Vyklikejte si cenu doběrečného pro Heureku v Mergadu

Článek zveřejněn 10. 02. 2013
| 2 minuty čtení

Heureka.cz a doprava s dobírkou

Cenu dopravy lze uvádět pro Heureku jak nastavením v administraci, tak přímo v XML souboru. Druhá z variant umožňuje nastavit dopravu velmi přesně, a to včetně specialit pro různé kategorie zboží či akční nabídky.

Uvádíme cenu dopravy s dobírkou v XML

Ukažme si, jak uvádět cenu dopravy při platbě převodem či dobírkou, přímo v XML, a to na praktickém příkladu:

<DELIVERY>
   <DELIVERY_ID>CESKA_POSTA</DELIVERY_ID>
   <DELIVERY_PRICE>119</DELIVERY_PRICE>
   <DELIVERY_PRICE_COD>175</DELIVERY_PRICE_COD>
</DELIVERY>

Elementy DELIVERY_PRICE a DELIVERY_PRICE_COD představují cenu dopravy při platbě převodem resp. platbě dobírkou. Uvedený příklad ukazuje jejich uvedení na dopravě Českou poštou. U ostatních dopravců je postup obdobný.

Proč je cena dopravy důležitá

Vedle dopadu na obchodní účinnost inzerce se správně nastavenou cenou dopravy zde máme „doporučení“, které rozeslal Heureka v rámci lednového newsletteru a vypadá takto:

Úryvek z e-mailu Heureky o zavedení cen dopravy do XML.

Úryvek z lednového newsletteru pro inzerenty na Heureka.cz.

To už je dobrý důvod se cenou dopravy zabývat. Nebo ne?

Jak si naklikat cenu dopravy v Mergadu

Ukažme si práci s dopravou na příkladu viz ukázka výše. Cenu dopravy ve výši 119 Kč bez dobírky a 175 Kč s dobírkou od České pošty bychom v XML, které tyto informace neuvádí vůbec, vytvořili pomocí dvou elementů:

 • DELIVERY_PRICE|CES­KA_POSTA
 • DELIVERY_PRICE_COD|CES­KA_POSTA

Postup tedy bude následující:

 1. Vytvořte si dva nové elementy: DELIVERY_PRICE|CES­KA_POSTA a DELIVERY_PRICE_COD|CES­KA_POSTA.
 2. Vytvořte pohledy pro uvedené ceny. Pokud máte např. cenu dopravy 119 Kč pro objednávky do 1000 Kč a dražší zboží zasíláte zdarma, vytvořte dva pohledy, jeden pro placenou dopravu, druhý pro bezplatnou a uložte si je v Mergadu.
 3. Pomocí pravidel naplňte elementy DELIVERY_PRICE|CES­KA_POSTA a DELIVERY_PRICE_COD|CES­KA_POSTA odpovídajícími cenami.

Obdobně postupujte i pro ostatní dopravce. Pokud se vám zda podivné, zadávání hodnot do dvou elementů když ve výstupním XML jsou pod společnou “střechou” v elementu DELIVERY, pak vězte, že jde o zápis v administraci Mergada. To na výstupu uvedené položky správně spojí do jednoho celku.

Pokud by se vám nedařilo si cenu dopravy v Mergadově administraci naklikat napište mi prosím na mergado@mergado.cz. Rád vám pomohu.

Napsal / pan Mergado / 10. 02. 2013
Pan Mergado je největší dříč v našem týmu. Maká ve dne i v noci, aby byla data e‑shopů v tom nejlepším pořádku a přinášela užitek. Zde na blogu píše návody, zprávy i své vlastní názory. No ano, je to virtuální postava, ale my ho máme rádi. Fakt.

Komentáře

Dobrý den,

možná jsem po ránu článek nepochopil dostatečně, ale není jednodušší nastavit poštovné přímo v administraci Heuréky?

Děkuji

Tomáš
www.amoresa.cz

Tomáš / 25. 02. 2013 - 09:27

Jednodušší to nastavit v administraci Heureky je. Je to ovšem také méně přesné. Uvedení dopravy v XML umožňuje segmentovat nabídky nejen např. dle ceny, ale také kategorií, výrobce… vlastně až na úroveň jediné položky. To je výhoda.

Petr Parimucha (admin) / 25. 02. 2013 - 13:07

Přidat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Přidáním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.