Na co všechno jsou dobrá propojení z Mergadovy aplikace Keychain?

Článek zveřejněn 03.11.2017

Mergado má na světě už několik užitečných aplikací. Víte, že některé jsou zadarmo a můžete si je hned aktivovat v Mergado Store? Například takový Keychain, tedy Mergadova klíčenka. Tato šikovná aplikace vám vytvoří propojení s cenovými srovnávači a dalšími systémy pro PPC a nebo datovou analýzu (Sklik, Google Analytics) na jednom místě. Co všechno se ale díky ní děje v Mergadu?

Pomocí Keychain máte vytvořené propojení s cenovými srovnávači, díky čemuž k těmto zdrojům dat mají přístup i další aplikace a mohou tak vykonávat svoji práci. Pokud máte propojení s Heurekou, Mergado tak jeho pomocí může stahovat sortiment report. Umí zjistit, zda máte status Ověřeno zákazníky či pohlídá stav vašeho kreditu (už máte zapnutou aplikaci Credito?).

Analytika v Mergadu vzniká pomocí statistik, které ale musíte povolit v administraci Heureky. Pokud povolíte i měření konverzí, najdete v Mergadu i tyto hodnoty. Vychytávkou je, že Mergado dokáže načítat strom kategorií Heureky a našeptávat z něj pak správný CATEGORYTEXT u několika pravidel.

Hodí se i propojení na Zboží.cz. Díky tomu můžete kontrolovat stav kreditu nebo počet prokliků za den. Zároveň v grafu na hlavní stránce exportu či v analytice vidíte počet objednávek a kolik váš e-shop zaplatil za prokliky. Jestliže využíváte Google Analytics, Mergado se na něj dokáže napojit z API. Na základě toho potom vidíte graf na stránce Přehled, kde můžete zkontrolovat svoje tržby, prokliky či konverze.

Na český PPC systém Sklik se Mergado napojuje také přes API, a vy proto vidíte například stav kreditu. Pokud k vaší inzerci využíváte Srovname a Hledej ceny, můžete po propojení s Mergadem na jednom místě kontrolovat stav kreditu, prokliky a kolik za ně e-shop zaplatil.

Aplikace využívající propojení Mergada pomocí Keychainu:

  • Je to Credito a Crediteam, které hlídají stav vašeho kreditu.

Crediteam

Inzerujete svoje zboží na více zbožácích? Nebo jako agentura spravujete inzerci pro mnoho e-shopů a potřebujete mít neustále přehled o čerpání kreditu? Pak je aplikace Crediteam určena přímo pro vás. Na jednom místě vám přehledně zobrazí výši kreditu jednotlivých e-shopů na všech srovnávačích a navíc vás upozorní na jeho blížící se dočerpání.

Credito

Předejděte ztrátám, které přináší pozastavení rentabilní inzerce v důsledku vyčerpání kreditu. Každý den Credito zkontroluje, kolik kreditu zbývá v TOP vyhledávačích zboží a upozorní, když se kredit bude blížit nule. To vše přehledně, z jednoho místa a zadarmo.

  • Bidding Fox, který umí biddovat na české a slovenské Heurece.

Bidding Fox

Chcete být na Heurece vidět a přitom mít rozpočet pod kontrolou? Využijte služeb biddingového automatu. Několikrát denně přepočítává cenu CPC a drží pozici vašeho zboží tak, jak jste nastavili. 

  • Data Owl má přístup k datům, na jejichž základě můžete vytvářet svoje biddovací a inzerční strategie.

Data Owl

Moudrá sova z Data Owl ví, jak využít statistická data ze zbožových vyhledávačů k vytvoření nových elementů, skrze které zlepšíte nastavení své inzerce. Na základě informací o počtu prokliků, konverzí, průměrné ceně nebo postavení zboží ve vyhledávání pak budete moci přes výběry v Mergadu ladit svou inzerci.

  • Heureka Watchdog, jak už z názvu vyplývá, bude hlídat důležité informace z Heureky jako např. napárování vašich produktů.

Heureka Watchdog

Watchdog je hlídací pes. A Heureka Watchdog Vám umožní nahlédnout do hloubky inzerce na Heurece jako nikdo jiný. K tomu navíc nabídne nástroje, jak vybrané nešvary pomocí pár kliknutí vyřešit.

  • Pomocí aplikací Pricing Rank a Pricing Monitor zhodnotíte, které produkty máte moc drahé, které naopak moc levné, či kde se vyplatí biddovat.

Pricing Rank

Příliš drahé nebo zbytečně levné? Aplikace Pricing Rank vám poskytne přehled o tom, jak si stojí vaše zboží v porovnání s konkurencí a pomůže vám nastavit vaši cenovou politiku. Snadno tak zjistíte, u kterých položek si i při zdražení udržíte požadovanou pozici.

Pricing Monitor

Přidat komentář