Hledej ceny cz a Mergado

Navažme na praktické návody, jak vylepšit inzerci na Heurece či Zboží.cz, a podívejme se na zoubek vyhledávači zboží Hledejceny.cz.

7 tipů jak optimalizovat XML pro Hledejceny.cz

1) Uveďte všechny povinné XML elementy

Povinné elementy jsou PRODUCT, URL, PRICE_VAT nebo PRICE a VAT, DESCRIPTION, IMGURL, MANUFACTURER, DELIVERY_DATE. Bez nich zboží z vašeho e‑shopu Hledejceny nezobrazí.

2) Vyvarujte se zakázaných znaků

Hledejceny.cz zlobí při načítání XML znaky „>“, „<“, „&“ či HTML značky. V textech by neměly být obsaženy, nebo by měly být uzavřeny do <![CDATA[jakýkoliv text]]>.

3) Určete nabídky za prokliky

To lze učinit buď ručně v administraci, nebo (lépe) do XML doplnit element TOLL. Tento element odpovídá elementům MAX_CPC či HEUREKA_CPC a představuje maximální nabídku za proklik.

Hledejceny.cz, produktová stránka

Příklad produktové karty na Hledejceny.cz.

4) Uveďte cenu dopravy

Pro zápis ceny dopravy zboží slouží XML element DELIVERY_COST. Do něj uveďte nejnižší cenu dopravy pro dané zboží. Pokud Vaše XML tento element nemá, vytvořte si jej v Mergadu.

5) Uvádějte dobu záruky

Pro zápis doby záruky slouží element WARRANTY. U většiny zboží v ČR platí záruka v délce 24 měsíců. Často tak lze v Mergadu jednoduše vytvořit nový XML element WARRANTY a u všeho zboží, kde to má smysl, naplnit pravidlem hodnotu 24.

6) Pozor na správný oddělovač kategorií

Kategorii udává v XML element CATEGORYTEXT. Kategorie by měla být bohatá a uvádět celé zařazení, včetně všech nadřazených kategorií. Jako oddělovač mezi podkategoriemi lze použít znaky svislítko „|“ a pomlčka „-“.

7) Pozor na automatické značení URL pro Google Analytics!

Pokud posíláte do Hledejceny.cz XML pro Heureku, pozor na značkování URL pro Google Analytics. Pokud značkujete URL v XML pro Google Analytics, může se stát, že se vám návštěvnost z Hledejceny.cz započte chybně do návštěvnosti z Heureky.

Jak doplnit chybějící XML elementy pomocí Mergada

Přihlaste se do Mergada. Zde můžete vytvořit buďto vlastní XML pro Hledejceny.cz, např. z XML pro Heureku, nebo, pokud máte / budete mít v Mergadu také XML pro Heureku, tak do tohoto XML doplnit chybějící elementy. Heurece elementy navíc vadit nebudou a Hledejceny.cz toto XML lépe zpracují. A vy ušetříte čas při správě více exportů.

Navyšte tržby svého e‑shopu z Hledejceny.cz.
Pokračujte do Mergada, vylepšit své XML »

 

Pan Mergado

Pan Mergado je největší dříč v našem týmu. Maká ve dne i v noci, aby byla data e‑shopů v tom nejlepším pořádku a přinášela užitek. Zde na blogu píše návody, zprávy i své vlastní názory. No ano, je to virtuální postava, ale my ho máme rádi. Fakt.