Spojování XML feedů je odteď snadné. S novou aplikací Blending Bull

Importujete data od více dodavatelů a váš shopsystém je dokáže importovat jen z jediného feedu? Potřebujete data před importem do shopsystému zpracovat v Mergadu? Spojování vstupních XML feedů do jednoho výstupního, bývalo náročné. Ale to už teď neplatí – práci vám urychlí appka Blending Bull.

Blending Bull spojuje datové feedy do jednoho

Blending Bull umí stáhnout více vstupních datových XML feedů a spojit je do jednoho výstupního XML. Soubory stahuje automaticky a pravidelně. Vytváří z nich jeden výstupní soubor, který lze dále zpracovávat. Její nastavení je jednoduché, v administraci vše zpracujete sami bez potřeby spolupráce s administrátorem.

Schéma fungování aplikace blending Bull.

V Mergadu tuto appku efektivně využijete v kombinaci s dalšími appkami z Mergado Store:

Jak funguje appka Blending Bull

  • Aplikace je vázaná na e-shop a funguje na úrovni souborů. Neimportuje produkty do databáze. Uživatel mu zadá, jakou část XML souboru na začátku a konci má „odstranit“ a zbytek vloží do výstupního XML feedu.
  • Vstupní XML feedy stahuje automaticky. Pokud se vstupy změní, přegeneruje výstupní XML feed. Pokud se vstupní data nezmění, ponechá výstupní XML feed jak je.
  • Optimalizuje přístupy na servery se vstupními feedy. Pokud např. jeden velkoobchod poskytne XML feed deseti malobchodním prodejcům a ti použijí Blending Bull, aplikace stáhne vstupní XML feed pouze jednou a pak ho poskytne do zpracování všem.

Jak pracovat s aplikací Blending Bull:

1. Nejprve si „do zásobníku“ přidáme feedy, které chceme spojit → přejdeme do (prostřední) záložky „Vstupní feedy“ → klikneme na tlačítko „Nový vstupní feed“.

2. Zadáme URL feedu a klikneme na „Vytvořit feed“.

2a. Kroky 1. a 2. opakujeme tak dlouho, než si „do zásobníku“ přidáme všechny feedy, které chceme spojit.

3. Přejdeme do (první) záložky „Výstupní feedy“ a klikneme na tlačítko „Nový výstupní feed“.

4. Zadáme „Název výstupního feedu“ a klikneme na tlačítko „Nový výstupní feed“. Tím se přidá první feed, který bude součástí výstupního feedu.

5. Vstupní feed si můžeme pojmenovat v poli „Název“ a v rozbalovací nabídce „XML feed“ vybereme ten, který chceme použít jako první.

  • Pokud jde například o první feed ze tří, využijeme pole „Odstranit text z konce feedu“, kam zkopírujeme konec feedu, který chceme odstranit. Často se feed ukončuje na řádku obsahujícím element </CHANNEL>.
  • Tento text odstraňujeme proto, že následující feed bude tvořit pokračování jednotlivých <ITEM> a ukončovací element zde nesmí zůstat, aby feed zůstal validní.
  • Nakonec klikneme na „Uložit“ – tímto jsme spojili první část feedů.

5a. Kroky 3. a 4. opakujeme postupně pro všechny feedy, které chceme spojit.

Pokud spojujeme tři (nebo více) feedy:

  • u prvního odstraníme _patičku_ (viz. výše element </CHANNEL>)
  • u prostředního odstraníme _hlavičku_ i _patičku_
  • u posledního _hlavičku_ (tj. veškerý obsah, než začnou jednotlivé <ITEM>)

6. Po přidání všech vstupních feedů, které mají být sloučeny do jednoho výstupního, dokončíme jeho vytvoření tím, že si uložíme → tlačítkem „Uložit“.

Pozn.: Po uložení může chvíli trvat (cca 1 minutu), než se nám v tabulce s přehledem výstupních feedů zobrazí výstupní URL adresa sloučeného feedu.

7. Kliknutím na příslušnou ikonku zkopírujeme adresu výstupního feedu.

8. A to je vše. Přes ikonku tužky dokážete vytvořený výstupní feed kdykoliv editovat.

Blending Bull

Blending Bull umí stáhnout více vstupních datových XML feedů a spojit je do jednoho výstupního XML. Soubory stahuje automaticky a pravidelně. Vytváří z nich jeden výstupní soubor, který lze dále zpracovávat. Třeba v Mergadu.

Importujte do e-shopu rovnou kvalitní data. Spojování feedů díky appce Blending Bull už nikdy nebude náročné na čas ani na nervy. Zefektivnit inzerci vám také pomomhou další appky. S Bidding Foxem automatizovaně nastavíte nabídky za proklik a s Feed Image Editorem ovládnete správu produktových obrázků. Naučte se nimi pracovat od našich profesionálů na bezplatných online školeních.

Mohlo by vás zajímat:

Jak překonat konkurenci pomocí cen? Snadno díky novým funkcím Pricing Foxu

Nastavujete inzerci pro předvánoční boj o zákazníky? Zabodujte pomocí Pricing Foxu a nabídněte nakupujícím výhodnější cenu než konkurence. Aplikacia nedávno přinesla další dávku vylepšení, se kterými je práce na cenotvorbě ještě snazší. Pojďme se podívat na výběr lišáckých novinek.

22.10.2020
Zlepšete cenovou politiku e-shopu s trojicí pricingových aplikací z Mergado Store

Pokud se na e-shopu chcete vyhnout pracné manuální cenotvorbě, běžte na Mergado Store, který nabízí rovnou tři aplikace na přeceňování produktů. Zajímá vás, která z nich je pro váš sortiment a specifické obchodní priority nejvhodnější? Pokračujte ve čtení a vyberte si toho pravého pricingového favorita.

10.09.2020
Appka eM Files je výhra pro marketéry. Už nemusí čekat, až data do feedu doplní e-shop

Zaměstnanci marketingových agentur a freelance specialisté ví, jak zdlouhavé umí být čekání na přidání dat e-shopem. Chtěli byste upravit informace v XML feedu a co nejdříve postrčit inzerci k efektivnějším zítřkům, ale e-shop data do feedu stále nedoplnil. Citelné zrychlení takovýchto situací vám umožní appka eM Files.

08.09.2020

Přidat komentář