DELIVERY_PRICE_COD, aneb cena doběrečného v cenách dopravy pro Heureku, ilustrace

Nově zavádí Heureka do informací o dopravě v XML také cenu doběrečného. A to s vysokým důrazem. Ukažme si proto, jak dobírky naklikat v Mergadu za pár chvil.

Heureka.cz a doprava s dobírkou

Cenu dopravy lze uvádět pro Heureku jak nastavením v administraci, tak přímo v XML souboru. Druhá z variant umožňuje nastavit dopravu velmi přesně, a to včetně specialit pro různé kategorie zboží či akční nabídky.

Uvádíme cenu dopravy s dobírkou v XML

Ukažme si, jak uvádět cenu dopravy při platbě převodem či dobírkou, přímo v XML, a to na praktickém příkladu:

<DELIVERY>
   <DELIVERY_ID>CESKA_POSTA</DELIVERY_ID>
   <DELIVERY_PRICE>119</DELIVERY_PRICE>
   <DELIVERY_PRICE_COD>175</DELIVERY_PRICE_COD>
</DELIVERY>

Elementy DELIVERY_PRICE a DELIVERY_PRICE_COD představují cenu dopravy při platbě převodem resp. platbě dobírkou. Uvedený příklad ukazuje jejich uvedení na dopravě Českou poštou. U ostatních dopravců je postup obdobný.

Proč je cena dopravy důležitá

Vedle dopadu na obchodní účinnost inzerce se správně nastavenou cenou dopravy zde máme „doporučení“, které rozeslal Heureka v rámci lednového newsletteru a vypadá takto:

Úryvek z e-mailu Heureky o zavedení cen dopravy do XML.

Úryvek z lednového newsletteru pro inzerenty na Heureka.cz.

To už je dobrý důvod se cenou dopravy zabývat. Nebo ne?

Jak si naklikat cenu dopravy v Mergadu

Ukažme si práci s dopravou na příkladu viz ukázka výše. Cenu dopravy ve výši 119 Kč bez dobírky a 175 Kč s dobírkou od České pošty bychom v XML, které tyto informace neuvádí vůbec, vytvořili pomocí dvou elementů:

 • DELIVERY_PRICE|CES­KA_POSTA
 • DELIVERY_PRICE_COD|CES­KA_POSTA

Postup tedy bude následující:

 1. Vytvořte si dva nové elementy: DELIVERY_PRICE|CES­KA_POSTA a DELIVERY_PRICE_COD|CES­KA_POSTA.
 2. Vytvořte pohledy pro uvedené ceny. Pokud máte např. cenu dopravy 119 Kč pro objednávky do 1000 Kč a dražší zboží zasíláte zdarma, vytvořte dva pohledy, jeden pro placenou dopravu, druhý pro bezplatnou a uložte si je v Mergadu.
 3. Pomocí pravidel naplňte elementy DELIVERY_PRICE|CES­KA_POSTA a DELIVERY_PRICE_COD|CES­KA_POSTA odpovídajícími cenami.

Obdobně postupujte i pro ostatní dopravce. Pokud se vám zda podivné, zadávání hodnot do dvou elementů když ve výstupním XML jsou pod společnou “střechou” v elementu DELIVERY, pak vězte, že jde o zápis v administraci Mergada. To na výstupu uvedené položky správně spojí do jednoho celku.

Pokud by se vám nedařilo si cenu dopravy v Mergadově administraci naklikat napište mi prosím na mergado@mergado.cz. Rád vám pomohu.

Pan Mergado

Pan Mergado je největší dříč v našem týmu. Maká ve dne i v noci, aby byla data e‑shopů v tom nejlepším pořádku a přinášela užitek. Zde na blogu píše návody, zprávy i své vlastní názory. No ano, je to virtuální postava, ale my ho máme rádi. Fakt.