Vytvořte si v Mergadu přehledné prostředí

Článek zveřejněn 11.12.2017

Dnes se zaměříme na to, jak za pomoci správné práce s pravidly v Mergadu vytvoříte přehledné prostředí, v němž se budete snadno orientovat. Pro sepsání tohoto článku jsme se rozhodli po nedávné zkušenosti, kdy jsme se ve správě inzerce e-shopu setkali s velmi rozsáhlým pravidlem, které bylo nepřehledné a pomalu se načítalo.

Navzdory tomu, že hromadná pravidla jsou v Mergadu proto, abyste mohli pracovat s více nastaveními na jednom místě, neznamená to, že je třeba vytvářet jedno hromadné pravidlo s několika stovkami řádků, v nichž se snadno ztratíte nebo uděláte chybu.

Pro dobrou přehlednost a snadnější obsluhu doporučujeme, mít zde klidně několik pravidel s menším počtem řádků. Pokud jste ovšem už takové jedno "mega" pravidlo v Mergadu vytvořili, připravili jsme pro vás návod, jak jej snadno transformovat do několika samostatných a kratších pravidel.

Vše si ukážeme na příkladu pravidla pro hromadné přejmenování kategorií.

Stejný princip však můžete použít pro jakékoliv jiné hromadné pravidlo, pokud se vám v něm již špatně orientuje a má mnoho (např. stovky) řádků.

Uvažujme tedy, že máme v Mergadu pravidlo na hromadné přejmenování kategorií, které má 400 řádků a my z něj uděláme 4 hromadná pravidla po 100 řádcích:

  1. Na stránce pravidla použijte ikonku pro zduplikování pravidla a pojmenujte si ho např. "záloha všech přejmenování kategorií" či podobně. Následně pravidlo vypněte pomocí ikonky pro PAUZU. Tím zařídíte, že pravidlo nebude při zpracování feedu bráno v potaz a bude existovat jako taková vaše záloha, bude-li zapotřebí se k původnímu nastavení tohoto pravidla vrátit. A jestli už taková potřeba nebude, můžete ho kdykoliv smazat.
  2. Pomocí zduplikování pravidla opět vytvořte další pravidlo (a to klidně i opakovaně – v našem příkladu bude pravidlo zapotřebí zduplikovat 3x). Budete tak mít v Mergadu více pravidel na hromadné přejmenování kategorií za sebou (v našem případě 4 a navíc 1 jako zálohu).
  3. V editaci jednotlivých pravidel už nyní můžete jen promazávat konkrétní řádky (používání ikonky smazání je velice rychlé a nechtěné řádky si tak rychle pročistíte).

Tímto si původní obrovské pravidlo snadno rozdělíte na několik menších a lépe se vám s ním bude pracovat. Rozdělení nemusí být striktní po 100 řádcích, klidně si můžete původně velké pravidlo rozdělit tematicky, třeba podle hlavních oddělení e-shopu.

Na závěr bychom chtěli připomenout, že největší výhoda Mergada je, že díky němu nemusíte svoji inzerci spravovat manuálně desítky hodin. Při správné práci s pravidly si zde můžete vytvořit pěkné a přehledné prostředí, které vám pomůže lépe v něm pracovat, a tím šetřit váš čas.

A to je vše. Doufáme, že pro vás tento článek bude podnětný. Pokud bude mít nějaké dotazy sledujte naše fórum nebo pište na naši podporu.

Komentáře

Zdravím, moc s tímto návodem nesouhlasím. Zejména u hromadného přejmenování kategorií.

Jak se to rozdělí do více pravidel, tak přestane fungovat načítání kategorií, které nejsou v daném pravidle.

Lépe řečeno načte to všechny kategorie co jsou v ostatních kategoriích a nepoznám tak. Které kategorie jsou nové.

Miroslav Sedlák/Pondělí, 11. Prosinec 2017 - 16:32

Přidat komentář