Spojování XML feedů je odteď snadné. S novou aplikací Blending Bull

Článek zveřejněn 13.10.2020

Importujete data od více dodavatelů a váš shopsystém je dokáže importovat jen z jediného feedu? Potřebujete data před importem do shopsystému zpracovat v Mergadu? Spojování vstupních XML feedů do jednoho výstupního, bývalo náročné. Ale to už teď neplatí – práci vám urychlí appka Blending Bull.

Blending Bull spojuje datové feedy do jednoho

Blending Bull umí stáhnout více vstupních datových XML feedů a spojit je do jednoho výstupního XML. Soubory stahuje automaticky a pravidelně. Vytváří z nich jeden výstupní soubor, který lze dále zpracovávat. Její nastavení je jednoduché, v administraci vše zpracujete sami bez potřeby spolupráce s administrátorem.

Schéma fungování aplikace blending Bull.

V Mergadu tuto appku efektivně využijete v kombinaci s dalšími appkami z Mergado Store:

Jak funguje appka Blending Bull

  • Aplikace je vázaná na e-shop a funguje na úrovni souborů. Neimportuje produkty do databáze. Uživatel mu zadá, jakou část XML souboru na začátku a konci má „odstranit“ a zbytek vloží do výstupního XML feedu.
  • Vstupní XML feedy stahuje automaticky. Pokud se vstupy změní, přegeneruje výstupní XML feed. Pokud se vstupní data nezmění, ponechá výstupní XML feed jak je.
  • Optimalizuje přístupy na servery se vstupními feedy. Pokud např. jeden velkoobchod poskytne XML feed deseti malobchodním prodejcům a ti použijí Blending Bull, aplikace stáhne vstupní XML feed pouze jednou a pak ho poskytne do zpracování všem.

Seznamte se appkou Blending Bull blíže prostřednictvím přehledné nápovědy.

 

Jak pracovat s aplikací Blending Bull:

1. Nejprve si „do zásobníku“ přidáme feedy, které chceme spojit → přejdeme do (prostřední) záložky „Vstupní feedy“ → klikneme na tlačítko „Nový vstupní feed“.

2. Zadáme URL feedu a klikneme na „Vytvořit feed“.

2a. Kroky 1. a 2. opakujeme tak dlouho, než si „do zásobníku“ přidáme všechny feedy, které chceme spojit.

3. Přejdeme do (první) záložky „Výstupní feedy“ a klikneme na tlačítko „Nový výstupní feed“, které nás pesměruje do záložky Settings.

4. Zadáme „Název výstupního feedu“ a klikneme na tlačítko „Uložit“. Tím se přidá první feed, který bude součástí výstupního feedu.

5. Pro další akci se přepneme zpoět do záložky "Vstupní feed" a klikneme na tlačítko "Nový vstupní feed". Následně si můžeme pojmenovat v poli „Název“ a v rozbalovací nabídce „XML feed“ vybereme ten, který chceme použít jako první.

  • Pokud jde například o první feed ze tří, využijeme pole „Odstranit text z konce feedu“, kam zkopírujeme konec feedu, který chceme odstranit. Často se feed ukončuje na řádku obsahujícím element </CHANNEL>.
  • Tento text odstraňujeme proto, že následující feed bude tvořit pokračování jednotlivých <ITEM> a ukončovací element zde nesmí zůstat, aby feed zůstal validní.
  • Nakonec klikneme na „Uložit“ – tímto jsme spojili první část feedů.

5a. Kroky 3. a 4. opakujeme postupně pro všechny feedy, které chceme spojit.

Pokud spojujeme tři (nebo více) feedy:

  • u prvního odstraníme _patičku_ (viz. výše element </CHANNEL>)
  • u prostředního odstraníme _hlavičku_ i _patičku_
  • u posledního _hlavičku_ (tj. veškerý obsah, než začnou jednotlivé <ITEM>)

6. Po přidání všech vstupních feedů, které mají být sloučeny do jednoho výstupního, dokončíme jeho vytvoření tím, že si uložíme → tlačítkem „Uložit“.

Pozn.: Po uložení může chvíli trvat (cca 1 minutu), než se nám v tabulce s přehledem výstupních feedů zobrazí výstupní URL adresa sloučeného feedu.

7. Kliknutím na příslušnou ikonku (najdeme ji v části Home button, do které se dostaneme přes navigaci) zkopírujeme adresu výstupního feedu.

8. A to je vše. Přes ikonku tužky dokážete vytvořený výstupní feed kdykoliv editovat.

Blending Bull

Blending Bull umí stáhnout více vstupních datových XML feedů a spojit je do jednoho výstupního XML. Soubory stahuje automaticky a pravidelně. Vytváří z nich jeden výstupní soubor, který lze dále zpracovávat. Třeba v Mergadu.

Importujte do e-shopu rovnou kvalitní data. Spojování feedů díky appce Blending Bull už nikdy nebude náročné na čas ani na nervy. Zefektivnit inzerci vám také pomomhou další appky. S Bidding Foxem automatizovaně nastavíte nabídky za proklik a s Feed Image Editorem ovládnete správu produktových obrázků. Naučte se nimi pracovat od našich profesionálů na bezplatných online školeních.

Mohlo by vás zajímat:

Vodoznaky v inzerci vás už trápit nemusí. Feed Image Editor je nechá zmizet

Taky patříte mezi e-shopaře, kteří při nastavování produktových obrázků do inzerce tráví mnoho času odstraňováním vodoznaků? Tento neoblíbený úkon vám nově pomůže vyřešit aplikace Feed Image Editor. Díky ní vodoznaky smažete na pár kliknutí a vaše obrázky budou vypadat bezchybně.

17.05.2022
Zajistěte si lepší orientaci v projektu. Nová aplikace Fox Data+ vašemu e-shopu zobrazí dashboardy na míru

V Mergado Store startuje nová aplikace. E-shopařům a marketérům, kteří upřednostňují všechna data na jednom místě, výrazně usnadní monitoring produktů. Představujeme vám praktickou nadstavbu Mergada a pomocníka při kontrole projektových výběrů či elementů, novinku Fox Data+.

10.05.2022
Blending Bull od základů: Jak využijete aplikaci v praxi?

Prozkoumejte všechny možnosti, které nabízí aplikace Blending Bull. V první části našeho chytrého průvodce se naučíte založit datový zdroj a zorientujete se v jejím rozhraní. Ve druhém článku přiblížíme, jak vám appka usnadní práci při běžných e-shopařských úkonech.

21.04.2022

Přidat komentář