergadu proto, abyste mohli pracovat s více nastaveními na jednom místě, neznamená to, že je třeba vytvářet jedno hromadné pravidlo s několika stovkami řádků, v nichž se snadno ztratíte nebo uděláte chybu.

Pro dobrou přehlednost a snadnější obsluhu doporučujeme, mít zde klidně několik pravidel s menším počtem řádků. Pokud jste ovšem už takové jedno “mega” pravidlo v Mergadu vytvořili, připravili jsme pro vás návod, jak jej snadno transformovat do několika samostatných a kratších pravidel.

Vše si ukážeme na příkladu pravidla pro hromadné přejmenování kategorií.

Stejný princip však můžete použít pro jakékoliv jiné hromadné pravidlo, pokud se vám v něm již špatně orientuje a má mnoho (např. stovky) řádků.

Uvažujme tedy, že máme v Mergadu pravidlo na hromadné přejmenování kategorií, které má 400 řádků a my z něj uděláme 4 hromadná pravidla po 100 řádcích:

  1. Na stránce pravidla použijte ikonku pro zduplikování pravidla a pojmenujte si ho např. “záloha všech přejmenování kategorií” či podobně. Následně pravidlo vypněte pomocí ikonky pro PAUZU. Tím zařídíte, že pravidlo nebude při zpracování feedu bráno v potaz a bude existovat jako taková vaše záloha, bude-li zapotřebí se k původnímu nastavení tohoto pravidla vrátit. A jestli už taková potřeba nebude, můžete ho kdykoliv smazat.
  2. Pomocí zduplikování pravidla opět vytvořte další pravidlo (a to klidně i opakovaně – v našem příkladu bude pravidlo zapotřebí zduplikovat 3x). Budete tak mít v Mergadu více pravidel na hromadné přejmenování kategorií za sebou (v našem případě 4 a navíc 1 jako zálohu).
  3. V editaci jednotlivých pravidel už nyní můžete jen promazávat konkrétní řádky (používání ikonky smazání je velice rychlé a nechtěné řádky si tak rychle pročistíte).

Tímto si původní obrovské pravidlo snadno rozdělíte na několik menších a lépe se vám s ním bude pracovat. Rozdělení nemusí být striktní po 100 řádcích, klidně si můžete původně velké pravidlo rozdělit tematicky, třeba podle hlavních oddělení e‑shopu.

Na závěr bychom chtěli připomenout, že největší výhoda Mergada je, že díky němu nemusíte svoji inzerci spravovat manuálně desítky hodin. Při správné práci s pravidly si zde můžete vytvořit pěkné a přehledné prostředí, které vám pomůže lépe v něm pracovat, a tím šetřit váš čas.

A to je vše. Doufáme, že pro vás tento článek bude podnětný. Pokud bude mít nějaké dotazy sledujte naše fórum nebo pište na naši podporu.

Lukáš Horák

Lukáš se v Mergadu stará o většinu komunikace v češtině. Prostřednictvím blogu, e‑mailu a sociálních sítí pravidelně zásobuje čtenáře aktualitami z e‑commerce a novinkami a tipy z Mergada. Pokud zrovna není copywriterem, užívá si prosté věci jako badminton, výlety mezi utajené skvosty osmdesátkové hudby a plody moře podávané s červeným vínem.