Kompletní report konkurence v Bidding Foxu na pár kliknutí

Článek zveřejněn 29.07.2019

Být o krok před konkurencí a sledovat jejich ceny za dopravu, produkty nebo přibývání doplňkových služeb je náročné na čas i samotné zpracování. V Bidding Foxu se rozhodli uživatelům ulehčit práci a přinášejí novou podstránku Konkurence, zaměřenou na její důkladný rozbor.

Nový report konkurence

V čem spočívá lišácká novinka? Ty nejrelevantnější a podstatné informace najdete na podstránce Konkurence. Ve výpisu obchodů najdete ty, které nabízejí stejné zboží jako vy. Bidding Fox je srovnává na základě spárovanosti v produktových kartách.

Informace, které vidíte u konkurenčních e-shopů:

  • Ověřeno zákazníky a počet recenzí,
  • jestli jsou zapojené do Heureka košíku,
  • počet společných produktů,
  • srovnání ceny, doby dodání, ceny dopravy, pozice v biddingu,
  • počet produktů na TOP pozici.
Podstránka s výpisem konkurenčních e-shopů, Zdroj: https://www.bidding-fox.cz

Podstránku můžete upravovat podle svých preferencí a výsledky libovolně řadit. Taky si můžete vybrat e-shopy, které vás zajímají a aktivně je sledovat.

Praktickým prvkem je orientace v produktech, které nabízí konkurenční obchod. Zelená signalizuje vaši vedoucí pozici a červená naopak produkty, na které má konkurence lepší cenu nebo dostupnost. Bezbarvé jsou produkty srovnatelné s vaší nabídkou a vynechané pole znamená, že daný e-shop produkt neprodává.

Ukázka srovnání e-shopů podle ceny produktu, Zdroj: https://www.bidding-fox.cz

Sledování konkrétních e-shopů

Hlavička stránky poskytuje detailní vyhledávání podle názvu, pozice, kategorie nebo výrobce. Je pružná jak při zadávání jednotlivých, tak i vícečetných možností vyhledávání (ikona řádků v pravém rohu). Ulehčení práce poskytuje také kombinování filtrů, které přináší výhody v případě konkrétního e-shopu v jednotlivých kategoriích.

Rozšířené funkce reportu

Monitoring konkurence předkládá mimo základních funkcí i podrobný přehled všech aktuálních čísel, které váš obchod zajímají (ceny, dobu dodání, bidding atd.). Data a přehledy najdete na podstránce Konkurence, v možnosti zobrazit podrobnosti. Tímto krokem se výpis e-shopů rozšíří o průměrné hodnoty a počty produktů v jednotlivých polích.

Rozšířené vyhledávání na podstránce Produkty a možnost Konkurence vás nasměrují na výpis produktů, kde můžete filtrovat podle:

  • názvu konkurenčního e-shopu
  • vlastností společných produktů (levnější, dražší, TOP pozice apod.)
  • pozice v biddingu nebo mimo něj
  • kategorie
  • výrobce
Tabulka konkurenčních produktů, Zdroj: https://www.bidding-fox.cz

Podrobnosti u konkurenčních obchodů

Po kliknutí na počet produktů na podstránce Konkurence se vám zobrazí detailní popis produktů (na podstránce Produkty). Je možné vidět celkové srovnání vašeho e-shopu a sledovaných konkurenčních obchodů nebo pěti, které mají nejvíce podobný sortiment. Filtry se upravují podle toho, odkud se uživatel proklikne.

Náš šikovný lišák vám neustále pomáhá zefektivnit práci a přináší novinky v aplikaci Bidding Fox. Chcete se dozvědět, jak si pohlídat nárůst nebo pokles prokliků? Sledujte novinky v kategorii Aplikace na blogu a nechte konkurenci za sebou.

Bidding Fox

Chcete být na Heurece vidět a přitom mít rozpočet pod kontrolou? Využijte služeb biddingového automatu. Několikrát denně přepočítává cenu CPC a drží pozici vašeho zboží tak, jak jste nastavili. 

Mohlo by vás také zajímat:
 

S novinkami z Bidding Foxu ohlídáte počet prokliků a nastavíte UTM parametry

Aplikace Bidding Fox jde stále kupředu a další novinky přidává i v letních měsících. Z těch nejaktuálnějších vám představíme hlídání nárůstu či poklesu prokliků, kontrolu spárovanosti produktů podle jejich ceny s Bidding Fox Elements a možnost nastavení aplikace při používání UTM parametrů.

18.07.2019
Detailnější přehlednost strategií s novou podstránkou Bidding Fox

Náš lišák je neúnavný frajer. Bez ustání pracuje na vylepšeních, která vám pomohou usnadnit správu vašich biddovacích strategií. Další vychytávkou, kterou se vám tak dnes může pochlubit, je přidání nové stránky umožňující detailní náhled do každé z vámi vytvořených strategií.

14.02.2018

Přidat komentář