Používáte Magento ve verzi 1.9+?? Pak si stáhněte modul Mergado Pack pro Magento. Pomůže vám vytvářet lepší datové XML soubory.  A navíc je zdarma! 
Modul průběžně vyvíjíme a v dalších verzích chystáme mnoho marketingových funkcí, jako např. měření konverzí u PPC systémů Sklik a Ads, nastavení pro Ověřeno zákazníky, atd.


Kliknutím stáhnete modul Mergado Pack pro Magento verze 1.2 (soubor .zip)

PŘEHLED FUNKCÍ:

  • generování Mergado Product XML feedu, což je univerzální datový formát, ze kterého jde v aplikaci Mergado vygenerovat libovolný XML feed (pro jakýkoliv zbožový vyhledávač)
  • modul umožňuje generovat dostupnostní feed pro Heureku
  • logování jednotlivých akcí modulu pro snadnější technickou podporu
  • modul umožňuje generovat nákladový feed ve formátu Mergado Analytic XML
  • možnost exportovat kategorie ve formátu Mergado Category XML
  • opraveny zjištěné chyby (za určitých okolností se mohla vyskytnout chyba v šabloně ve veřejné části e‑shopu)
  • přidána podpora pro nastavení GLAMI piXelu

Upozornění: Modul zatím neobsahuje automatickou kontrolu novější verze modulu a notifikace v administraci, zkuste se tedy na tuto stránku vrátit za nějaký čas, zda již není dostupná novější verze modulu s novými funkcemi.

PRŮVODCE

 • Dle uvážení proveďte nejprve zálohu v administraci Magenta, v části: 
  Systém / Nástroje / Zálohy.

  1) před instalací modulu v administraci systému Magento vypněte cache a kompilaci 
      — Systém / Správa cache → nastavit všechny typy cache na “Vypnuto”. 
      — Systém / Nástroje / Kompilace → zakázat kompilaci (pokud již není).

  2) ZIP archiv s modulem si rozbalte na svém počítači a přes FTP nahrajte do hlavního adresáře obchodu Magento ( jsou tam adresáře app/​, downloader/​ a další ).

  3) přejděte do administrace systému Magento (v ten okamžik dojde k aktivaci modulu) a opět povolte všechny typy cache

  4) odhlaste se z administrace a znovu přihlaste, což umožní načtení nových práv

  5) nastavte si modul Mergado marketing pack pod odkazem v hlavním menu administrace na konci: Mergado / Mergado marketing pack (jazyk a měna feedu + jaké další exporty se mají generovat)

 • Postup je stejný, jako u první instalace modulu. Pouze při nahrávání souborů novější verze modulu na server (přes FTP) budete dotázáni, zda chcete stávající soubory na serveru přepsat či ne. Zvolte Ano (přepsat), aby se na server nahrály nejnovější soubory aktualizované verze. Další kroky jsou stejné, jako u první instalace modulu.

 • Po dokončení instalace je zapotřebí modul nastavit. Je to velmi snadné:

  1. Nejprve je třeba přejít na nastavení modulu. Klikněte v Menu na Mergado → Mergado marketing pack. Otevře se stránka s vlastním Menu pro nastavení modulu.
    
  2. Pod záložkou Nastavení exportu upravte obecná nastavení modulu a potvrďte kliknutím na Save config.
    
  3. Pod záložkou Cron najdete URL adresy, které si můžete nastavit u svého webhostingu pro automatické spouštění exportu cronem. Můžete jej také kdykoliv spustit ručně.
    
  4. Pod záložkou XML Feedy najdete seznam XML exportů, které můžete použít jako vstupní datový soubor do Mergada.

FAQ

 • Modul Vám umožní vyexportovat z vašeho Magenta data v XML formátu, ve specifikaci Mergado XML. Taková data se hodí pro napojení do Mergada, kde je lze převést na několik set dalších formátů (pro zbožové srovnávače jako je Heureka, Zboží.cz, Glami, … ; reklamní systémy typu AdWords, Facebook; pro Vaše odběratele v libovolně nadefinovaném formátu; pro další e‑shopové platformy, jako např. Shoptet).

 • Modul je zdarma.

 • Modul přidáte do svého e‑shopu standardním způsobem, jako ostatní moduly. Výše najdete odkaz pro stažení modulu a také postup instalace.

 • Standardním způsobem, jak probíhá odinstalace modulů na Magentu.

 • Pokud si nebudete vědět s něčím rady při instalaci nebo prvotním nastavení modulu, napište nám na naši technickou podporu: mergado@mergado.cz

 • Budeme rádi, pokud nám o ní dáte vědět na naši technickou podporu: mergado@mergado.cz

 • Modul zatím neobsahuje automatickou kontrolu novější verze modulu, zkuste se tedy na tuto stránku vrátit za nějaký čas, zda již není dostupná novější verze modulu s novými funkcemi.

 • Ano, je zapotřebí modul nastavit pro jeho správnou funkci. To provedete ve 3 snadných krocích:

  1. na první záložce modulu “Nastavení exportu” si zvolte, v jaké jazykové verzi a měně chcete XML feed (nebo více feedů) generovat. Typický příklad: čeština + CZK, slovenština + EUR, atd.
  2. na záložce Cron se zpřístupní odkazy pro generování XML feedů. Pro jednorázové vygenerování na tyto odkazy stačí kliknout a feed se vygeneruje (nebo přegeneruje, pokud již existuje). Pro automatizaci generování v pravidelných časových intervalech zkopírujte odkazy a nastavte si je u vašeho webhostingu do úloh spouštěných cronem (více k nastavení cronu píšeme v další otázce & odpovědi).
  3. na záložce XML feedy si můžete XML feed stáhnout a odkaz na něj použít pro vytvoření nového exportu do Mergada.
 • Cron je zjednodušeně řečeno automatický spouštěč úloh, takže může např. v pravidelném čase spouštět generování XML feedu s produkty z vašeho e‑shopu. Cron se nastavuje u vašeho webhostingu. Ohledně nastavení cronu je tedy zapotřebí přihlásit se do administrace vašeho webhostingu a tam si nastavení cronu dohledat, případně kontaktujte vašeho webhostera pro bližší informace. Ukázka nastavení cronu u webhostingu společnosti WEDOS: https://kb.wedos.com/cs/webhosting/cron.html

 • Zatím to možné není, modul je určen pouze pro verze Magento 1.9+.

Bezplatná technická podpora

Budete-li potřebovat ohledně instalace či nastavení modulu poradit nebo nám chcete sdělit zpětnou vazbu, neváhejte využít naše diskuzní fórum, kde se Vám může věnovat kromě naší technické podpory také komunita dalších uživatelů PrestaShopu.

A pokud nechcete diskutovat přes fórum, můžete nás kontaktovat také emailem na adrese mergado@mergado.cz nebo napsat dotaz.